Бобан Рајовиќ

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Од што е ладно надвор и Бобан Рајович пуштил коса :P
Или вицот беше за периката на Шабан ? :unsure:
Сеедно :D
Ја имаш песната на спотот, ако го гледаш ќе видиш што е фората со периката :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.723
А што велите за идејата да се отвори посебен подфорум „Турбо фолк“? Не ми смета секој да си слуша што сака, само што некако неприроден ми е описот на турбо фолкот како музички правец, со што мое мислење е дека не му е местото на Бобан Рајовиќ во подфорум Музика. :confused: Што да праам - хипстер сум! :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
А што велите за идејата да се отвори посебен подфорум „Турбо фолк“? Не ми смета секој да си слуша што сака, само што некако неприроден ми е описот на турбо фолкот како музички правец, со што мое мислење е дека не му е местото на Бобан Рајовиќ во подфорум Музика. :confused: Што да праам - хипстер сум! :D
Со самово мислење се гледа зашто не треба да се отвори таков подфорум. Бобан Рајович не е турбо-фолкер. Барем ја ова не го подразбирам под турбо-фолк, во споредба со тоа какви се турбо фолкери има. Крај краева и да го ставиме во таа група, не гледам зошто би се правел посебен подфорум за тој под-жанр за музика, сепак спаѓа у музика, whether people like it or not.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.362
А што велите за идејата да се отвори посебен подфорум „Турбо фолк“? Не ми смета секој да си слуша што сака, само што некако неприроден ми е описот на турбо фолкот како музички правец, со што мое мислење е дека не му е местото на Бобан Рајовиќ во подфорум Музика. :confused: Што да праам - хипстер сум! :D
Јас попрво рапот би го одвоил од подфорумот музика.
Помеѓу рап и турбо-фолк, би го одбрал ова второто :D

Со самово мислење се гледа зашто не треба да се отвори таков подфорум. Бобан Рајович не е турбо-фолкер. Барем ја ова не го подразбирам под турбо-фолк, во споредба со тоа какви се турбо фолкери има.
Турбо-фолк е!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас попрво рапот би го одвоил од подфорумот музика.
Помеѓу рап и турбо-фолк, би го одбрал ова второто :D

Турбо-фолк е!
Нема никад да се сложиме за ова, затоа не давам аргументи.

Иначе не, ако се делат више некои жанрови на музика само пошто не им се свиѓаат на некои членови, тогаш треба цел форум за музика да се подели. И немојте да ми ја тепате темата више.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.362
Нема никад да се сложиме за ова, затоа не давам аргументи.

Иначе не, ако се делат више некои жанрови на музика само пошто не им се свиѓаат на некои членови, тогаш треба цел форум за музика да се подели. И немојте да ми ја тепате темата више.
Не ме тепај ти мене, немам ништо против турбо-фолкот.
Само немаој утре и за Слаткар да видам тема... тогаш ќе се пресметаме :D


Слушни го ритамот, хармониката и трилерите што се свират 100% фолкерски :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не ме тепај ти мене, немам ништо против турбо-фолкот.
Само немаој утре и за Слаткар да видам тема... тогаш ќе се пресметаме :D



Слушни го ритамот, хармониката и трилерите што се свират 100% фолкерски :D
Претпоставуваш дека оваа ќе ја стаиш, една од поомилените ми е :)

Сепак, исслушај ги и другите песни на Бобан, ќе видиш дека нема конкретен стил, туку дека варира. Да, има повеќе турбо-фолкерски и оваа му е една од овие, али има и многу други песни на кои оние кои не поднесуваат турбо-фолк би уживале во нив :)
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 23:30 ---
П.с: Крај краева гајле ми е како ќе биде дефиниран, мене сите негови песни ми се свиѓаат. Само би имал многу против доколку се отвори ваков подфорум, се надевам нема.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.723
Јас попрво рапот би го одвоил од подфорумот музика.
Помеѓу рап и турбо-фолк, би го одбрал ова второто :D
Ма и тоа бе брат! Сепак, барем текстовите во рапот вредат, колку толку, и постојат изведувачи како Elemental или Edo Maajka, на пример, што не само што можам да ги сварам, туку и си ги потслушнувам понекогаш. ;) Од турбо-фолк во последно време хит ми е стихот:
„Volim ukus tvoga djona" во песна од Цеца, претпоставувам. :facepalm: Е тоа ти е врв на идиотизмот!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ма и тоа бе брат! Сепак, барем текстовите во рапот вредат, колку толку, и постојат изведувачи како Elemental или Edo Maajka, на пример, што не само што можам да ги сварам, туку и си ги потслушнувам понекогаш. ;) Од турбо-фолк во последно време хит ми е стихот:
„Volim ukus tvoga djona" во песна од Цеца, претпоставувам. :facepalm: Е тоа ти е врв на идиотизмот!
Каква поврзаност има текстов на Цеца со Бобан Рајович?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.723
Каква поврзаност има текстов на Цеца со Бобан Рајович?
Па сакаш да ме натераш да ја ислушам цела дискографија на Рајовиќ за да ти покажам каква е поврзаноста?

Нема врска, слушај си што сакаш, твое право е! Немав намера да омаловажам или да навредам, само мое мислење е дека турбо фолкот не е со толкава вредност за да се отвараат теми за посебни изведувачи. Толку од мене во темава!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Прави нешто што се нарекува музика. Не ми се допаѓа. За тоа ОК, не е ко останати, ама и неговото не валја. Знаеме дека музиката е веќе стока, индустриска, и се уклапа во сето тоа. Јасно е ко ден. Нека си има тема посебна, во ред си е тоа.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Од кај го ископавте типов живи мајка ???? Прв пат слушам дека на светов постоел некој ваков , а башка и популарен гледам бил .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom