Блеклист ип

Член од
4 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво на сите.Нов сум на форумов и мислам дека оваа тема што ја пишувам во моментов спаќа за оваа категорија.Пробав да направам VPS хостинг што многу другари го користат.Но на регистрација и логирање ми дава дека имам некој вирус така наречен RATS Dyna.Најдов официјален 'Removal Tool' но и таму нејке, а ми го пишува ова http://prntscr.com/5d8af2 (кај што е ишкртано со црвено тоа ми е IP Adress-ата.Некој доколку знае како да го средам ова да не ми пишува така кога ке пробам да го избришам и до што би можело да биде проблемот.Користам телекабел интернет.Фала однапред
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Незнам како тоа не се разбирам нешто од интернетов мислам конфигурации на интернет и такви ствари ке може да ми покажеш како тоа да го направам ? Фала ти однапред
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Незнам како тоа не се разбирам нешто од интернетов мислам конфигурации на интернет и такви ствари ке може да ми покажеш како тоа да го направам ? Фала ти однапред
Po izgleda ke moras da zvonis vo Robi ....DNS ti pointuva tamu. Javi im se i objasni im go problemot tesko deka ke se nafatat....ama probaj.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Како мислиш дали иам не те сваќам ? Ти викам неам појма од тие работи
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Zatoa i rekov javi se u Robi i objasni im .... Kratko i ednostavno problemot e kaj niv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom