Бермудски триаголник

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дајте ако сакате и имате време преведувајте ги текстовите, ич не сакам да читам непреведено. Не дека не знам српски, но латиницата ме нервира.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Мора за нешто да прават филмови, ако го нема Бетмен - тука е Бермудскиот триаголник. Бу! :wink:

Јебига, неверник сум, и радо би идел во секакви триаголници, квадрати и ромбови.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Како што ја гледам сликата од триаголникот, за прв пат дознавам дека сум бил у него :shok: и ништо, жив и здрав сум си пишувам нормално па тасеасидуерата :)

јас шо имам слушано од постари, демек сјебани магнетни полиња имало, и порано дека бродовите и авионите користеле исклучиво компаси со магнетни игли, компасите им се заебуваат и одат на едно место мислејќи дека се кон друго, и така бродовите се акаат од карпи а на авионите им снемува гориво. ништо страшно тој триаголникот денес со модерни ГПС системи

@офчар
си бил ли у Krah krah У bermuda dreieck. најзакон место таму :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Јас имам две мислења...

1. Ако постоела Атландтида, 100 посто дека се наоѓала таму. Зарем нема логика? Технологија, нација, развиеност, па оа што ги потонало сеуште работи.

2.Пореметувања во магнетинте полиња на земјата.

Е сега, мое и да сум грешка
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Toreador напиша:
Јас имам две мислења...

1. Ако постоела Атландтида, 100 посто дека се наоѓала таму. Зарем нема логика? Технологија, нација, развиеност, па оа што ги потонало сеуште работи.

2.Пореметувања во магнетинте полиња на земјата.

Е сега, мое и да сум грешка
според мене е фторото.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Jas gledav na diskovery za bermudski triagolnik ustvari toa ne mozat da go predvidat vremeto na toa mesto odednas moze da zafati jaka bura i potonuva se zivo.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Fir_Maked напиша:
Jas gledav na diskovery za bermudski triagolnik ustvari toa ne mozat da go predvidat vremeto na toa mesto odednas moze da zafati jaka bura i potonuva se zivo.
најчудното е што никогаш нема траги од жртвите...ниту делови од потопени бродови,ниту тела...
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Goddess of Chaos напиша:
најчудното е што никогаш нема траги од жртвите...ниту делови од потопени бродови,ниту тела...
Ne ovie najdoa eden brod sto mislele deka nema sansi da potone i kako moze tolku golem brod da ne mozat da go najdat ako potonal ama eto vidis go najdoa edni so podmornici so cuda.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Fir_Maked напиша:
Ne ovie najdoa eden brod sto mislele deka nema sansi da potone i kako moze tolku golem brod da ne mozat da go najdat ako potonal ama eto vidis go najdoa edni so podmornici so cuda.
kako be nasle brod...ne sum cula za ovaa informacija :icon_conf
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Кој ви рекол дека не се најдени остатоци? Тоа се глупости.
Само фама креваат филмовите, нема никаква корист од нив. Подобро читнете некоја енциклопедија или информирајте се на друг начин...

Апсурдно е да кажеш дека нема остатоци од бродови/авиони/тела!
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Да земеш и да се изгубиш.....:pos:
Живи радости.....:wink:
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
pretpostavka e deka se stvara dupka vo prostorot i niz nea se preminuva vo druga dimenzija.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom