Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
sto e rabotava so tie brojki od 6000 cudna rabotaa tie so 12000 gi pustaat
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Сеуште чекаат луѓето од 2012год што биле на интервју,а јас па се надевам дека наскоро ке добијам одговор а бев на интервју во јануари 2013год,тоа значи дека имам уште за чекање,:facepalm:
И тоа Јануари 2012 :)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Сеуште чекаат луѓето од 2012год што биле на интервју,а јас па се надевам дека наскоро ке добијам одговор а бев на интервју во јануари 2013год,тоа значи дека имам уште за чекање,:facepalm:
Stom si vlegla veke vo procedura toa e odlicno. A za toa dali 6 meseci porano ili pokasno ne igra uloga:) proizhod zede?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Abe ke zemete site so se sekirate,tuku posle na deka ke se ode na rabota?

Sent from my C2105 using Tapatalk
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
Stom si vlegla veke vo procedura toa e odlicno. A za toa dali 6 meseci porano ili pokasno ne igra uloga:) proizhod zede?
ми се смачи постојано ова да го гледам:Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции[DOUBLEPOST=1394112835][/DOUBLEPOST]
И тоа Јануари 2012 :)
хехе.....тоа е одлично нема што,значи ништо друго не ни останува освен да чекаме :(
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
ми се смачи постојано ова да го гледам:Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции[DOUBLEPOST=1394112835][/DOUBLEPOST]
хехе.....тоа е одлично нема што,значи ништо друго не ни останува освен да чекаме :(
I na mene smaceno mi e da go gledam toa sto pisuva vrateno na dopolnitelna proverka:) ama sega toa e. A koga ke zememe pasosot jas predlagam da si pazarime site kajgandzii eden avtobus i pravo germanija:)
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
I na mene smaceno mi e da go gledam toa sto pisuva vrateno na dopolnitelna proverka:) ama sega toa e. A koga ke zememe pasosot jas predlagam da si pazarime site kajgandzii eden avtobus i pravo germanija:)
Со авион по се исплака поевтино е со една нискобуѓетна компанија да не ја спомнувам сега,само прво да го добиеме пасошот другото е лесно:unsure:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
sto e rabotava so tie brojki od 6000 cudna rabotaa tie so 12000 gi pustaat
Незнам и јас тоа. што се случува.
Имаше излезено и од 6000 број ама за малце небеше мојот број. Ај се надеваме наредниот протокол.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
nesto mirisa ovde ne pustaat od dopolnitelna proverka pustaat isto kako sto bese so tie od 6000 pa nagore koj sto odnel nekakov dokument.T.E koj im faka oko
 
Член од
4 септември 2012
Мислења
180
Поени од реакции
105
Abe ke zemete site so se sekirate,tuku posle na deka ke se ode na rabota?

Sent from my C2105 using Tapatalk
Работа има. Особено сега кога паднаа рестрикциите во сите земи во ЕУ. Дури е можно да се користи бугарската агенција по заетоста. Еве например оглас за работа во Макдоналдс во Германија
http://dbt.sliven.net/index.php?id=99794
Сакат само да се знае немски јазик, а возачка дозвола и диплома во сферата на гастрономијата (готвач, келнер и сл.) дават предност, но може и без нив. Има и други огласи.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Работа има. Особено сега кога паднаа рестрикциите во сите земи во ЕУ. Дури е можно да се користи бугарската агенција по заетоста. Еве например оглас за работа во Макдоналдс во Германија
http://dbt.sliven.net/index.php?id=99794
Сакат само да се знае немски јазик, а возачка дозвола и диплома во сферата на гастрономијата (готвач, келнер и сл.) дават предност, но може и без нив. Има и други огласи.
Ke mora nemski da ucam nema fajde inace,dosta odih za italija zemjodelie da rabotam..
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
ti odnese li nekakov dokument mislam deka kaza ednas sega da ne prebaruvam po forumov sto si kazal
Да. однесов пред 4-5 месеци Крштение од Дедо ми од Бугарска црква и. на адвокат ми кажаа дека ке добијам 100% и до пред некое време на страната немаше резултат никаков.
Пред 1.5 месец ми се смени статусот дека следи указ од вицепремиерот . Па чекам и чекам ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom