Би влегле во НАТО како БЈРМ?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Самопрогласениот Претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски во интервју за грчкиот весник "Катимерини" изјави дека ако решение за спорот со Грција не се постигне до нашиот прием во НАТО, Македонија е подготвена да влезе под референцата БЈРМ. КОЈА МАКЕДОНИЈА?! МОЈАТА ВО КОЈА ЈАС ЖИВЕАМ СИГУРНО НЕ!
"Најмногу би сакале нашето зачленување во НАТО да биде под нашето уставно име. Но ако такво решение за спорот не е можно да се постигне до моментот на нашиот прием во НАТО, ние сме подготвени да влеземе и под референцата која сега се користи во ООН, се разбира, како времено решение", вели претседателот Бранко Црвенковски.
Шефот на државата во интервјуто додава дека од посетата на претседателот Буш на Тирана и неговата средба со тројцата премиери на земјите од Јадранската група - Македонија, Албанија и Хрватска очекува силна поддршка, но дефинитивната одлука за НАТО ќе падне на Самитот на Алијансата следната година.
Господине Б.Ц. кои се тоа „ние“ ???
Господине Б.Ц. какво е тоа „времено решение“ ???

Господине Б.Ц. ДАЈ СИ ОСТАВКА!!!

БЈРМ НЕ ПОСТОИ!!!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не е господин, тој е Лицето Б.Ц.

Предлагам гореспоменатото лице како долговремено решение да не јаде повеќе гурабии затоа што го сушат мозокот.

ГулапВ.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Времено решение бе, демек после ќе се среди се`. Очајно, очајно и жалосно. Човеков го изгубил умот:(
Бог да чува!


Господине Б.Ц. ДАЈ СИ ОСТАВКА!!!
:cuc:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Fortune напиша:
Времено решение бе, демек после ќе се среди се`. Очајно, очајно и жалосно. Човеков го изгубил умот:(
Бог да чува!
Добро јутро џезери.
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
Бранко не е никаков претседател на ваа држава туку обицна пијаница која ја наместија на позиција. Македонија е една е ако влага под некое име во глупото нато тоа би било под уставнот име Р. Македонија на кое ние сме единствените наследници.

П.С Во нормална држава за оваа изјава Претседателот „Г. Бранко Црвенковски - пијаницата” би добил импичмент аутоматски али јебига глуп народ сме....
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
krepiev напиша:
Епа јас би сакал во тој момент да бидеме под капата на НАТО
Србите имаат убав термин за ова, - пи*ка.

До кога ФИРОМ бе? Не сакам ни во ЕУ ни во нато како ФИРОМ, поарно да не влеземе под ова име.

До кога други капата ќе ни ја кројат?
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
cYb3rc0re напиша:
Србите имаат убав термин за ова, - пи*ка.
Зарем не се вика исто и на Македонски ???

cYb3rc0re напиша:
До кога ФИРОМ бе? Не сакам ни во ЕУ ни во нато како ФИРОМ, поарно да не влеземе под ова име.

До кога други капата ќе ни ја кројат?
Зашто други ни ја кројт капата? Пред скоро 2 години и америка не призна под уставно име, Нимиц донесе план кој Македонската влада го прифати како добра основа за продолжување на диајлогот со Грција но они го отфрлија сето ова беше одлична база за продолжување на нашите напори за да бидеме признаени од ОН под уставното име. Но сега на некој му текна дека поинтересно е ако ги нервира грците со Имиња на аеродром, со изјави па дури и со „изложби“ пред владата и им даде аргументи за напад. Се ова ми личи дека сами си ја кроиме судбината ...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
До кога бе овој Б.Ц.аман више до кога му е тоа мандатот дај после нека си е*е мајката негде на некој остров да не го видиме ни слушнеме више.
И да не влеземе нигде нема да ми биде криво само да си остане името Македонија
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не ни треба НАТО со БЈРМ... Ако не примаат нека не примат како што треба. Ако не кој ги тркала. Сме живееле, живееме и ке продолжиме да живееме како Македноци и никој тоа не даваме да ни го оспори. А и голем ќар ке видиме од влегувањето во НАТО
New
Albanian
Terorist
Organisation
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Fortune напиша:
Времено решение бе, демек после ќе се среди се`. Очајно, очајно и жалосно. Човеков го изгубил умот:(
Бог да чува!



:cuc:
Околу поимите времено..ние веќе истото го имаме и тоа одамна
1.времено иселени по Европа
2.времено крштевање ...само за 2 месеца во ФИРОМ
3.Времено вработени
пс
се прашувам...секако во надеж дека не сум во право:
Сме ли ние времено ...како нација и држава???
:jaj:
:toe:
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
krepiev напиша:
Но сега на некој му текна дека поинтересно е ако ги нервира грците со Имиња на аеродром, со изјави па дури и со „изложби“ пред владата и им даде аргументи за напад.
Доста не нервираа тие, сега малце ние да ги позезаме, не да ќутиме ко пи*ки.

И зошто, ако сте толку македонци се плашите да речете дека Александар Македонски е дел и од нашата историја, и дека не сме ФИРОМ и не прифаќаме како ФИРОМ да одиме негде, правете малце скандали, ширете муабет, а не да ќутите.

krepiev напиша:
Се ова ми личи дека сами си ја кроиме судбината ...
Е тука се согласувам со ова. Ако може да притискаат тие за името, вадејќи невистинити факти и потпирајќи се на некои квази-тези, зошто ние да не го правиме истото со вистината? Или твојата филозофија е ќутенка пред посилниот? Така може само да кажеме дека не не боли ако ни остане ФИРОМ.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Branko Crvenkovski i ponatamu ostanuva kormilar na makedonskiot poraz. Ushte ednash, za da nema dilemi, javno kazhuva deka e najgolemiot sojuznik na Grcija protiv Makedonija, i deka reshil da ja tera rabotata do kraj.

A Branko ni e podvalen isto kako i ednooki Kiro Gligorov, isto kako i retardiraniot Boris. Tie kao dobija legitimitet na izbori. Da ne reche nekoj posle deka ne poteknuva rabotat od samite nas.

Za da nema dilema: ova shto Branko Crvenkovski, t.e. terenot shto go podgotvuva, se narekuva velepredavstvo. Referencata "BJRM" beshe vremena i samo za vo ON. Da, da.......

Inaku za takov chin porano se sudelo na smrt.

Gruevski kade e da izreagira na kazhanovo od narkomanot Bane?!
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
cYb3rc0re напиша:
Доста не нервираа тие, сега малце ние да ги позезаме, не да ќутиме ко пи*ки. И зошто, ако сте толку македонци се плашите да речете дека Александар Македонски е дел и од нашата историја, и дека не сме ФИРОМ и не прифаќаме како ФИРОМ да одиме негде, правете малце скандали, ширете муабет, а не да ќутите.
Е тука се согласувам со ова. Ако може да притискаат тие за името, вадејќи невистинити факти и потпирајќи се на некои квази-тези, зошто ние да не го правиме истото со вистината? Или твојата филозофија е ќутенка пред посилниот? Така може само да кажеме дека не не боли ако ни остане ФИРОМ
Народот рекол дека и мирна река брег рони, а куче што лае не каса, па затоа можеби е порано да си работиме на признавањето од страна на ОН на нашето име МАКЕДОНИЈА без голема џева. Тоа некако ни одеше во изминатите години, запрашај се само колку од постојаните члени (со право на вето) не имаат признаено под нашето уставно име и тоа мислите дека тоа е онака само од себе дојдено. Запрашај се како дојде и признавањето од САД тивко без никаква најава и Грците збеснаа. Епа мене тоа повеќе ми се допагаше а богами и даваше резултати. и само да разјасниме некои работи (кои ги добив како оценка на моите коментари) ЈАС НИКОГАШ нема да го предадам името МАКЕДОНИЈА, ако не ви е јасно нема се откажам од него. Не би сакал овде да се докажуваме кој е поголем Македонец бидејки е тоа излишно и сите си ја сакаме татковината. И не се срамам нашиот аеродром да се вика Александар Македонски и дебатирам за Александар дека бил Македонец само што нашиот Аеродром не се вика Александар Македонски туку Александар Велики а запрашајте се зашто (имаше пред некоја недела на Еднооки).
П.С. Инаку малку забегавме од темата јас у тој дел си кажав уште на почетокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom