Барам / Имам потреба од програмер, работа, часови, итн

Член од
16 јуни 2011
Мислења
9
Поени од реакции
7
Mi treba nekoj za izrabotka na web strana kako proektna zadaca za fakultet. Nisto mnogu komplicirano. Informacii vo LP. Blagodaram od napred
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Некој се нафаќа да направи бесилка или Х-О во LUA, со користење на готови библиотеки за компјутерски игри (2D game engine) LÖVE (www.love2d.org). Ми треба до 10ти овој месец.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Некој се нафаќа да направи бесилка или Х-О во LUA, со користење на готови библиотеки за компјутерски игри (2D game engine) LÖVE (www.love2d.org). Ми треба до 10ти овој месец.
Ја правев со еден другар X-O...ама касне е веќе :(
--- надополнето: 15 јануари 2013 во 18:21 ---
Mi treba nekoj za izrabotka na web strana kako proektna zadaca za fakultet. Nisto mnogu komplicirano. Informacii vo LP. Blagodaram od napred
Ти направи некој?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Барам веб програмер за работа на долгорочен проект. Потребно е да има познавање на asp и VB, а се останато е добредојдено, или пак некој кој брзо може да ги совлада тие технологии.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
Итно ми е потребна личност која знае да прави социјален читач (новата фејсбук апликација). Имам веб страница и веб простор, потребно е уште да се направи социјалниот читач и да се поврзи со страницата!
 

JohnKav

Комедијант
Член од
18 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
8
Се бараат програмери со искуство за работа за проекти за фирма од US , заинтересирани инбокс :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Се бараат програмери со искуство за работа за проекти за фирма од US , заинтересирани инбокс :)
Кои се потребните квалификации, познавања од програмски јазици итн ?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Потребен ми е искусен PHP/MySQL прогамер за хонорарна работа на долгорочен проект, плаќање по час, веднаш во готово.
За повеќе детали околу проектот заинтересираните нека ми пишат на cicesk "at" gmail.com
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво имам програма направена во ЈАVA и треба истата програма да ја префрлам во C# . Дали е некој заинтересиран да ја изработи истата програма во C# а со тоа и да заработи некој денар .
Поздрав
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
За каква програма станува збор?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Ааа .. се ќе беше ок..ако знаев шо е тоа нелинеарен системски калкулатор :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom