Бугарска мафија

Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
А која беше п'рвата д'ржава којато ви призна?
Справка - 15.01.1992г.
:star:
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Па што ако не призна?
Кога во вашите вести и весници се зборува само за ФиРом (Не за FYROM).
Кога сте сојузници со нашите (И вашите) најголеми душмани уште од времето пред Александар Македонски, тоест, по бугарски, пред цар Борис Први!
Сојузници, не поинаку,м ами на анти-македонска основа, со разработена политика на уништување на Македонија..
Најверојатно и признавањето сте го направиле со предходни консултации со вашите сегашни БОГОВИ, цигано-елините!
Вам тие ви се браќа, сојузници, шефови и богови, а не ние..
Ние не ни постоиме, нели така, оти, нели, македонците винаги са били најчисти б`лгари от дјаду и прадјаду...бла бла бла бла...
(Божу Димитруф)
Толку многу лажете, како и цигано-елините, што секојдневно запаѓате во контроверзии со самите себе и сопствените изјави!
И затоа не ве сакаме, оти немате свое ЈАС, оти сте благонадежни, дудлачи и лижете г`зој на било кого.
Во политиката правите чести вероломства, така да, и грците се грешка ако ви веруваат сега..
Еден ден и нив ќе ги заебете, како и сите други порано..
Таква ви е семката татарска, лажлива и крадлива, бандитска и смрдена..
Ме разбра ли одвратна гнидо татрска, антихристу сотонски?
Куче гадно татаролико?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
А која беше п'рвата д'ржава којато ви призна?
Справка - 15.01.1992г.
:star:
Дволична лага , признавте држава , не признавте народ и јазик , не требаше ништо да признаете.И сега не знам како не ти е срам да реплицираш а и воопшто да се појавувате на македонски форуми , вие чувашки копилиња кога во Букурешт бевте на страната на Грција . А јадевте трици и официјално , и по форумиве дека неправда е тоа што се случува со името. Гнаси сте биле , гнаси ке останете , бетер од цигани сте :kesa:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Дволична лага , признавте држава , не признавте народ и јазик , не требаше ништо да признаете.
Народ и език не се признават :smir:, признават се држави.

QUESTION: On FYROM, Mr. McCormack, what is the U.S. position vis a vis to the so-called “Macedonian ethnicity and language”?

MR. MCCORMACK: I answered this yesterday. You cited back to me a quote from the estimable Tom Casey. I think you know exactly what our position is. But fundamentally, you were talking about a quote from Dan Fried, which is perfectly consistent and -- with what Tom has told you on this issue. The fact of the matter is we, as a government, recognize states. We don’t recognize languages or nationalities, per se. But Dan was just pointing out, for example, we teach Macedonian at the Foreign Service Institute. But, you know, that is a practical result of the formal step that we have taken as a state to recognize Macedonia as Macedonia.

QUESTION: But what about the so-called “language and ethnicity?”

MR. MCCORMACK: Lambros, you have our answer on this.

http://www.state.gov/r/pa/prs/dpb/2008/apr/103389.htm
 
N

n/a

Гостин
Nikoj ne svedoci protiv MADJO.

Zal mi e za mnogu dobri lugje od VIS...
SIK-adjiite definitivno ja dobija vojnata i gi eliminiraa do eden site poznacajni lugje na VIS.

Poli Pantev...arhitektot na Madjo...
On ja smisli celata shema na deluvanje.
Zboruvaat deka i licno na vremeto go ubil dedo Andrej Lukanov...
:toe:
Najnakraj...so krvta si plati za negovata rabota.
Megjutoa...:
Madjo,Marginite,gazdata na Liteks Lovech,Vasil Boshkov..
ostanaa zivi.

Cela edna pleada na opasni momci berat grozje vo vecnite lovista.
Od Vasko koga ke pocnes...pa do poslednite eshaloni...od visadjiite ne ostana eden poznacaen chovek.
Karamanski,Bai Mile,Fatik,Poli,Zenjata...isto platija so krvta.
:salut::salut::salut:

p.s Vasko mi e detski idol.
Vo Neron...lizev pijacki kako 14 godisnik...
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Ето тук има нешто по темата. Не е много подробно, но в обшти линии това е историјата на прест'пните групировки. За мен открит остава в'проса кој ги с'здаде, кој стои сега зад тјах и как да б'де ограничена дејността им.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=484099
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Зевсе, по много причини искам да б'де ограничена дејността им. Те надали могат да б'дат ликвидирани, надали има страна к'дето да нјама криминалитет, но поне да б'де вкаран в нјакакви граници.
Тези са тумор за обштеството ни. Вр'зките им с партиите, начина на финансиране на с'штите тези партии водјат и до голјама част от проблемите ни. Историјата около минист'ра на в'трешните работи е само в'рх'т на ајсберга.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Точно..
Проблемот ви е во татар-циган гените..
Кога ќе ви се сотри семката, тогаш ќе се реши проблемот..
Се надеваме - засекогаш..
Смрт на цигано-елините и татар-цигаите...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Народ и език не се признават :smir:, признават се држави.

QUESTION: On FYROM, Mr. McCormack, what is the U.S. position vis a vis to the so-called “Macedonian ethnicity and language”?

MR. MCCORMACK: I answered this yesterday. You cited back to me a quote from the estimable Tom Casey. I think you know exactly what our position is. But fundamentally, you were talking about a quote from Dan Fried, which is perfectly consistent and -- with what Tom has told you on this issue. The fact of the matter is we, as a government, recognize states. We don’t recognize languages or nationalities, per se. But Dan was just pointing out, for example, we teach Macedonian at the Foreign Service Institute. But, you know, that is a practical result of the formal step that we have taken as a state to recognize Macedonia as Macedonia.

QUESTION: But what about the so-called “language and ethnicity?”

MR. MCCORMACK: Lambros, you have our answer on this.

http://www.state.gov/r/pa/prs/dpb/2008/apr/103389.htm
Пак лажеш , се признаваат .Доказ за тоа сме ние македонците кои ви признаваме држава бугарија , и ве викаме бугари .Реално во Бугарија како држава и како геаграфски поим никогаш не постоел автотонен народ бугарски .Живееле повеке народи и татари кои си го присвоиле името бугари . Земајки писменост и јазик од македонците , и нормално со големиот мерак на татарските жени према македонските мажи , што и ден денес останало какко традиција :smir: ,се создава бугарскиот народ.Овој процес мора да се каже дека е почнат и подржан од Русите кои за благодарност добија 100 годишно пушење од вас. И сега ние македонците ве признаваме како бугари , значи се признава народ измучкан од повеќе дркотини , а од друга страна производот на таа дркотина не признава древен антички МАКЕДОНСКИ народ. Тоа ти е исто да најдеш некоја џукела на улица гнасна ,полна со болви , и херпеси , да ја излечиш избањаш нараниш дотераш а после да те гризе и лае. Ова е една од најдобрите споредби затоа што , после све џукелата ке остане пак џукела , како и вие , татар еднаш после милион години татар .:baeh:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Оште един клоун реши да напише нешто.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Румен Петков нај-накраја подаде оставка като минист'р на в'трешните работи.
:je:
Кој ште пази сега Маджо?:pishtoldz
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Пак лажеш , се признаваат .Доказ за тоа сме ние македонците кои ви признаваме држава бугарија , и ве викаме бугари .Реално во Бугарија како држава и како геаграфски поим никогаш не постоел автотонен народ бугарски .Живееле повеке народи и татари кои си го присвоиле името бугари . Земајки писменост и јазик од македонците , и нормално со големиот мерак на татарските жени према македонските мажи , што и ден денес останало какко традиција :smir: ,се создава бугарскиот народ.Овој процес мора да се каже дека е почнат и подржан од Русите кои за благодарност добија 100 годишно пушење од вас. И сега ние македонците ве признаваме како бугари , значи се признава народ измучкан од повеќе дркотини , а од друга страна производот на таа дркотина не признава древен антички МАКЕДОНСКИ народ. Тоа ти е исто да најдеш некоја џукела на улица гнасна ,полна со болви , и херпеси , да ја излечиш избањаш нараниш дотераш а после да те гризе и лае. Ова е една од најдобрите споредби затоа што , после све џукелата ке остане пак џукела , како и вие , татар еднаш после милион години татар .:baeh:
Бате :))) и аз ви викам че сте македонци и че говорите македонски ;-) така и косоварите , и швеjцарците. Например на мен много ми харесва льуксембургскиjа народ, народа и езика на Андора и особено на Монако :costumed4.
Не ви ли омрзна тази тема за признаването ;)?
А за Мафиjата какво да говорим... навсекаде jа има. Е, при нас малко повече се пукат от време на време, но какво да се прави ;)
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Bugarija e interesna zemja.Zemja kade samite Bugari izvesni mutri,borci mecki ili ne znam kakfi mafioti se samo masha na racete na izvesni grupi kako rusko-srbski,i tursko-albanci
Glavnite aktivnosti se vo Sofija,Plovdiv Burgas,Varna.
No prashanjeto e zoshto Bugarite nemat svoja mafia iako imat nekoi dobri igraci del za koi sum razbral dedka do krajot na svojot zhivot bile fer igraci na crni scenarija se razbira.Vaka glasashe moeto prashanje na eden moj drugar shto se sheta vo Sofia a inaku e Turcin on mi odgovori deka sve e zaradi toa shto Bulgarinot mozesh da go zadovolish so sitni neshta posle ova ne se cudev veke za raznite modeli na vozila shto gi gledav niz ulicite na Sf
Izvesno vreme i eden Makedonec igrashe klucna uloga vo bugarskoto podzemlje no toj umre vo London ako ne me mami memorijata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom