Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Срање невидено е ова, желудникот си го заебав.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
FA - ПОВЕЌЕ НИКОГАШ ВО МОЈОТ ЖИВОТ.[DOUBLEPOST=1486906109][/DOUBLEPOST]Да не испадни пост под пост, да прашам има некој порачувано од Muscle and Strength?
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.257
Јас пак се чудев оти не растам, требало гејнер со хормони да си земам, цел живот во заблуда сум дека хормони се земаат на црн пазар или од аптека o_O
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки,имам потреба од личен тренер,во околина на Ѓорче,Карпош,ми ги препорачаа Оливер од Нагоми и Бранимир од студио Бранимир&Бранкица.Ми треба строго добар тренер кој работи со луѓе со повреди тешки.Ваши коментари за дечкиве и може препорака за други. Фала :)
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Дечки урадата Изварка од Идеал Шипка ја немам сретнато по маркетиве одамна. Знаете од каде можам да ја купувам или не поистои веќе?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Правел некој стомачни со тркалце ама станат ? Стигам до доле и таму се закопувам :) а на коленици можам по 15-20 у серија ама станат ниедно неможам. Помошни вежби за станат би биле пленк претпоставувам ?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Помошни вежби за станат би биле пленк претпоставувам ?
Не. Пленк е срање, за ништо не вреди :D. Со тркалцето удирај во ѕид и враќај. Постепено зголемувај ја дистанцата од ѕидот, по некој сантиметар и со тек на време ќе успееш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.257
Дечки урадата Изварка од Идеал Шипка ја немам сретнато по маркетиве одамна. Знаете од каде можам да ја купувам или не поистои веќе?
Пред 2 недели ја видов во СП Маркет.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Вежбам секој ден различна група.

Понеделник - Гради.
Вторник - Раце.
Среда - Грб.
Четврток - Одмор.
Петок - Рамена.
Сабота- Нозе.
Недела - Одмор.

Во овие денови што одам, освен недела и четврток, трчам и на лента 4 километри за одприлика 30 минути, и после на степер околу 15 минути. Планирам од следната недела да земам л-карнитин, и да продолжам со исто темпо. Цел до лето, -10 кг. Вежбам иначе скоро 1 месец истава програма, 2-3 кг сум намален.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Еден пријател пред некое време ми рече „Кога ќе научите дека правилната исхрана е се во спортот, тогаш ќе станеш добар спортист, без правилна исхрана се што правиш е залудно“... Многу грешев, правев dirty bulk правев премногу работи со исхраната секогаш комбинирав секогаш во трет план ми беше исхраната и никогаш не го направив тоа што го сакав искрено. Без добра храна немаш ништо, од многу глупости можеш да си го расипиш здравјето.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447

Kajgana Shop

На врв Bottom