Балкански X Factor

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Зошто би биле Лукијан и Тамара пред Даниел, ако гледаш така, според вкусот на продуцентите?
Реално све се сведува на националност. Сум гледал многууууу вакви музички шоуа и на крај победуаат све од иста нација а цела публика е за некој други.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Реално све се сведува на националност. Сум гледал многууууу вакви музички шоуа и на крај победуаат све од иста нација а цела публика е за некој други.
Ааа, ти еден од тие си, што се занимаваат со теории на заговор. :)

А што праиме ако победи Даниел?
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Ааа, ти еден од тие си, што се занимаваат со теории на заговор. :)

А што праиме ако победи Даниел?
Немам никаква корист од тоа да победи Даниел, тој ќе си победи за себе и тоа е тоа. Доволно е шо се експонираја толку и да не победат пак цел Балкан ги знае и може да бидат подобри од победник што се однесуе на слава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ааа, ти еден од тие си, што се занимаваат со теории на заговор. :)

А што праиме ако победи Даниел?
Даниел да победи..... смешно е тоа да се случи во српско шоу..... ќе победи некој од Босанците.... ќе победи или Илма или Лукијан;):)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Немам никаква корист од тоа да победи Даниел, тој ќе си победи за себе и тоа е тоа. Доволно е шо се експонираја толку и да не победат пак цел Балкан ги знае и може да бидат подобри од победник што се однесуе на слава.
А кој е поекспониран од Даниел? Никој. И тоа далеку е прв.

Незнам зошто на продуцентите би им одговарало да победи некој од србите, кога ниеден од Лукијан и Тамара не е ни блиску до Даниел, во смисла на популарност. И тоа не само во Македонија.

Ова е бизниз, за пари се работи, ги заболе нив дали бил србин или македонец или е од Уганда, ако можат да заработат што повеќе пари од нив.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.863
Поени од реакции
24.334
Даниел да победи..... смешно е тоа да се случи во српско шоу..... ќе победи некој од Босанците.... ќе победи или Илма или Лукијан;):)
Каква логика човече, смешно е да победи македонец во СРПСКО шоу, а не е смешно да победи босанец во СРПСКО шоу?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Даниел да победи..... смешно е тоа да се случи во српско шоу..... ќе победи некој од Босанците.... ќе победи или Илма или Лукијан;):)
Подоле ти е одговорот ;) :)[DOUBLEPOST=1393941705][/DOUBLEPOST]
Каква логика човече, смешно е да победи македонец во СРПСКО шоу, а не е смешно да победи босанец во СРПСКО шоу?
Ваљда мисли на тоа дека босанците ќе гласаат. Добро, до некаде е тоа колку толку поуверливо и можно, отколку теоријата дека ќе го наместат за да победи србин. :tapp:
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Даниел да победи..... смешно е тоа да се случи во српско шоу..... ќе победи некој од Босанците.... ќе победи или Илма или Лукијан;):)
Брате, не се траскај. Поарно да победи Румунец у српско шоу него Босанец ако идемо така.

А кој е поекспониран од Даниел? Никој. И тоа далеку е прв.

Незнам зошто на продуцентите би им одговарало да победи некој од србите, кога ниеден од Лукијан и Тамара не е ни блиску до Даниел, во смисла на популарност. И тоа не само во Македонија.

Ова е бизниз, за пари се работи, ги заболе нив дали бил србин или македонец или е од Уганда, ако можат да заработат што повеќе пари од нив.
Хахаха, а знаеш дека важна улога игра и тоа од каква средина доаѓа? Во многу шоуа требале да победат Македонци а на крај победуваат некој пустоши нормално со пари, кој биле задњи на листата за потенцијални победници...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Брате, не се траскај. Поарно да победи Румунец у српско шоу него Босанец ако идемо така.



Хахаха, а знаеш дека важна улога игра и тоа од каква средина доаѓа? Во многу шоуа требале да победат Македонци а на крај победуваат некој пустоши нормално со пари, кој биле задњи на листата за потенцијални победници...
o_O ВТФ, за некој од кралската фамилија ли ќе го мажат победникот па да е важно од каква средина доаѓа. Да не му бараат и плава крв случајно? :icon_lol:

Да не барам сега од кои села се дојдени сите у српскава естрада што се пунат пари. Па и у светски рамки, мислиш сите со музички академии се :pos:

Што има врска тоа од каде е човекот ако им прави пари на тие што го имаат у рака.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каква логика човече, смешно е да победи македонец во СРПСКО шоу, а не е смешно да победи босанец во СРПСКО шоу?
Чоече........ си видел ли некогаш Македонец да победи во српско шоу..... НЕ....... си видел ли некогаш Босанец да победи.... ДА, речиси во секое шоу ;)


Јас и претходно кажав, па еве и сега....... јас мислам дека Лукијан ќе победи.... секогаш тие што се далеку од пеач победуваат :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Чоече........ си видел ли некогаш Македонец да победи во српско шоу..... НЕ....... си видел ли некогаш Босанец да победи.... ДА, речиси во секое шоу ;)


Јас и претходно кажав, па еве и сега....... јас мислам дека Лукијан ќе победи.... секогаш тие што се далеку од пеач победуваат :)
Колку шоуа освен Операција триумф имало (зборам за саглам не за големиот брат од тој тип) каде ние сме учествувале на балканско ниво. И преживеани ми текна, на друго не ми текнува.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.981
Поени од реакции
34.420
Колку шоуа освен Операција триумф имало (зборам за саглам не за големиот брат од тој тип) каде ние сме учествувале на балканско ниво. И преживеани ми текна, на друго не ми текнува.
Имаше Идол - заеднички проект на Србија, Црна Гора и Македонија. Исто и тој во Србија се одржуваше, најмногу од натпреварувачите беа Срби, а во финале пееја една Македонка и една Црногорка. Победи Црногорката. ;)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Даниел да победи..... смешно е тоа да се случи во српско шоу..... ќе победи некој од Босанците.... ќе победи или Илма или Лукијан;):)
абе сунѓеру. Причаш без врска. Македонец нема, босанец ќе победи. Која глупост човече.

Yeah, дека и јас мислам дека Даниел не би победил овде, но босанец нема шанси. Доктори, ми се најголеми фаворити
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Географски гледано, повеќе е ова некој си екс-ју ( притоа и носталгичарски) х-фактор, а во никој случај не е балкански какво што име носи темава!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom