Бугарскиот премиер Борисов поднесе оставка

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.456
Поени од реакции
28.687
Внимавајте што пишувате сограѓани мои.
Кога го коментирате Борисов во моментов можете да ја коментирате постапката само.
А на човек што е антимакедонист неможете да му припишете дека е човечен.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
sepak pred nekoj den bil na soveti kaj grujo,za toa kako se pravi kontramiting:)
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 09:07 ---
Убаво им го плесна право во лице :)

Бугарија на колена, Бугарите во темнина и беда веста одекна низ Светот.
zosto si tolku zla ? gi citam tvoite postovi i ne mozam da svatam od kade tolkava omraza
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Словенски, каква дрога користиш?Каде спомнав jaс Скопje 2014?
Радувам се дека ти допаднал Желу Желев, но тоj веке е изпеjaна песен. Учествува само во совет на председателите един пат во годинава каj секашниот председател и толкова. Ориентираj се ком некоj сегашен. Еве ти го егецот или пиринецот - Плевнелиев.
Бугариja е избегнувала неколко пати тоа за што ти зборуваш, па даже и при фразата "танковете да идат" на премиерот Младенов.
Извини бате фми, мислев на бугарските политичари кои во последно време почнаа и они да го напаѓаат тој проект а уште поодамна реков, гледајте си го дворот, не ви е на арно.Го кажував примерот на пријатели едни од Бугарија кои со своите пензии неможат да се прехранат, едниот работел во поштата а другиот беше наставник, тоа е жалосно, да неможеш да си дозволиш минимум услови.

Каде е суштината на кризата ?
Алчноста кај поединецот, деформиран политички систем за да им служи на големите интернациоанлни компании.
Ги покачија цените на енергенсите, храната, за да предизвикаат рушење на општествата за да дојдеме до фаза да заклучиме дека народите не ги бива да имаат национална држава дека треба да имаме една планетарна која ќе решава за се и сешто.
итн итн....

Многу едкукација треба, голема свест, се надевам дека одиме кон тој пат, ние народот можеме многу лесно да го урнеме овој систем.Мора да излеземе од националната матрица, верската, да се издигнеме како жители на оваа планета и универзум, да се вратиме во ЕДЕНската градина, сите сме дел од ЕДНОТО.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
фми секој којго чепна Скопје 2014 пропадна, тој големиот не е случајно во центарот на плоштадот.
И како Грк сите да ве правел ебаве неинтелигентните суштества.

Продаден газ промаја го удара, тоа и Грците знаат.
Ова може да е и игра на големите, имате ли при вас кој е наклонет поечко кон Русите а кој кон Американците.
Стари структири, нови структури, јас за жал освен Жељу Желев не видов саглам човек во Болгарија.

Почитувам ова со струјата, но се ми мириса дека ќе забегате кон судар на 2 чопора партиски.
ova ke prodolzi kako igra na golemite,no tolkava masa narod ,nepartiski da se izvede na ulica ne mozat toa da go ostvarat igrite na golemite, koga i nam ke ni nacukaat tolkavi smetki i nie ke izlezeme na ulica, bez da ni e gajle za igrata na golemite
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 09:14 ---
Словенски, каква дрога користиш?Каде спомнав jaс Скопje 2014?
Радувам се дека ти допаднал Желу Желев, но тоj веке е изпеjaна песен. Учествува само во совет на председателите един пат во годинава каj секашниот председател и толкова. Ориентираj се ком некоj сегашен. Еве ти го егецот или пиринецот - Плевнелиев.
Бугариja е избегнувала неколко пати тоа за што ти зборуваш, па даже и при фразата "танковете да идат" на премиерот Младенов.
epa prijatelce stom makedonec ke vi ja vodi drzavata ste naebale uste poveke :)))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
zosto si tolku zla ? gi citam tvoite postovi i ne mozam da svatam od kade tolkava omraza
Кај гледаш злоба Никола2? Вистината не е злоба, филмот за богата Бугари и висок животен стандард на бугарчињата е разбиен целосно. Со години трујат на форумов како се богати, како добро живеат, како се европејска држава. Јас од првиот ден им викам дека се бедни. И ете бедни се и многу сиромашни. Земаат 400 евра плата 60 евра за струја даваат. Јадат од контејнери.
Остајте ги фми кој си седи во Англија или Атила во Германија, бугарчињата во еу се дно дна, не живеат добро.
Ако ви смета вистината не читајте, прајте си филмови за успешна и богата бугарија. ТАкво нешто не постои.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Кај гледаш злоба Никола2? Вистината не е злоба, филмот за богата Бугари и висок животен стандард на бугарчињата е разбиен целосно. Со години трујат на форумов како се богати, како добро живеат, како се европејска држава. Јас од првиот ден им викам дека се бедни. И ете бедни се и многу сиромашни. Земаат 400 евра плата 60 евра за струја даваат. Јадат од контејнери.
Остајте ги фми кој си седи во Англија или Атила во Германија, бугарчињата во еу се дно дна, не живеат добро.
Ако ви смета вистината не читајте, прајте си филмови за успешна и богата бугарија. ТАкво нешто не постои.
izvini ako izgleda navredlivo, ne sakam da navreduvam, ama toa kaj nas vo kumanovo go vikame ,, sitenje,, t.e.,, da se siti na makata na drugio,,
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
izvini ako izgleda navredlivo, ne sakam da navreduvam, ama toa kaj nas vo kumanovo go vikame ,, sitenje,, t.e.,, da se siti na makata na drugio,,
А знаеш кај нас тој што се меша од страна и изиграва потпарол како го викаат без навреда?
Они тебе секој ден те исмеваат, бугар те викаат и цела историја ти ја превртуваат, тебе жал те фатило за нив. Што ви е бе луѓе?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
366
Поени од реакции
186
Кај гледаш злоба Никола2? Вистината не е злоба, филмот за богата Бугари и висок животен стандард на бугарчињата е разбиен целосно. Со години трујат на форумов како се богати, како добро живеат, како се европејска држава. Јас од првиот ден им викам дека се бедни. И ете бедни се и многу сиромашни. Земаат 400 евра плата 60 евра за струја даваат. Јадат од контејнери.
Остајте ги фми кој си седи во Англија или Атила во Германија, бугарчињата во еу се дно дна, не живеат добро.
Ако ви смета вистината не читајте, прајте си филмови за успешна и богата бугарија. ТАкво нешто не постои.
Да да, jадеме от контеjнери..........ама как обичаш да плjукаш само еј, цена немаш :гомце:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да да, jадеме от контеjнери..........ама как обичаш да плjукаш само еј, цена немаш :гомце:
Јас сликар не сум, еве како се чувствуваат бугарите, затни се и трај да не ви дојде и полошо.
Welcome to Bulgaria, шастливи блгари
 
Член од
21 април 2012
Мислења
366
Поени од реакции
186
Јас сликар не сум, еве како се чувствуваат бугарите, затни се и трај да не ви дојде и полошо.
Welcome to Bulgaria, шастливи блгари
И за тебе, што кажал/напишал един дедо е вистина за целио народ ли??? Па да ти постирам слика на Бугати Веjерон со бугарски таблички, ова ке значи ли, че сите во Бугариjа возат Бугати Веjерон?
Гледаш само как да навредиш Бугарите, да наплjукаш и изпровоцираш хората. Бугати.jpg
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 10:51 ---
Ова е протест и е нормално да има вакви постери со провоцирашти надписи. Во секоjа држава кога има протест се покажува наj лошото за да се собудат политичарите избрани от народо.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Извини бате фми, мислев на бугарските политичари кои во последно време почнаа и они да го напаѓаат тој проект а уште поодамна реков, гледајте си го дворот, не ви е на арно.Го кажував примерот на пријатели едни од Бугарија кои со своите пензии неможат да се прехранат, едниот работел во поштата а другиот беше наставник, тоа е жалосно, да неможеш да си дозволиш минимум услови.

Каде е суштината на кризата ?
Алчноста кај поединецот, деформиран политички систем за да им служи на големите интернациоанлни компании.
Ги покачија цените на енергенсите, храната, за да предизвикаат рушење на општествата за да дојдеме до фаза да заклучиме дека народите не ги бива да имаат национална држава дека треба да имаме една планетарна која ќе решава за се и сешто.
итн итн....

Многу едкукација треба, голема свест, се надевам дека одиме кон тој пат, ние народот можеме многу лесно да го урнеме овој систем.Мора да излеземе од националната матрица, верската, да се издигнеме како жители на оваа планета и универзум, да се вратиме во ЕДЕНската градина, сите сме дел од ЕДНОТО.
Словенски, треба да си разбрал дека коjто и да доjде на власт во Софиja, политиката ком македонското прашане ке биде константно со мали поместуваниja налево или надесно. Словенски, смешно е баш вие да зборувате за едно или друго, кога не можеш да видиш тоа за што зборуваш поради партизирането на медиумите и едните ти медиуми ти покажуват остваруването и ништо друго. ДА, животот не е цвеке за мисирасане, но во сека држава постоjaт различни луге-едни богати, други бедни и вака ке е. Па ни во комунизмот во Северна Кореja или во Куба нема наполно равни луге.
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 11:28 ---
Кај гледаш злоба Никола2? Вистината не е злоба, филмот за богата Бугари и висок животен стандард на бугарчињата е разбиен целосно. Со години трујат на форумов како се богати, како добро живеат, како се европејска држава. Јас од првиот ден им викам дека се бедни. И ете бедни се и многу сиромашни. Земаат 400 евра плата 60 евра за струја даваат. Јадат од контејнери.
Остајте ги фми кој си седи во Англија или Атила во Германија, бугарчињата во еу се дно дна, не живеат добро.
Ако ви смета вистината не читајте, прајте си филмови за успешна и богата бугарија. ТАкво нешто не постои.
Кога те читам душо, ке си помислам дека компуторот ми е на батерии и около мене темнина. :icon_lol:
Леандра, само ти си во состоjба и можност да направиш попара както ти си знаеш темава.
Не само си седам во БГ, а и си работам и си плакjaм и даноци и струja, а во моjaта фирма работат и македонци от Битола, присутни на форумот. ;) Ако те интересира кои са, jaви се на ПП, да ти пратам линкови.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кога те читам душо, ке си помислам дека компуторот ми е на батерии и около мене темнина. :icon_lol:
Леандра, само ти си во состоjба и можност да направиш попара както ти си знаеш темава.
Не само си седам во БГ, а и си работам и си плакjaм и даноци и струja, а во моjaта фирма работат и македонци от Битола, присутни на форумот. ;)
Ич не ме читај фми. И јас имам две бугарчиња возат камион и убаво ги третирам ич да не се секираш.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ич не ме читај фми. И јас имам две бугарчиња возат камион и убаво ги третирам ич да не се секираш.
Но платата,коja ти им плакjaш е во пати помала от тоја што вашите сограгани получават овде драга, па може би и зарад разликите во сферата во кои работата-едните шпедициja и мегународни превози, другите во ИТ. ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Но платата,коja ти им плакjaш е во пати помала от тоја што вашите сограгани получават овде драга, па може би и зарад разликите во сферата во кои работата-едните шпедициja и мегународни превози, другите во ИТ. ;)
Појма немаш колку зема шофер горе нели? 1500 евра зема секој од нив, ти барем приближно им даваш ли на моите?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Појма немаш колку зема шофер горе нели? 1500 евра зема секој од нив, ти барем приближно им даваш ли на моите?
Прашаj вашите сограгани и сафорумци овде,ке ти отговорат, за да не излезе дека jaс зборувам вака или онака.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Прашаj вашите сограгани и сафорумци овде,ке ти отговорат, за да не излезе дека jaс зборувам вака или онака.
Еве ги прашувам, нека ме цитираат незнам кои се тие кој работат за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom