Битлси

Член од
12 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
8
Ја лично ги сакам и поштуем пошто стварно иммат влијание на многу бендови и во тоа време толку многу екцпериментирале со музиката што е една од причините зашто се легенди.

Што мислите вие? :wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Jaс однапред ве молам да не ме напаѓате со црвени поради моето мислење!
Воопшто не ги поднесувам ниту нив, ниту нивната музика. Ич! Не ја слушам музиката од нивната ера и песните ми се здодевни и ми одат на нерви :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Jaс однапред ве молам да не ме напаѓате со црвени поради моето мислење!
Воопшто не ги поднесувам ниту нив, ниту нивната музика. Ич! Не ја слушам музиката од нивната ера и песните ми се здодевни и ми одат на нерви
Не те напаѓам. Твој вкус:). De gustus non discutabat.
Ги поштувам многу. Ко копук додека другите слушаа Spice girls, Backstreet boys :)pov:) и останато, јас ги слушав нив. Повеќе ги сакам нивните подоцнежни песни (Eleanor Rigby, For no one, While my guitar gently weeps, Let it be, In my life) Првото CD што го имам купено беше баш од нив.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Не те напаѓам. Твој вкус:). De gustus non discutabat.
Ги поштувам многу. Ко копук додека другите слушаа Spice girls, Backstreet boys :)pov:) и останато, јас ги слушав нив. Повеќе ги сакам нивните подоцнежни песни (Eleanor Rigby, For no one, While my guitar gently weeps, Let it be, In my life) Првото CD што го имам купено беше баш од нив.
Тие песни им се најдобрите, коа веќе им скурчило од поп песни и да врескаат по нив безвезе :D
 
S

StormRage

Гостин
нема шо да се зборвит... легенди си се легенди
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Preterano kvalitetna muzika. Znachi seriozno se legendi, od vreme na vreme se sluchuva da preslusham nekoj niv album, kolku da ne odi vo zaborav, i sekogash mi se dopagjalo isto kolku i prviot pat koga gi imam pushteno.
Let it be!
 
П

Паган-др

Гостин
Легенди се. Музиката им е закон. Уште се слушаат што значи не се заборавени. Колку само луѓето од нивно време се тепале за карти за концертите. И сега да одржуваа концерти исто такви турканици ќе имаше.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Super muzika . Zakon . Legendi. ubavi tekstovi . Caroj ................. i se so ce kazam e samo povtoruvane nema so zakon se
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Музиката е ствар на вкус. Може некој да не ги сака, некој да ги обожава, но никој не може да негира дека се легенди.:wink:

Мене ми се Ок. Не лудувам по нив, но има многу песни кои ми се допаѓаат.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Порано ги слушав многу(пред 3-4години) сега не толку, ама понекогаш знае некоја песна од нив да се најде на листата...

За нив се е кажано-група што остави најголем траг во рокенрол ерата и најпопуларен бенд на сите времиња и...no more words!:pipi:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Одлични се !!! Imagine и Hey Jude ми се свиѓаат највише !!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Beatles немаат песна Imagine.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Иако не слушам таква музика ги поштувам ги слушам по некад а најдобри беа на времето до ден денес заслужуваат почит.
 

rebel kid

chokolino adicted!
Член од
5 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
многу ми се свиѓаат,многу се онака весели,певливи,забавни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom