Балкански X Factor

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Само Иван Раденов успеав да го препознам, од Македонски Идол.
Да, да Иван го има, ама на сликата за пред да влезе на аудиција види го машкото што личи на женско облечено во тексес јакниче и розевкаста блуза што збори со Снеже Велков.

Сепак имаме некој да не брука.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Да, да Иван го има, ама на сликата за пред да влезе на аудиција види го машкото што личи на женско облечено во тексес јакниче и розевкаста блуза што збори со Снеже Велков.

Сепак имаме некој да не брука.

Neli ke se prijavuvase? Sose desi?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Neli ke se prijavuvase? Sose desi?
Се премислив. И вака и така Србин ќе победи, џабе сум се трудел.
Квалитетот во последно време ретко се бара, сега глупостите, врските и парите играат главна улога.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Перо Гроф од Валандово беше најак бре.
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
Се премислив. И вака и така Србин ќе победи, џабе сум се трудел.
Квалитетот во последно време ретко се бара, сега глупостите, врските и парите играат главна улога.
Се е чиста местенка,само нашиве учесници летаат во облаци дека ќе победат.Мојот став за таквите шоуа како Македонски идол и сега ова,е очигледен,се полнат нечии сефови заради глупавоста на некого,но авантурите остануваат во зивотот како сеќавње од младоста.
Донекаде се слозуваме,само јас мислам дека ќе победи БосанецЦрно горец или Македонец затоа што ако победи Србин,мозеби другите дрзави ќе се отказат.
Треба да се запали огнот за да остане зарта.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
615
Поени од реакции
496
Проблемот со нашиве телевизии (конкретно Сител), е што сакаат да имаат екстра заработувачка од реклами и не сакаат да си го одврзат (кое од кога ја нема А1 е доста подлабоко) ќесето. Затоа програмата им е преполна со српски емисии, а домашна продукција: само утринска и вести. А Сител на Пинк ќе треба да му исплати најмалку 100.000 евра, а малку да се подразмисли тие пари телевизијата да ги вложи во сопствена верзија.
--- надополнето: 29 септември 2013 во 17:26 ---
И уште нешто, онаа реклама дека шоуто прват ќе се давало на Балканот е чиста глупост. Шоуто во Албанија го имало веќе два пати, во Бугарија моментално е втората сезона, кај јужните соседи било 3 пати, а во Словенија еднаш. Значи седум пати. Од каде дојдоа до податок дека се први не ми е јасно!
--- надополнето: 29 септември 2013 во 17:27 ---
И уште нешто, онаа реклама дека шоуто прват ќе се давало на Балканот е чиста глупост. Шоуто во Албанија го имало веќе два пати, во Бугарија моментално е втората сезона, кај јужните соседи било 3 пати, а во Словенија еднаш. Значи седум пати. Од каде дојдоа до податок дека се први не ми е јасно!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Се премислив. И вака и така Србин ќе победи, џабе сум се трудел.
Квалитетот во последно време ретко се бара, сега глупостите, врските и парите играат главна улога.

Во српскиот Идол 2004/2005 каде што и ние учествувавме победи Црногорка, а во Операција Триумф победи Босанец. И така...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.098
Поени од реакции
57.493


Не остана уште многу до почетокот :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Уште недела и пол и ќе се смееме со аудициите :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Македончето глупо било и глупо ќе си остане.

Ни еден македонец во жири,браво.
Тоа се вика срамота. Балкански Х фактор, а без Македонец во жири, а има Македонци што се натпреваруваат :facepalm:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.946
Поени од реакции
7.597
Македончето глупо било и глупо ќе си остане.

Ни еден македонец во жири,браво.
Затоа ја имаме Снеже Велков како македонски водител ,ама таа сигурно ќе се појавува само на Сител во време на паузите и рекламите.
 
P

PewDiePie

Гостин
Затоа ја имаме Снеже Велков како македонски водител ,ама таа сигурно ќе се појавува само на Сител во време на паузите и рекламите.
Тоа па уште поголема брука е,ко да не се доволно добри на иста сцена да бидат со срби/хрвати. :facepalm:

Тоа е ген веќе,не се менува,никогаш сме немале муда никогаш ќе немаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom