Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
?

..........

Гостин
Некои работи кои ги наводно ги предвидела вистина се случиле, еве пример потонувањето на руската подморница, курск која потонала во август 2000, или нападите на кулите близначки во 1989..
.. можеби сево ова е вистина, но ако не се реши спорот со името можеби ќе има ...хаха
според нејзините толкувања во 2011 година муслиманите ќе започнат војна со хемиско оружје против европјаните,
не верувам во ова баш....
Мене па токму ова ми е некако најверодостојно со најголеми шанси да се случи, имајки го во предвит исламскиот радикализам кој зема замав и на балканов...
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
И што ќе излези од ова?

И како предвидела за толку години напред,а кога вп 2012год. е крајот?
Јас мислам дека Баба Ванѓа му е конкуренција на Нострадамус и Маите,и затоа ја пуште тарифата на повеќе години до фамозниот крај на светот :D:):D:):D:)

Искрено да ви кажам не верувам повеќе во овие приказни.

MAPCOВЦИ БРАТ.. Зелена раса.. they comming for us.. :pos2::pos2::nesvest:

Иначе што знам, Качински умре оваа година а она предвидела 2008..чудно не верувам сеуште,иако никад не се знае, самите видовте колку оружје испонајдоја во Блаце пред некој ден, Грциве ни се спремаат секој можен час (можат да го :pusk: само)...Хрвативе,Босанциве и Србиве горе кај нив таму, нешто се препуцаваат околу Босна, Р.Српска, истотака Србите му се спремаат (ваљда) на Косово доле, Косоварите нема каде ко и увек ќе дојдат кај нас па и тука ќе се кренат.. Америве,Кинезиве,Кореанциве, Талибанциве, Ирак, Иран кур се тресе и тие не се мирисаат се дигаат у ваздух , испробуваат нуклеарки итн....овие Израел и Палестина такоџе си ебат мајката секој ден... Русиве доле у Грузија,Чеченија или како беше таму ебем ли га и таму се срчкаа нешто... мааааааааааа можно е све да се деси.. со Господ напред само... па што биде нека биде.. :smir:

ВНИМАВАЈ НА РЕЧНИКОТ - АПОКАЛИПТО
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мене па токму ова ми е некако најверодостојно со најголеми шанси да се случи, имајки го во предвит исламскиот радикализам кој зема замав и на балканов...
Да дека некои европски земји во последно против исламов носат закони за против Џамии и тие шамиине носење како и да се викаат не знам без навреда за некои за ова ама пак не ми доаѓа логично да ја нападнат европа. Тие се ептен против Америка така да пак не е за верување, а богами од сите наведени што требале да се случат да се случеа 90% па да поверува човек во нешто, а вака не е за верување. Плус за терористички напад ја да кажам ќе се случат терористички наоади во 2010 2011 2012 нема да згрешам пошто секоја година и скоро секој месец се случува нешто само не од толкав размер како што беше 2001 во Њу Јорк. Баш секој ден на вести слушаме бомбаш самоубица.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Значи сега сме 2010(во однос на Качински)..не памтам 2008 да имало било какви обиди...предвидувањево нема врска
А каде пишува дека секој обид за атентат ке биде соопштен на јавноста?Можда треба во тајност се држи обидот за нечиј атентат и тоа само одредени луге да го знаат. А можда и не.
Времето ке покаже, дотогаш ние можеме само да погаѓаме што ке биде, кој што рекол и дали е тоа вистинито.
:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
А каде пишува дека секој обид за атентат ке биде соопштен на јавноста?Можда треба во тајност се држи обидот за нечиј атентат и тоа само одредени луге да го знаат. А можда и не.
Времето ке покаже, дотогаш ние можеме само да погаѓаме што ке биде, кој што рекол и дали е тоа вистинито.
:smir:
Хехе времето ќе покаже. Абе не се замарај и ја ќе дадам предвидување за 300 години ќе се случи нешто и ај да видам некој дали ќе доживее до тогаш да види дали ќе се оствари. :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
А каде пишува дека секој обид за атентат ке биде соопштен на јавноста?Можда треба во тајност се држи обидот за нечиј атентат и тоа само одредени луге да го знаат. А можда и не.
Времето ке покаже, дотогаш ние можеме само да погаѓаме што ке биде, кој што рекол и дали е тоа вистинито.
:smir:
Па колку шо знам скинаја еден претседател во 2008, во Африка...
 

Fighter*

ПоЗнАтА лИчНосТ
Член од
30 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
ma:toe:vrska neli ke bese kraj na svetot vo 2012 god.?a sega ovaa mi predviduva do 3797.Cisti izmislici,nikoj ne znae koga ke e kraj na svetot pa duri nitu ovaa stara baba samo GOSPOD znae sto ke bide
истото ке го пишев .........сите велат дека 2012(демек)ке биде крај на светот а сега 2014 ке заврши војната .........не наседнувајте на вакви глупости!!!!Се ова е лага.........дими ке беше крај на свето во 2009 во ноември во 5 часот? послем то рекоја во 2009 во декември .......и еве сеа сме умрени демек? Глупости на кило..позз
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
Види,види интересна работа...јас го имам истово прочитано и го имам прочитано дека е од Нострадамус и тоа на повеќе веб страници.:)
da,se soglasuvam so tebe i ja imam slusnato deka e od nostradamus i plus kako mozela da ja opise sredbata so bog koa bila slepa aj molimte i baska niz celata nejzina kuka na site zidovi imalo iscrtano sekakvi gavolski crtezi erotski,nekoi uzasni,strasni,neznam sustestva so rogovi i takvi nekoi stvari a pazi imeto i zna4elo neshto blagosloveno i imala sredba so gospod a kukata polna so sve i svashta gjavolsko abe ajde gluposti.moze zenata si imala stvarno nekoja darba ama mislam deka mn mu navlegla na filmot so si go praela i zabegala skros.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Радиоактивно зрачење,нуклеарни и термонуклеарни реакции,црни дупки,биолошко и нуклеарно оружје.Dude WTF од кај знаеле у тоа време за ова?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Мене па токму ова ми е некако најверодостојно со најголеми шанси да се случи, имајки го во предвит исламскиот радикализам кој зема замав и на балканов...
И мене тоа ми изгледа како доста веројатно.
Земајќи ја ситуацијата со Иран и Сирија, се поверојатно е тоа да се случи.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
значи у ноември се спремаме за војна:pos2:.

абе дај не зезајте, сите лидери знаат дека ако се започне нова светска војна во ова време, нема да има победник и дека сите ке страдаат, мада оној Ахмадинеџад ми е сумлив:) али верувам дека овие пророштва се големи СРАЊА.
 

vivijana

vivijana
Член од
9 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Da vo seto ova veruvam,no edno objasnuvanje ne postoi,nitu baba Vanga znaeshe da go kazi............od kade dojde taa sili gospodova koj ja sozdade,kako se stvori,kako se sozdade prviot covek,shto e pod zemjata,shto e vecnost i kako moze da postoi,se ima svoj pocetok i kraj.Shto smre vsushnost nie ,pa ova razmisluvanje doveduva do ludilo.Se e vo red so pretskazuvanjata i prestanuvanjeto na zivotot i otpocnuvanje na nov i taka po red do koga........
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Од утре почнува трета сватска војна хахахаха :) :)..
-Според предвидувањата на бабани Ванѓа од ноември ке почне третата светска војна...
Хм...искрајно да ви кажам не верувам во ова...Но кога ке си поврземе дека века Северна Кореа ја нападна Јужна Кореа можеме да заклулиме дека со доближува нешто чудно и неочекувано...
Според мене нема да има крај на светот и такви глупости затоа што една светска сила на пример Русија не би дозволила толкава империја да пропадне...
Сепак не верувам во предвидувањата на БабаНИ Ванѓа.. ;)
Вашето мислење е ? :) :) :) :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ако се верува на прoроштвата на Вангелија Пандева Димитрова, позната јасновитка со потекло од Македонија, тогаш не му се предвидува добра иднина на човештвото.

Пророштвата, визиите и предвидувањата за иднината се нешто кое отсекогаш ги интересирало сите луѓе. Но, што кога некои предвидувањата се случуваат едно по друго баш како што се прогнозирани годините? Баба Ванѓа години наназад го предвиде потонувањето на морнарицата Курск, нападот на американските близначки, смртта на принцезата Дијана, како и нејзината. Во светски рамки, Баба Ванѓа има големо значење.

Таа предвидела дека во ноември 2010 година ќе започне Третата светска војна. По обидот за атентат на 4 државници во Хиндустан, на подрачјето на Индија ќе почне да војна во која нема да се штеди ни на нуклеари, ни на хемиско оружје. Меѓу значајните записи се и следните:

2014 Голем број луѓе ќе патат од чиреви, рак на кожата, како резултат на хемиското оружје и нуклеарките.
2016 Европа ќе биде речиси ненаселена.
2046 Ќе се создаваат човечки органи.
2088 Нова болест. Стареење за неколку секунди.
2111 Луѓето ќе станат роботи.
2183 Колонијата на Марс ќе бара независност од Земјата.

Баба Ванѓа превидела дека човечката раса целосно ќе ја напушти Земјата во 3797 година. Покрај тоа што таа предвидела дека луѓето ќе напредуваат со технологијата и дека ќе ја испитуваат вселената, сепак едно предвидување останало апстрактно, во 4509 година човештвото ќе се развиело до степен до кој ќе може да комуницира со Бог.

Јасновитката предвидела дека крај на светот ќе биде во 5079 година. Досегашните предвидувања на Баба Ванѓа се точни, но долгорочните визии се како научно - фантастичен филм. Останува на нас да видиме дали ќе се исполнат дел од предвидувањата.


LINK :http://tocka.com.mk/index6.php?ID=24109
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Се е тоа интесно да се чита, оваа Ванѓа знаела да склопи приказна. Ова со Марс, го ископирала од историјата кога Америка колониите бараа независност од фашистичка Британија.

А, дали баба Ни Вангелица предвиде дека ќе има фан група на Фејсбук?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom