Битола

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.112
Поени од реакции
35.610
Screenshot 04-15-2024 17.12.40.png

...одигран првиот одбојкарски натпревар меѓу двете збратимени одбојкарски екипи „Пелистер Волеј“ од Битола и „Пегазос“ од Кожани, убав спортски настан за поздравување.

Screenshot 04-15-2024 17.16.48.png


...додека женската сениорска фудбалска екипа „Топ Гол“ ја победи фудбалската женска екипа „СЦ Истатов“ од Дојран со резултат 5:2 во 20то од Прва фудбалска лига за жени.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.112
Поени од реакции
35.610
20240417_121532.jpg

...основачот на битолскиот џудо центар, Ѓуро Илиќ, џудо мајстор 7 Дан, аикидо мајстор 8 Дан и 8 Дан за џиу џицу во одбранбена акција во еден битолски сокак! :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.647
Поени од реакции
9.903
Прегледај го приврзокот 413345

...основачот на битолскиот џудо центар, Ѓуро Илиќ, џудо мајстор 7 Дан, аикидо мајстор 8 Дан и 8 Дан за џиу џицу во одбранбена акција во еден битолски сокак! :)
Стара слика е, уште во времето на ВеМеРеТо, сликано во Битола филмски град (сега тоа сето е изрушено и не постои).

Ѓуро и понатаму е легенда. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.352
Поени од реакции
16.960
Слава му на оваа легенда, прв комшија ни беше Диме.
Не се сеќавам на него оти бев премногу мала, само една година имав кога загина.
За мојот прв роденден ми донесол елка од Пелистер, само неколку месеци пред да се искачи на Монт Еверест :(

Моите цел живот ми раскажуваат за него.
Со татко ми се дружеле, вика како Диме дете нема да се роди, ќе седеле во кафана и ќе станел по темници, на антена Пелистер ќе заминел.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.647
Поени од реакции
9.903
Луд јебе збуњенот. :D

Ги дупи Габриела бе, оваа со сите партии беше па сеа сеир им тера се дочапа до фотеља ама толку ќе и биде. Освен шо си го асфалтира патот до зградата кај шо живее еден ебан стационар за кучиња со тој другар и (шо го „чистеше воздухо“ на времето по протести со СДС) го ветуваа 4 години и во 4 власт во совет не успеаа да го направат да профункционира. Битно има проект, ти текнува?

Да не е смешно, ќе е тажно ама така е ко се абдали некои луѓе и не гледаат подалеку од носот. Оваа со тоа нивното Поинаку имаше шанса да седи во совет до пензија али откако се покакаа толку со нив ќе биди, ќе исчезнат следните избори.

Мислам дека и ќерка и во меѓувреме ја запосли некаде по јавните претпријатија ама не сум сигурен пошто бајаги време не сум бт да слушам шо збора „чаршијата“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom