Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Дали у бодибилдинг категорија како Mens Phisique (натпревар за фитнес модели) може да се просперира како натурал без стероиди или сепак не може природно да се постигне тој степен на мускулна дефиниција налик на ова DSC_5196_GPRUXCZUKX.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

Ivicamk

Count Grishnackh
Член од
25 ноември 2009
Мислења
61
Поени од реакции
28
Дали у бодибилдинг категорија како Mens Phisique (натпревар за фитнес модели) може да се просперира како натурал без стероиди или сепак не може природно да се постигне тој степен на мускулна дефиниција налик на ова Прегледај го приврзокот 96361 ?
Men's Physique ти е сега како Олимпија што било во 70тите, повише на естетика, а не маса.
А мислам дека ако се двоумиш дали е со стероиди или без, во 99% од случаите е со стероиди.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Men's Physique ти е сега како Олимпија што било во 70тите, повише на естетика, а не маса.
А мислам дека ако се двоумиш дали е со стероиди или без, во 99% од случаите е со стероиди.
Знам дека во најголем случај се на стероиди. само ме занима дали како натурал е возможно да се постигне таа кондиција, дефиниција и се останато .
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Знам дека во најголем случај се на стероиди. само ме занима дали како натурал е возможно да се постигне таа кондиција, дефиниција и се останато .
како на сликата е можно
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Баш на сликата сите 3 атлети се на стероиди
не зборев за нив лично, за овој првиот името не ми текнува фитнес тренер мислам беше, неговиот тип на тело се постигнува евентуално нешто помалку, само кој да го одбере потешкиот пат, а другиве двајца ми изгледаат поголеми
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Уште ли се верува дека е на стероид САМО оној кој што има огромни раце,гради,грб ?

чистината не е битна а ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837


Можда не е максимум,но тука е некаде
И Chris Jones е тука негде мислам дека. Али не е толку cut.

Ја би ризикувал и би рекол дека и Mike Rashid е natural со оглед на тоа што гледам како вежба, ненормален. Али не би рекол со сигурност.

 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
И Chris Jones е тука негде мислам дека. Али не е толку cut.

Ја би ризикувал и би рекол дека и Mike Rashid е natural со оглед на тоа што гледам како вежба, ненормален. Али не би рекол со сигурност.


Не го знам баткава,ама види ја разликата во исполнетоста на градите,во изразеноста на рацете,и наајмногу-трапезите.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Не го знам баткава,ама види ја разликата во исполнетоста на градите,во изразеноста на рацете,и наајмногу-трапезите.
https://www.youtube.com/user/fuertepeople/videos

Пушти некое видеенце од типов и запази што праи, машина. Највеча мотивација ми е. Стварно не би можел да одлучам дали е natural или не.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837

Да не го најдеш тука...:D ми изгледа некако ептен чист,а има ептен маса...
Nope, го нема таму :) Не е ни битно на крај краева, негова работа. Само знам дека ја има мојата dream physique.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Nope, го нема таму :) Не е ни битно на крај краева, негова работа. Само знам дека ја има мојата dream physique.
Епа битно е,ако ти е сон да станеш ко него,би било добро да знаеш која е реалноста...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom