Бисери oд училишни денови

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Ај некој нека ја избрише клупата ! [мислејќи на таблата] :tapp:
Кој е номер број еден ? :aplauz:
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Од Наставниците:
1. сонцето огрева и изгрева.
2. Извадете лист и хатија и почнете да пишувате...
3. Тој удри во прозорецот но не го скрши џамот.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
ГО ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛОТ И ПО ПЕТ МИНУТИ МУ ИЗГАСНА КОЛАТА!!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Седиме на Математика и Класнава вика отворете на страна 112,4 ...
Се згазивме од смеење цел клас
Жената се изрази математички, сакаше да каже 112 стр, 4 задача. Да бе, али после не даваше за жива глава да го ставиме во алманах пошо она еднаш нешто ќе згрешела а ние тоа цел живот ќе сме го читале :uvo: [А изгледа си го има заборавено оној од 6то - Клупите не се штампаат]

Али ипак водечка е хемија, без конкуренција:
- Болест после смртта
- Смеј се смеј се, ај сега да те видам да се смееш хемиски
- Напиши ја формулата на CO2
- За единица да одговара некој...?
- МинаЛиот час [со ова ја почнуваше секоја нова лекција]
- Тие се паметни, ама се непаметни за себе
- Наставничке каде е наставничката по историја? В џеб. :jaj:
- Не тропај - ќе те тропнам пред табла
...
толку ми текнуваат во моментов од неа

Француски:
- Затвори го прозорот, ако му студи нека се соблече.

Македонски:
- На оваа жиро сметка можете да уплатите за исхрана и за ужина
- Сувоземно море

Техничко:
- Сијалиците светат, клупите се здрави - еве ти единица !!!

Музичко:
- Ќе се фрлам од приземје
...
-
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Го заборави најсмешниот кикс на хемија.:pos::pos::pos:
Ја прашуваат:„Наставничке,тетратка со линии или коцки?“ и оваа само се врти и мртва ладна вика:„Не,со молив“.
:pos::pos::pos::pos::pos:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Наставник: Првото заседание на АСНОМ?
(ни му шепнујме 2ри август) Ученик: Вторник 1944... :toe:

Наставник: Единица мерка за струја?
Ученик: Ламба

итн...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Германија со кој се борела во источниот фронт ?
- Три С едно Р

:pos:
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
математика:му ѕвони жена му на професорот на час и го прашува кај си.и професорот и одговара ,,на утакмица,, :baeh::baeh::baeh:

професорот по физика му вика на еден другар
-ти мали многу учиш теорија.од кога сум професор немам видено дете толку да учи теорија од збор до збор...затоа ке имаш...двојка или тројка (а малиот според мене заслужуваше 5+):baeh::baeh:
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
е вака,имавме Македонски и проф.станва едно дете шо го фалеше секој час дека учи,ко ќе праевме писмена дека прај многу убај писмени итн.и има нормално 5,а врска од животот е,ич не учеше,ова инаку се слушва сега 2008/2009,и го прашва дела на авторот за кој испрашваше проф.и овај нормлано не знај,и цела клас му вели,,Вдовица",,Вдовица",,Вдовица"неколку пати така и овај не дослушва и прај само како,како?и едно чупе шо седеше пред него се врти и му прај изнервирана,абе,,Вдовица",,Вдовица",лелеле и ти и му прај само цитирам,,жена без мажжж"и овај сега цело врмее не слушна со е точното и на цел глас му вели на проф.жена без маж проф.како сме се смееле само:jaj::pos2::vozbud:

Ко беа штрајкојте прво полугодие Директорката сака да не врати на школо и вели само цитирам(инаку во петок се случва ова):,,Од понеделник сите ученици заедно со родителите да дојдат на школо и во училишните клупи да ја продолжат наставата,односно да се нормализира наставата и да биде во нормален тек"?!?!?!:toe::toe::toe::pos2::pos2::pos2:(мајка ми и татко ми матура по 20 и 25 год прат инаку):pipi:

Проф,,Ако ти го земам мобилниот,ќе ти го акнам од земја и после со лопатче ќе си го бериш":vozbud:
Другар на испитвање,,Проф.многу имавме за учење"
Проф,,Аман бе јас не ви реков 100 тона да научите":pos2:
Проф.,,Ќе ти го акнам мониторот од гла,ќе го плаќам,ама ќе ти го акнам":pos2:

Проф,,Како клавале во стара Хелада крастајчина туршија"
Ученик,,Проф.немало есенција"
Проф,,Епа клавале со солената вода од морето":pos2:

Проф,,Шо си ко претепано пиле":vozbud:

Ученик,,Проф.на која страна лекцијата"
Проф,,Да" :pos2:

Проф,,Баш ми е гајле шо маџарска нема море"хахаха:pos2:

Проф,,Деца не ви се излегва надвор од час,видете шубо е времето надвор топло":vozbud::vozbud::vozbud:

Проф,,Има некој питање да праша"(а можи да оди и беа праша) :salut:
Ученичка,,Проф.со шо бој да бојме?"
Проф,,Ај излегвај надвор,та мене ќе ме прашвала со шо бој да бој,безобразна една,излегвај да не те гледам"(и ја запиша в дневник за неоправдан):aplauz::kez::eek:lee:


ехе имам уште,ќе пишам пак
позз
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Овие ги собрав јас у средно.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Кај брат ми во класот имало некој со прекар Билијата. И сега некој од наставниците му вели: Teбе дете зошто те викат Билија, оти ко билија си во глата или оти во глата си ко билија? unquote :pos2:
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Еве еден друг
Проф:Ти чупо како се викаш?
Ученичка:(не знам точно името ама мислам ама мислам СОфија)Софија,проф.
Проф:Оти ми личиш на една моја соселанка
хахаха:vozbud:

Проф:Јас имав еден ученик шо му предавав 5 год.а во 4та на матура валцер игравме лоллл:pos2:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
6.755
Имавме 1 луд наставник по хемија и физика. И тој беше легенда,имаше и песна за него. И еднаш го запиша во дневник еден другар. И кога заврши часот го прашува:Другари ли сме уште??? И овој другарот му вика аха,добро. И овој пак ама другари ли сме? И овој другарот му вика НЕ СМЕ БЕ НЕ СМЕ. И овој е така од сеа натаму сме другари. Исто тој наставник на истиот другар на час му рече да фати 1 девојче за гради :tapp::tapp::tapp:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
хахахха НИКОГАШ нема да го заборавам тој ден. Седев до 5 сабајле на нет и од 7 требаше да идам накај школо . Тапа. Ужасно ми се спиеше и бидејќи имав со класната час , си решив поштено да спијам на првите 2 часа и да се одморам човечки. Класната ( ми предава стручни предмети - кинези терапија ,физикална и рехабилитација) предавала за МИГРЕНА а јас трупот се викам Милена и сум чула МИЛЕНА а не МИГРЕНА и станувам и и викам : ДОБРО ШТО СЕГА ПАК ЈАС?!


Мислам дека медицинско ечеше од смеење...Срамови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom