Бесплатни учебници за сите ученици од 2009-та

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
I nas ni rekoja deka za strucnite da si barame knigi bidejki nema da ni dadat.A za opstite predmeti kako mat,mak i angliski ke ni daele ama ni to ne bilo sigurno.
па 85% ми се стручни така да не треба да чекам ја бесплатини учебници :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Абе ако не дадат бесплатни учебници за 4тврта гимназија имам дома по некои предмети ќе ги дадам без пари и така да се отерасам џабе прашина фаќаат..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
На крај ќе има финален тест така ? А ако треба да се потсетиш, а ти веќе си ги предал книгите, од каде ? Ебате државата глупа.

Како и да е сепак на крај ти ... :pusk:
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
За џабе не израдуваа ние уште учебник неаме видено а 21 сме помина скоро цел месец:toe:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.964
Поени од реакции
12.491
Немавме учебници три недели, петокот ни ги дадоја сите учебници наеднаш и одма за утре да си научите се. И сега јас по 13 предмети требит да учам 20 страни наеднаш. Како и обично, никој професор немат разбирање. :pipi:
Иначе, да ве прашам дали се потпишувате на кориците на книгите? Нас едни професори ни велет да се потпишвиме, други не. :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Како на дете од 8 години да му објаснам зошто неможе да решава во математиката (која патем е така изработена за да може во неа да се пишува)?
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Само Македонски и Латински имам добиено, друго ништо а и како што гледам тешко во некој побрз временски период да ги добиеме останатите, ако воопшто ги добиеме...:lud:
 
С

сашенко

Гостин
Кај мене во ПТТ рекоа дека ке ги дадат околу 15 октомври
 
M

M del Mar

Гостин
А кај мене у Васил Антевски -Дрен никогаш нема да дадат:pipi:
:pos2:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Ми фалат уште Француски и Латински се надевам дека ќе стигнат тие учебници
 
D

DartWader

Гостин
Имам само Македонски јазик и Математика :) А професорите најавуваат испрашувања.:nesum:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
По ниеден предмет ни немаат дадено учебници, а почнаа со испрашување. Јас си фотокопирав некои книги од другарите што се во други гимназии, некои ги најдов дома од сестра ми... ете ги моите "бесплатни" учебници.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Огромен поздрав до празните лажливи милозвучни кампањски гласови, со песната ,,Лажеш злато, лажеш душо, лажеш вештице...". Во угостителското брат ми нема добиено ниту една единствена книга. Речено им е, да си ги набават сами. Функционери, се изнасликавте, се изнајадовте фекалии, но народот не заборава. Арам да ви е, малку се изнакрадовте матер вам јебем... Изреволтирана сум до крај.
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
По ниеден предмет ни немаат дадено учебници, а почнаа со испрашување. Јас си фотокопирав некои книги од другарите што се во други гимназии, некои ги најдов дома од сестра ми... ете ги моите "бесплатни" учебници.
Па добро професорине немаат никакво разбирање да се стрпат?Не сте вие криви што не ви даваат учебници.
Или да не им избега шансата да шибнат некој кец?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom