Брак без секс

Член од
24 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
10
Во брак сум веќе 7 години и подолг врменски период немаме никаков физички контакт. Секогаш кога ќе иницирам, има оправдувања, дека е уморен, незрвозен.......некоку пати сум пробала и разговараме на таа тема, ама на крај илегува дека јас не го разбирам него , дека ма проблми итн....веќе и престанав. Се претворивме во странци.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.209
Поени од реакции
107.939
Или станал педер или сака да те остави, трето нема.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
10
Педер не 100%, ама и не му се остава. Му реков да се разведеме, ама несака:tapp:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Ова е многу сериозен проблем...врска без секс не може да функционира,а не пак брак.........можно е да има некој проблем што му е срам да ти го признае,може не си му привлечна веќе или имаш нешто за кое не си свесна кое му ствара одбивност,а може и на страна да си ги задоволува потребите.......7 години у брак и да не се онадите тоа е стварно многу,па и педер да е тоа е човекова потреба која мора да ја здоволи..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
некоку пати сум пробала и разговараме на таа тема, ама на крај илегува дека јас не го разбирам него , дека ма проблми итн....веќе и престанав.
Кога вика имал проблеми, мисли здравствени, или нешто на работа проблеми па не му било до секс? Ако е првото ондак можам да разберам, ако е второто ондак очигледно самиот нема интерес за врската...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.209
Поени од реакции
107.939
Педер не 100%, ама и не му се остава. Му реков да се разведеме, ама несака:tapp:
Ај заебанцијата настрана, ама чим има вакви ставови тогаш најверојатно не го задоволуваш во сексот, или пак проблемите од приватниот животт влијаат на неговото сексуално расположение.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.248
Педер не 100%, ама и не му се остава. Му реков да се разведеме, ама несака:tapp:
Не мора да сака. Поарно разведи се, попоштено е од тоа да се реметиш со друг додека си со него.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Педер не 100%, ама и не му се остава. Му реков да се разведеме, ама несака:tapp:
Инсистирај на разговор, ако не сака, предложи му да појдете некаде заедно кај психолог, социолог... ако и то не сака, законот ти дава право да се разведеш ради отсуство на интимни односи, има и член во закон кој така вели, ако подолго време нема секс меѓу сопружќниците - н атаа основа може да се разведете, па нек бира или нек те ебе ил не те разведе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Или е хомосексуалец па не сака да те остави па да предизвика сомнеж или те вара. Трета варијанта е дека има некој проблем како еректилна дисфункција. Како и да е според мене, мора да добива секс од некаде, не ми е верно на тие години да седи ко билка.
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
79
Или е хомосексуалец па не сака да те остави па да предизвика сомнеж или те вара. Трета варијанта е дека има некој проблем како еректилна дисфункција. Како и да е според мене, мора да добива секс од некаде, не ми е верно на тие години да седи ко билка.
Или повеќе не му е убава (субјективно, разбира се).
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Некако јузер нејмов твој иде у комплет со целава ситуација твоја


Како и да е, нема машко на кое не му се ебе!!! Или ебе на страна или е фег!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Или повеќе не му е убава (субјективно, разбира се).
Може си во право ама пак е чудно, за период од 7 години правиме муабет, сексот е потреба како пиење вода, јадење, збориме за возрасни луѓе... Најдобро е да биде искрен и да каже што е проблемот, не знам што е толку страшно, мајка му и татко му да не го караат? :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom