Бојана Васиќ

T

Tetro

Гостин
леле, абре убаа ваа била, нешто појќе за неа ќе може?:drk::drk:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Сестра и е на Марија Васик што беше Мис на Македонија и знам дека пред 2-3 год и понудиле да работи во странство ама не сакала бидејки била мала:smir:
 
T

Tetro

Гостин
А сега голема е??:zlo::zlo:

Ја најдоф

Бојана Васиќ.
Родена: 23.10.1989.
Место на живеење: Скопје.
Висина: 180 см.
Пропорции: 91/61/92.
Боја на коса: Плава.
Училиште:" Васил Анревски Дрен".
Режим на исхрана: Јадам се што ми се јаде.
Боја на очи: Зелени.
Што ти е страст во животот: Чоколадо, пријателите.

Какви момци те привлекуваат?
- Ме привлекуваат паметни момци и момци кои што добро знаат што сакаат и се борат за тоа.

Во кој град би сакала да живееш?
- Не сум размислувала, убаво ми е сега во Скопје.

Кој спорт најмногу го сакаш?
- Јас сум спортски тип на девојка, возење ролери, трчање, тенис пливање.

Дали си заљубена?
- Не сум заљубена.

Дали некогаш би се сликала гола?
- Никогаш.

По што сметаш дека си единствена?
- Тоа што сум природна и не сум препотентна.

Мото: Прави го она што те исполнува и не ги прави работите што не сакаш другите да ти ги прават.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сестра и е на Марија Васик што беше Мис на Македонија и знам дека пред 2-3 год и понудиле да работи во странство ама не сакала бидејки била мала:smir:
Тоа е најголемиот проблем кај нас.
Сите се "мали" и не сакаат да заминат во странство.
Бојана е висока, убавка и фотогенична девојка.
17-18 години имала значи кога и понудиле работа. Па и тоа е таман за светска слава, дури и касно а нималку дека е мала.
Само што и е страв да го прифати тој предизвик.
Тоа е проблемот кај сите убави девојки кај нас на кои им е понудено да бидат дел од светската модна сцена. Мали биле... абе ај.
Затоа само како претставник ќе ја имаме Катарина. На 16 години веќе имаше завидна кариера. Алал да и е што го прифати тоа и што е упорна.
А сите останати се кукавици. :)
Џабе им е, имаат понуди а се плашат. Така ќе си останат тука да бидат "манекенки" на Црнокрак да победуваат на летни, пролетни, есенски убавици и да бидат дел од спотовите на ЈЈ и Врчак. Да да ептен е успех тоа.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А сега голема е??:zlo::zlo:

Ја најдоф

Бојана Васиќ.
Родена: 23.10.1989.
Место на живеење: Скопје.
Висина: 180 см.
Пропорции: 91/61/92.
Боја на коса: Плава.
Училиште:" Васил Анревски Дрен".
Режим на исхрана: Јадам се што ми се јаде.
Боја на очи: Зелени.
Што ти е страст во животот: Чоколадо, пријателите.

Какви момци те привлекуваат?
- Ме привлекуваат паметни момци и момци кои што добро знаат што сакаат и се борат за тоа.

Во кој град би сакала да живееш?
- Не сум размислувала, убаво ми е сега во Скопје.

Кој спорт најмногу го сакаш?
- Јас сум спортски тип на девојка, возење ролери, трчање, тенис пливање.

Дали си заљубена?
- Не сум заљубена.

Дали некогаш би се сликала гола?
- Никогаш.

По што сметаш дека си единствена?
- Тоа што сум природна и не сум препотентна.

Мото: Прави го она што те исполнува и не ги прави работите што не сакаш другите да ти ги прават.
Ја мислам дека оваа може да биде мајката на моите деца .

Потполно си одговараме.Иста генерација,високи,она плава а ја црн (читај, Барби и Кен),јадеме ко стоки,не сме заљубени во некој друг, од Скопје е па не мора бензин многу да се троши(мислам дека е и од Аеродром) .

Од денес ја сум на мисија .
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ја мислам дека оваа може да биде мајката на моите деца .

Потполно си одговараме.Иста генерација,високи,она плава а ја црн (читај, Барби и Кен),јадеме ко стоки,не сме заљубени во некој друг, од Скопје е па не мора бензин многу да се троши(мислам дека е и од Аеродром) .

Од денес ја сум на мисија .
Mission impossible... :vozbud: Според мене ги има сите предиспозиции за модел. Ги исполнува моите критериуми за идеална девојка во страна на физички изглед.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Mission impossible... :vozbud: Според мене ги има сите предиспозиции за модел. Ги исполнува моите критериуми за идеална девојка во страна на физички изглед.
Gi ispolnuva i moite kriteriumi za :sekss:. Ali kako sto mi kazuvale bila glupa ko k*r:) Taman em preubava em glupava:toe:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Gi ispolnuva i moite kriteriumi za :sekss:. Ali kako sto mi kazuvale bila glupa ko k*r:) Taman em preubava em glupava:toe:
Таквите ти се за една ноќ, но неможеш да ја оценуваш од тоа што ти кажале други, треба да се осети лично тоа дали е лесна или идеална во секој поглед :pipi:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Тоа е најголемиот проблем кај нас.
Сите се "мали" и не сакаат да заминат во странство.
Бојана е висока, убавка и фотогенична девојка.
17-18 години имала значи кога и понудиле работа. Па и тоа е таман за светска слава, дури и касно а нималку дека е мала.
Само што и е страв да го прифати тој предизвик.
Тоа е проблемот кај сите убави девојки кај нас на кои им е понудено да бидат дел од светската модна сцена. Мали биле... абе ај.
Затоа само како претставник ќе ја имаме Катарина. На 16 години веќе имаше завидна кариера. Алал да и е што го прифати тоа и што е упорна.
А сите останати се кукавици. :)
Џабе им е, имаат понуди а се плашат. Така ќе си останат тука да бидат "манекенки" на Црнокрак да победуваат на летни, пролетни, есенски убавици и да бидат дел од спотовите на ЈЈ и Врчак. Да да ептен е успех тоа.
da ne ja zaboravi i Maja Sashek koja e vo Italija?
inaku i bojana e ok,ama ne se stanuva lesno manekenka od svetska klasa, si znae ona pa zatoa i ne prifatila,treba ogromna zrtva...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom