Бодибилдинг суплементи

S

Stef Bachatero

Гостин
Стефчо или ние сме глупави или ти ги мешаш брзиниве, ај јас како поглупав не ти ја разбирам математикава. Прво викаш се поправи 2кг и намали на масти за 0.5% што секоја ти чест ако си успеал да го измериш и ако имаш таква апаратура ( ти си богат човече со таков уред во рака), а второто ти е „2 кг мускули ако е лесно зашто не направиш“, ако добро те разбирам ти сметаш дека детето ставило 2кг чиста мускулна маса?

Втора работа, овај јадникот што си го зел на душа па и фан страна си му направил (верувам дека се замислува поголем и почист од Helmut Strebl во моментов, а за останатите да не правиме муабет) не изгледа како воопшто да е влезен во теретана, а камоли да го спремаш за такмичар. Ако воопшто си свесен што се е потребно за да станеш такмичар и колку време ќе ме разбериш и ќе си ја затвориш устата за да не си ги лади јајцата цела држава со тебе.
Јас знам што треба, не грижи се.
Видов со свои очи и знам како да го воведам во такмичарска форма, можеби не во апрлил но во септември со сигурност.
Нормално зависи од него од мене тоа што му го направив го остварив.
И добра возраст одбрал да се такмичи, можело порано но како и да е.
За жал моето мислење е дека лечи комплекси преку бб,а овие што им е личен тренер,иако се 2ца само,се или по забегани од него,или се само наивни и глупи.
Колку и да се да не те интересира.
До сега немам на никој направено лошо, само добро.[DOUBLEPOST=1418407409][/DOUBLEPOST]
за 1 месец сигурно не како што си пишал
Бидејќи е млад и полн со потенцијал сепак е 17 години.
Има потенцијал но нема едукација.
А 2 кг на почеток е добар прогрес, збориме за мускули не за килажа.
Од 15 кг зацртани што сме ги имале сега сме 15% од ветеното.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Јас знам што треба, не грижи се.
Видов со свои очи и знам како да го воведам во такмичарска форма, можеби не во апрлил но во септември со сигурност.
Нормално зависи од него од мене тоа што му го направив го остварив.
И добра возраст одбрал да се такмичи, можело порано но како и да е.

Колку и да се да не те интересира.
До сега немам на никој направено лошо, само добро.
:zver: со среќа нека ви е и тебе и на „такмичарот“, жално е што оние од соодветните институции не си ја работат работата своја па се шетаат секакви будали по светов:popce:
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
чекај чекај малце.... ти уствари се величиш дека си му помогнал и си го насочил почетник кој тежи 60тина кила да накачи 2кг и тоа чист мускул за месец дена? а мегу другото кажуваш дека истиот ке биде спремен за на бина во септември ? ...ме остави без зборови... а кога сме кај муабетот а зашто ти не направи.. а зашто ти не излезе на бина како што кажуваше? или секогаш е полесно некој друг да форсираш и ако успее твој успех ако не тогаш не те слушал....не сум те сметал за оваа група на луге ама ке морам JETKUNDO да го подржам стварно ми изгледа лечење неисполнети свои сонови и комплекси... како и да е keep it do it hard! ке видиме септември резултат и ке го следам фанот.. да гледам прогрес
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Кој прогрес 1 слика има само.

И прочитај му го делот за него...млад амбициозен,со желба за напредок и правилна исхрана или така нешто...1 месец го прави тоа и готово животна навика му е.

А бееее.......
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Кој прогрес 1 слика има само.

И прочитај му го делот за него...млад амбициозен,со желба за напредок и правилна исхрана или така нешто...1 месец го прави тоа и готово животна навика му е.

А бееее.......
филмови...млад згоден неопходен
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Кој прогрес 1 слика има само.

И прочитај му го делот за него...млад амбициозен,со желба за напредок и правилна исхрана или така нешто...1 месец го прави тоа и готово животна навика му е.

А бееее.......
А ти што си млад, без девојка и без пари седиш на кајгана и хејташ.
Не знам каква професија е таа...
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
А ти што си млад, без девојка и без пари седиш на кајгана и хејташ.
Не знам каква професија е таа...
Кој рече дека СтеФо не стои на своите ставови и менува мислења почесто од чорапи?!?!
Јас сум приметил дека најголем адут веке 10 години на форумов му е "Немаш девојка"
Па луѓе ако тоа не е опстојување на своите ставови незнам што е!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Не требаше и СтеВчо да оди на натпревар едно време? Јас се кладам дека и 17 годишњакот ќе се "откаже" поради некои Х причини...
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Не требаше и СтеВчо да оди на натпревар едно време? Јас се кладам дека и 17 годишњакот ќе се "откаже" поради некои Х причини...
Пред некој ден имав неколку слободни часа и мислам животот ми се продолжи со видеата што ги гледав од типацов на youtube. Со тој струк во бодибилдинг, хм чисто се сомневам на резултати дека ќе постигне па макар и колку Кај Грин да стане.
А ти што си млад, без девојка и без пари седиш на кајгана и хејташ.
Не знам каква професија е таа...
Види вака, несакам да вреѓам никој али сонот дека тој шмајзерот на сликата со 60кг ќе стане ли прист до септември е глупост. Тој неможеш да го научиш вежбите да ги прави правилно до септември и да заличи дека вежба дотогаш, а камоли да излезе на такмичење. А ако мислиш детето да го избоцкаш размисли 2 пати ти, а незнам дали има малиот родители и колку се кадарни да сфатат со која будала го пуштиле своето дете. Овај со 2 раце потпишувам дека до септември без стероиди уште кошулите нема да ги пополни да не личат како на стап да се ставени, а камоли такмичар од него да биде. За „некој“ септември за 3-4 години, може и тоа со огромна инвестиција во храна, суплементи, лекови и ептен труд и посветеност!
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
60
Поени од реакции
0
Како е поубо да се пија гејнер една ипол доза на сабајле и после вежбање или по една доза насабајле пред и после вежбање?
 
Последно уредено:

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Како е поубо да се пија гејнер една ипол доза на сабајле и после вежбање или по една доза насабајле пред и после вежбање?
Ако ти е целта зголемување на телесна тежина, една доза по тренинг, една непосредно пред да се легнеш навечер, пред спиење. Гледај двете дози да не поминат вкупно 500 калории. Потруди се да имаш 3 редовни и главни оброка во денот, избалансирани според целта која ја имаш, возраст и стаж. Ако за две недели не зголемиш 1 кг телесна тежина, тогаш сигурно грешиш некаде. Или премногу се трошиш на тренинзи или оброците не ти се соодветни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom