Бил ли некој од форумов на натпревар по физика за 8одд?

  • Креатор на темата Спенсер
  • Време на започнување
С

Спенсер

Гостин
Бил ли некој од форумов на натпревар по физика во 8одд??регионален,државен,било каков??ако некој бил, нека ми пише пп,или нека пише на темава,поздрав
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Беа тоа времињата...
За малку не отидов.:)
Требаше на државниот да одам, на ПМФ тој што беше, ама ми се поклопи со географија...исто место, исто време, само различна училница...и речив да и дадам приоритет на географијата, наместо на физиката:)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Беа тоа времињата...
За малку не отидов.
:)
Требаше на државниот да одам, на ПМФ тој што беше, ама ми се поклопи со географија...исто место, исто време, само различна училница...и речив да и дадам приоритет на географијата, наместо на физиката:)
Haha, dobro bese ova :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Бил ли некој од форумов на натпревар по физика во 8одд??регионален,државен,било каков??ако некој бил, нека ми пише пп,или нека пише на темава,поздрав
Тебе ли те пратија.Оваа година за малце ќе ме пратеа еден другар сереше кирца е добар фактички сум така така само за натпревар не сум.
Епа тие што ги прати им даде збирки две мислам се.
Тебе наставничката ти даде нешто?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Физика најглупиот предмет :) Не сум бил ниту ќе одам оти тапа сум, не ни оди
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас бев на физика натпревари ама во втора, трета и четврта година гимназија.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Физика сакав во основно, најверојатно поради професорката. А сега...не можам да го поднесам тој предмет, а не пак на натпревари да идам. Исто ради професорката че да биде:)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе само треба да има некој УБАВО да те спреми, и секако, да познаваш некој во комисија :kesa:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
1
Jas sum bil na natprevar po fizika vo 8-mo oddelenie. Regionalen, drzaven bev..... A oti so treba?
 
С

Спенсер

Гостин
ми требаше,али отидов,и нишо,ептен беа тешки задачите,:pos2::pos2::vozbud:, бев на тој у ПМФ, регионален мислам беше,вежбав али не доволно,и нишо не напрајв, барем гратис сокче и кифла добив,:pos2::pos2:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Е убаво ви текна да му одговорите после 10 месеци :pos2::pos2:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Бил ли некој од форумов на натпревар по физика во 8одд??регионален,државен,било каков??ако некој бил, нека ми пише пп,или нека пише на темава,поздрав
Па во Струмица имаше два по физика еднио беше во Никола Карев(школото го организираше и служеше и плус како некоја реклама) и прашањата ги даваа 30 прашања и не знам колку задачи-јас лани бев по информатика(се оддржуваа заедно тие натпревари)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бил ли некој од форумов на натпревар по физика во 8одд??регионален,државен,било каков??ако некој бил, нека ми пише пп,или нека пише на темава,поздрав
па ти да не си бил??? не ЛЖИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom