Бременост и после неколку редовни менструални циклуси?

Член од
28 јули 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
И мене ме мавна шок кога го дознав ова, ама можно било.... Другарка остана бремена пред некое време, а имаше добиено веке еднаш и кога го прашала геникологот како е можно тоа, типов и рекол дека доаѓале и девојки што веке 3 месеци по ред редовно им доаѓало а не знаеле дека се бремени :nesvest::nesvest::nesvest: Што мислите за ова, колку сте информирани????
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кала ај признај дека си машко и дека жена ти обременила иако сте имале односи последен пат пред 7 месеци.... па да си потврдиш дали е можно....Дали е? Прашај го комшијата :pos:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Го знам ова оддамна така да не сум шокирана од информацијава.
Има теми каде што си можела да ја напишеш информацијава. А ова да ти стои како тема хм....нема ни што да се дискутира
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Де бе, одамна познато е ова. Мајка ми со мене имала редовни циклуси се` до некаде 4-5ти месец од бременоста. Некои жени добиваат менструација, некои не. Зависи од организамот.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Мене ми е шок што има луѓе што се`уште се неинофрмирани. Можно е, и не е ништо ново. Хормоните се дискутабилна категорија, се дешава и тоа.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
О да т'ибам, веќе и на крвта не може да и се верува:kesa:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ова го знам многу одамна и не е ретка појавата да се добие менструација иако веќе девојката е бремена. Се нарекува цветна бременост колку што знам.
И често девојките имаат менструација и кога се бремени во првиот месец, но многу поретко но се случува како на Џену Грл мајка и да се има менструација во целата или поголемиот дел од бременоста.
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
84
Поени од реакции
7
Toa e ustvari,e samo krvarenje koe se slucuva za vreme na ovulacija i zatoa trudnicite krvarat...ne e klasicno dobivanje (so isfrlanje kletka itn.)
a mozno e da zabremeni za vreme na menstruacija posto vo toa vreme nastanalo i druga ovulacija (nepravilna, za brzo vreme po prethodnata).
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
I sto ima ovde tolku cudno.Moze a i se desava ako e vanmatericna bremenost isto taka da si dojde periodata a da zenata ili devojkata ne ni znae deka e trudna.A ima isto i slucaevi da si e normalna bremenost vo prasanje i sepak da doaga do krvarenje mesecno i pokraj trudnokata.
Sesto ima na ovoj nas svet.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ама ако си во цветна бременост, другите симптоми остануваат исти, нели? Мислам на утрински повраќања, болки во грбот и што ти ја знам други. Нели?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ама ако си во цветна бременост, другите симптоми остануваат исти, нели? Мислам на утрински повраќања, болки во грбот и што ти ја знам други. Нели?
Не. Обично почнуваат да повраќаат во моментот кога ќе дознаат дека се трудни :)))
затоа и не ни приметуваат дека нешто не е во ред. :)))) болки во грбот и шо ти ја знам, после 6 месец кога бебето е поголемо и притиска на рбетот :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не. Обично почнуваат да повраќаат во моментот кога ќе дознаат дека се трудни :)))
затоа и не ни приметуваат дека нешто не е во ред. :)))) болки во грбот и шо ти ја знам, после 6 месец кога бебето е поголемо и притиска на рбетот :)
Тоа за болки во грбот ај добро у право си. Али не заебавај, ваљда се дешава да повратат и пред да дознаат, не е се до психата.
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
84
Поени од реакции
7
Jas mislam deka najmnogu povrakjaat od histerii i posto jadat nenormalno (kao demek za dvajca... ) :pos2:
iako i hormonskite promeni igraat faktor, natisnuvanje na drugi organi, tezinata na bebeto i plodovata voda.....

pred izvesen period (nekoj dogadzaj imase u stara carsija) i se slosi na edna bremena zena.. i naravno za da si dojde na sebe ispusi cigari, naraca kjebapi i pivo... e kako posle da ne povrakjas :pos2:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Знам дека може да имаш менструација во бременост ама колку што имам читано тоа не е исто како нормална менструација. Ваљда нема пет дена да имам добиено од кои 2 ќе биде обилно (па мислам со бебе од 4 месеци уште ми фали две вангли крв да изгубам:nesvest:). Многу помалку е и не трае многу (spotting). Е сеа тие што и нормално немаат обилни менструации ваљда нема да приметат разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom