Бојлер

Член од
24 август 2023
Мислења
10
Поени од реакции
18
Ima preipteretuvanje.
Treba da go pogledni nekoj shto se razbira.
Mozhi da e greac,termostat ili mozhebi samiot prekidac defekten.
Zatoa sto osiguruvacot e ist so masinata za perenje, masinata raboti,ali koa ke uklucam bojler se iskljucuva prekidacot

Ne mi se zamara sega da vikam majstori, ima sansa sam da go resam?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Ako se zapaleni istovremeno i Bojler i Peralna mozhi da se iskucuva osiguracit od preopteretuvanje.
A dokolku samo so uklucen Bojler se gasi osiguracot ti treba nekoj elektricar ili kapenje so ladna voda.

Sam ne cepkaj oti mozhi da treba da idime na blaga Pcenica.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.244



Дали има некој искуство со овие соларни бољери, како сте задоволни, дали се исплати инвестицијата? Читав демек овие Теко Солар биле најквалитетни.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Бојлерот сам се исклучува и мора да кликнам на едно црвено мало копченце кое се наоѓа на термостатот за да почне повторно да свети сијаличката и да работи бојлерот,после одредено време пак ќе се исклучи и пак јас на црвеното копченце.....Моето прашање е дали е до термостатот или до грејачот проблемот? Дали некаде во грејачот има маса и термостатот го гаси бојлерот ради сигурносни мерки.....Ако некој се разбира нека ми каже што да купам,се работи з Кончар бојлер 20 години,го чистев и од бигор
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Бојлерот сам се исклучува и мора да кликнам на едно црвено мало копченце кое се наоѓа на термостатот за да почне повторно да свети сијаличката и да работи бојлерот,после одредено време пак ќе се исклучи и пак јас на црвеното копченце.....Моето прашање е дали е до термостатот или до грејачот проблемот? Дали некаде во грејачот има маса и термостатот го гаси бојлерот ради сигурносни мерки.....Ако некој се разбира нека ми каже што да купам,се работи з Кончар бојлер 20 години,го чистев и од бигор
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:
Najverojatno do termostatot,
Toa malo kopce e Clixon. Ili narodski kazhano sigurnosen osigurac koj shtiti od pregrevanje.

Mbogu retko mozhi i toj da bidi defekten i da isklucuva predvreme
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Dali se dobri boljerite na ting inox sakam da kupam horizontalen od 60 l
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.816
Поени од реакции
15.739
Бојлерот сам се исклучува и мора да кликнам на едно црвено мало копченце кое се наоѓа на термостатот за да почне повторно да свети сијаличката и да работи бојлерот,после одредено време пак ќе се исклучи и пак јас на црвеното копченце.....Моето прашање е дали е до термостатот или до грејачот проблемот? Дали некаде во грејачот има маса и термостатот го гаси бојлерот ради сигурносни мерки.....Ако некој се разбира нека ми каже што да купам,се работи з Кончар бојлер 20 години,го чистев и од бигор
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:
ако не го реши проблемот, имам пријаател Искусен професионалец за сите бојлери, во н.Аеродром живее, ако треба ќе ти пратам број во порака
Автоматски споено мислење:

Da

мислам хоризонтални се полоши за Чистење
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
За у кујна земав чешма со проточно бојлерче. Права ствар. Ми скисна тој бојлерот да го отварам сто пати. А и троши многу малце струја. Кој се мисли нека зема ги има и по 1500 ден у железари веќе. Една година да тера ќе ти ги извади парите а камо ли појќе.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Clenot na forumov pobara Horizontalen zatoa takov preporacav
Da horizontalen sakam,imam vertikalen na hit dobar e ama poradi sto sakam da stavam paravan nemam mesto.Inaku hit nepravat horizontalni inace ke zemam od kajniv taka se odluciv za ting pa zatoa prasav dali se dobri.
Автоматски споено мислење:

Ai nemislam da go otvoram da go cistam ovoi od hit go imam okolu14 god pa ne e cisten.
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Najverojatno do termostatot,
Toa malo kopce e Clixon. Ili narodski kazhano sigurnosen osigurac koj shtiti od pregrevanje.

Mbogu retko mozhi i toj da bidi defekten i da isklucuva predvreme
Ќе купам нов термостат,ако се повторува проблемот тогаш ќе купам и нов грејач ако треба,проблемот се јавува без разлика како го штелувам термостатот,и на средина и на максимум исто е,црвеното копченце го исклучува бојлерот,во секој случај благодарм на одговорот
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.132
Поени од реакции
4.945
Da horizontalen sakam,imam vertikalen na hit dobar e ama poradi sto sakam da stavam paravan nemam mesto.Inaku hit nepravat horizontalni inace ke zemam od kajniv taka se odluciv za ting pa zatoa prasav dali se dobri.
Автоматски споено мислење:

Ai nemislam da go otvoram da go cistam ovoi od hit go imam okolu14 god pa ne e cisten.
Top se ting inox slobodno kupi kako ti odgovara takov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom