Бувљак - најдобар улов

Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Барај ул. Лазар Личеноски (Lazar Lichenoski)
јас мисев дали можеш да ми одбележиш точка кај се наоѓа точно ова бувљак пошо до сега сум бил во скопје 10тина пати и немам многу многу шетано. Овде улицата кај што е лазар личеновски како што гледам има некој музеј на уметност друг нема означен објект
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
јас мисев дали можеш да ми одбележиш точка кај се наоѓа точно ова бувљак пошо до сега сум бил во скопје 10тина пати и немам многу многу шетано. Овде улицата кај што е лазар личеновски како што гледам има некој музеј на уметност друг нема означен објект
Ако можеш да ја најдеш ќе одиш по неа и ќе видиш движење и луѓе (демек тезги) по двете страни на улицата. Пазарот треба да почнува на благото извишување а завршува погоре на кривинатa; на google maps ќе видиш кривина.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
јас мисев дали можеш да ми одбележиш точка кај се наоѓа точно ова бувљак пошо до сега сум бил во скопје 10тина пати и немам многу многу шетано. Овде улицата кај што е лазар личеновски како што гледам има некој музеј на уметност друг нема означен објект
https://www.google.mk/maps/@42.0072162,21.4283352,246m/data=!3m1!1e3?hl=en

Тој празен простор неколку метри пред паркираните автомобили, тек тук по некое дрвце, е се тоа па се до полигонот лево на мапава, се тоа е преполно со тезгарии. Повлечи подоле да видиш што има на мапата... WOW Градски стадион :vozbud:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Ако можеш да ја најдеш ќе одиш по неа и ќе видиш движење и луѓе (демек тезги) по двете страни на улицата. Пазарот треба да почнува на благото извишување а завршува погоре на кривинатa; на google maps ќе видиш кривина.
пазарот е повторно префрлен доле, сега може да види само коли паркирани на улицата[DOUBLEPOST=1408121522][/DOUBLEPOST]
јас мисев дали можеш да ми одбележиш точка кај се наоѓа точно ова бувљак пошо до сега сум бил во скопје 10тина пати и немам многу многу шетано. Овде улицата кај што е лазар личеновски како што гледам има некој музеј на уметност друг нема означен објект
ова ти е најблискиот пат, е сеа со бус незнам дали некој иде од железничка па до стоковна куќа мост
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2013
Мислења
42
Поени од реакции
58
Mi treba inforacija dali raboti seuste pazarot, na koja lokacija se naoga, koj denovi I koe vreme od denot e otvoren? Fala vi odnapred.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Mi treba inforacija dali raboti seuste pazarot, na koja lokacija se naoga, koj denovi I koe vreme od denot e otvoren? Fala vi odnapred.
Кај полигонот за полагање кола на кале, вторник и петок, .... рано по сабајле, најдобро во 6ч
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Дали некој има во скоро време видено едни дечки што продаваа големи пари како сребрени ли што, за колекција ми требаат? Или општо дали имате видено стари пари, од СФРЈ не ми требаат. :)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Сакам да видам што смартфони има на бувљак . Ама после да не ми дојде полиција на врата и да ми го конфискува како краден ? Има ли некој купувано смартфон од таму ?
 
Последно уредено од модератор:
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сакам да видам што смартфони има на бувљак . Ама после да не ми дојде полиција на врата и да ми го конфискува како краден ? Има ли некој купувано смартфон од таму ?
Мислам дека во прашањето си го даде и одговорот.
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Кога има бувлјак кои денови и од колку до колку е отворен?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
Кога има бувлјак кои денови и од колку до колку е отворен?
Вторник и петок, од 06:00 до 12:00.

П.С. Бил некој скоро и се наоѓа нешто интересно или тапа?
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Вторник и петок, од 06:00 до 12:00.

П.С. Бил некој скоро и се наоѓа нешто интересно или тапа?
Бев јас пред една недела.
Уловив една топка нова за 50 денари.Ја донесов дома абер нема од пумпање.На крај ја фрлив во канта и си прежалив 2 кг леб.Незнам за другите,но јас имам 3 пати одено до сега и освен ѓубре и нови фалш работи ништо друго немам видено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom