Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15

Easy CD-DA Extractor aka "Swiss Army Knife Of Digital Audio" is ALL-IN-ONE software that copies Audio CDs, converts audio files from one format to another, edits metadata of audio files and can burn Audio CD, MP3 CD & DVD, and Data CD & DVD. Supports all popular audio file formats such as 3G2, 3GP, MP1, MP2, MP3, Windows Media Audio (WMA), Ogg Vorbis (OGG), MP4, M4A (AAC and Apple Lossless), AAC, aacPlus (HE-AAC, AAC+, HE-AAC+PS, eAAC+), FLAC, Musepack (MPC), WavPack (WV), WAV, AIFF, Monkey's Audio (APE), CUE and M3U.

Audio CD Ripper
Copies audio CDs to selected audio format.

- Accurate, secure, high-performance CD ripping
- Bypasses 'copy-protections'
- Reads bad condition CDs, reports possible errors
- Get disc information / metadata from Internet
- Edit or automatically fill metadata with Cover Art support
- Supports CD-Text
- Volume level control, Normalization, Fade In/Out, ....

Audio Converter
Converts audio files from one format to another.

- Edit metadata of existing audio files
- Edit or automatically fill metadata with Cover Art support
- Volume level control, Normalization, Fade In/Out, ....

CD/DVD Creator
Burns Audio CD, MP3 CD/DVD, Data CD/DVD, and DVD Video.

- Burns Audio CDs compatible with all home/car CD-players
- Supports CD-Text
- Supports Unicode and long filenames
- Supports UDF, ISO/Joliet and DVD Video filesystems
Code:
http://rapidshare.com/files/72188604/Easy_CD_11.rar
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Абе, знае некој програма за компонирање музика, нешто како Frooty Loops, ама да биде шо е можно поедноставна и лесна за користење за почетници како мене.Да биде фри и ако може со линк до сајтот за dl.
За зеленко да не праиме муабет оти гледам нешо проблеми има. (оф-т)
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
Sibelus 5 oslicna stvar simnija ke kacm kigen na rapid

 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Не мислев на компонирање од видот на Бетовен и Моцарт со ноти и паузи.Извини моја грешка можеби, но мислев на некоја програма за правење електронска музика.Не знам како поинаку да го кажам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не мислев на компонирање од видот на Бетовен и Моцарт со ноти и паузи.Извини моја грешка можеби, но мислев на некоја програма за правење електронска музика.Не знам како поинаку да го кажам.
Имаш за такви работи E-JAY, за сите видови музика:
Hip-Hop E-Jay
Dance E-Jay
Trance E-Jay
Techno E-Jay
.......
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Mи треба програма за обработка на видео со која ќе можам да ја вртам сликата(пример ако е снимано хоризонтално да можам вертикално да ја свртам.
Ако некој знае нека кажит.:)
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Абе, знае некој програма за компонирање музика, нешто како Frooty Loops, ама да биде шо е можно поедноставна и лесна за користење за почетници како мене.Да биде фри и ако може со линк до сајтот за dl.
За зеленко да не праиме муабет оти гледам нешо проблеми има. (оф-т)
Sony Acid Pro 6.0
Најдобра програма за праење музика ако го имаш и ова и фрути лупс тогаш можеш да направиш професионална музика: кажи ми ако сакаш ке ти дадам рапид линк по пп

Еве за Acid mala informacija:

http://www.sonycreativesoftware.com/products/product.asp?pid=383
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Имаш за такви работи E-JAY, за сите видови музика:
Hip-Hop E-Jay
Dance E-Jay
Trance E-Jay
Techno E-Jay
.......
Овије E-Jay што се, не се за компонирање музика. На нив веке имаш loops и ти само си ставаш. Во Sony Acid Pro, ти си правиш свои лупи, свој ритам, своја музика. Тоа е компонирање.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Овије E-Jay што се, не се за компонирање музика. На нив веке имаш loops и ти само си ставаш. Во Sony Acid Pro, ти си правиш свои лупи, свој ритам, своја музика. Тоа е компонирање.
Не викам не, али bogo бараше нешто поедноставно, и баш напомена да не е нешто сложено како што е Fruty Loops, а за Acid Pro, тоа е ептен за професионална музика, се согласувам, ама bogo бараше нешто за почетници, и E-Jay се правата работа за тоа :smir:
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Барам речник кој би преведувал цели текстови од Англиски на Македонски... ако постои... ако имате слушнато за таков кажете!! Фала
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Барам речник кој би преведувал цели текстови од Англиски на Македонски... ако постои... ако имате слушнато за таков кажете!! Фала
Се купува на CD, 900 den. е!

Го купуваш, и кога ќе ја почнеш инсталацијата, не ми текнува што точно ти проверуваше во компјутерот (и хардверски и софтверски), па ти дава резултат, па се јавуваш на еден телефонски број што ќе ти го кажат од продавницата, па тој резултат (бројки, букви, глупости) го кажуваш по телефон, па од таму ти кажуваат сериски број, и како да ја довршиш инсталацијата.

Ова ти го пишав за да знаеш дека е оригинал програм, со лиценца и такви чуда, да не го купиш за 50 ден. од автопазар па да го јадеш :smir:

Иначе од македонци е направен програмов :):):)
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Huh? Не постои такво нешто, што би успеало да преведе цел текст и притоа да има реченицата барем малку смисла.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom