Брзина на светлината

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Е шо убаво ќе беше да можев да се движам со брзина на светлината,ќе немаше потреба да одам на работа,ќе си седев дома или ќе си одев на друго место и кога ќе дојде муштерија во моментот јас во истиот момент сум тука,без да му се мислам дека ќе закаснам доколку отидам некаде подалеку.Интересна работа ова со брзинава на светлинава,а ве гледам како сте тргнале со теорииве и равенкиве,ништо чудно некој форумџија од кајгана да ја измисли брзината на светлината.Само напред и ви стискам палци.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Е шо убаво ќе беше да можев да се движам со брзина на светлината,ќе немаше потреба да одам на работа,ќе си седев дома или ќе си одев на друго место и кога ќе дојде муштерија во моментот јас во истиот момент сум тука,без да му се мислам дека ќе закаснам доколку отидам некаде подалеку.Интересна работа ова со брзинава на светлинава,а ве гледам како сте тргнале со теорииве и равенкиве,ништо чудно некој форумџија од кајгана да ја измисли брзината на светлината.Само напред и ви стискам палци.
Тоа е следно на листата. Засега со администрација работиме на причините што ги предизвикуваат луѓето како мали да паѓаат во котел со глупост.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Тоа е следно на листата. Засега со администрација работиме на причините што ги предизвикуваат луѓето како мали да паѓаат во котел со глупост.
Сва среќа шо те извадиле на време иначе си можел да се удавиш.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Сва среќа шо те извадиле на време иначе си можел да се удавиш.
Со 0.99999999998% c, за да можам да ја измислам брзината на светлината. За разлика од тебе што те оставиле да се раскиснуваш како туршија.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Со 0.99999999998% c, за да можам да ја измислам брзината на светлината. За разлика од тебе што те оставиле да се раскиснуваш како туршија.
Со 0.9 проценти мозок не си ни во состојба на амеба,камо ли во состојба за да мислиш.Сигурно не си мислел додека си го пишувал ова,а и како ќе може да мислиш за тој процес ти треба бар 1% мозок.
 
D

Daedalus

Гостин
:cautious: Not sure if trolling or simply stupid.
Ваљда сакаше да каже, „да се смисли начин за патување со брзина на светлината“, само лошо се изразил. А и да го мислеше буквално тоа, тоа значи дека нема знаења пошто не го интересира физика, без врска е да се избрзува со заклучоци за интелигенцијата на членот само поради еден кикс што го пишал. Сите сме праеле киксови од невнимание, незнаење, лоша меморија и ред други причини.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Со 0.9 проценти мозок не си ни во состојба на амеба,камо ли во состојба за да мислиш.Сигурно не си мислел додека си го пишувал ова,а и како ќе може да мислиш за тој процес ти треба бар 1% мозок.
Све е тоа океј, ама за твојот интелект беше темата. Пошто малку сум слаб со бројки и математика, сакав да те прашам колку долго те квасеа во котелот и дали те извадија пред или откако зоврела глупоста пошто те глеам вака ептен си напет и вруќ.
Да не си латентен геј? Осеќам дека таква сексуална енергија зрачиш.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Све е тоа океј, ама за твојот интелект беше темата. Пошто малку сум слаб со бројки и математика, сакав да те прашам колку долго те квасеа во котелот и дали те извадија пред или откако зоврела глупоста пошто те глеам вака ептен си напет и вруќ.
Да не си латентен геј? Осеќам дека таква сексуална енергија зрачиш.
Мене ме извадија пред да стават женски хормони во котелот,а ко шо гледам ти си продолжил да се куваш и отпосле.Тебе ептен те упропастиле јас да сум на твое место ќе ги тужам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
D

Daedalus

Гостин
Момак далеку од тоа дека вселената е вакум и нема ништо во тој простор, ванабисајентис ?
Во земјината атмосвера застапеноста на честички е околу 10 на 35 на кубен метар додека во вселената е 10 на 23 на кубен километар , не ме фаќај за збор така нешо беше, иначе далеку од тоа дека во вселената нема НИШТО и е ВАКУМ имаш водород имаш хелиум и уште малтене 1000 елемети повеќе од тоа што ги има во земјината атмосвера.
Така да седни и принаучи нешто
Еве ти речник
Ова твоево го нема некако

Македонски збор ВАКУМ, нема, ти можеш да напаѓаш и вреѓаш членови до сабајле, нема да бидеш во право. Зборот е превземен од латински како „вакуум“ во македонскиот а не „вакум“. Тоа е исто како да кажеш дека неологизми како решо, треба да ги нагласуваш на „Е“, а не на „О“. Врска немаш што зборуваш.

А за муабетот, додека тоа за што зборуваш ти е „идеален вакуум“, вакуумот сам по себе не мора да е идеален. Има нивоа на вакуум.
Имаш, низок вакуум, среден вакуум и различни форми на висок вакуум, кадешто притисокот варира од 100 mPa и пониско во висок вакуум. Низок вакуум започнува кога имаш 100kPa и пониско. Зборот за таков вакуум е парцијален вакуум наспроти идеален вакуум и до сега никаде не е постигнат идеален вакуум освен у теорија. Ти мислиш дека вакуум подразбира идеален вакуум.
Наместо да изиграваш шериф на членови кои дошле да дебатираат тука, започни со прифаќањето на фактот дека си прост и приглуп. Не те сакале со стариот, не те сакаат ни со новиов ник.

Не знам како те толерираат модераториве како дупол јузер.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom