Бајага и Инструктори

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Дечките се стварно кул и немам зборови со кои можам да ги опишам а да ги преувеличам.

Најпрвин Момчило Бајагич бил член на Рибја Чорба и немал намера да ја напушти но сепак направил добра работа и со Бајага.Бајага слави сега 25 години од своето постоење а според мене секоја песна им е хит.

Па дај пишете ваши мислења околу Бајага.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Лајт музика, старите на Бајага се антологиски, многу филмска музика има напраено, доста соработки со други познати екс-ју музичари, на турнеја е скоро цело време и многу работи на повеќе полиња и у секој случај една одлична музичка целина...
На сликава што ја стаил мастер, тој што стои до Жика почина пред некое време , свиреше соло гитара во бендот и не знам дали најдоа замена за него и што праат у моментов..
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Кога бев мал ги викав конструктори :vozbud: Мајка ми стално ми пушташе песни од Бајага, го почитувам и покрај тоа што има доста преработени песни како што е Дали да одем или не и многу други... Како и да е супер вокал!
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Наслушав дека ке прават концерт во куманово ама не знам кога што и како.Можеби веке и биднал концертот.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
кул дечки али да ги слушаш во зиво ке се цудиш ке си речис кој се овие кретени али секоја чест за плави сафир песна за мојава душа многу ја сакам добро ја интерпретирам особено напиен
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
на 8.март настапувале у виница.ама не било којзнае шо.и немало ногу народ.
иначе не се лоши
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
беа во Прилеп пред некој ден и беше катастрофа,си промовираа некој нов албум,исвирија 3 хита се на се и по 45 мин си заминаа......
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ПА немаат изгледа добар маркетинг, иначе имаат некои одлични песни
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Добар е вокалот нема што. Ама имаат и некои ептен тапа песни.Да заспиеш на нив. :toe:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јав ви текна на бајага и инструктори бееее :pos:
последен пат ги слушнав пред некој ден на Жикина династија....:pos:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
па не се лоше....не дека многу ги слушам....им ја знам само онаа песнана...
Мои Другови......најака песна стварно......
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Дечките се стварно кул и немам зборови со кои можам да ги опишам а да ги преувеличам.

Најпрвин Момчило Бајагич бил член на Рибја Чорба и немал намера да ја напушти но сепак направил добра работа и со Бајага.Бајага слави сега 25 години од своето постоење а според мене секоја песна им е хит.

Па дај пишете ваши мислења околу Бајага.
а да.. и тогаш Рибља Чорба ги испеаја најголемите хитови, се додека во свои раце не ја презема моронот од човек Бора д есхол Џорџевич и не ја укака максимално.
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
доаѓаа у куманово.. добри се бее.. ма да Бајага многу ме нервираше порано а сегаа.. па добар е.. :wink:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Со Бајага сум заразен уште од бебе... Новите песни не ми се баш омилени ама старите се неопишливо нешто =)

Според мене еден од Топ 5 пејачи на сите времиња на Балканот...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Наслушав дека ке прават концерт во куманово ама не знам кога што и како.Можеби веке и биднал концертот.
Настапуваа веќе во Куманово на 7 март
 

Kajgana Shop

На врв Bottom