БУГАРИЈА = ЕУ?

Статус
Затворена за нови мислења.

BC

Член од
24 декември 2007
Мислења
94
Поени од реакции
2
Не не сакаш, точно е./ Далечни сме ти и по менталитет, и како што велиш, `като всичко`, се слагам..
А најмногу се разликуваме генетски, ти си татар-циган а јас сум македонец. Нашите гени се меѓусебно исклучиви.
А не мразиш, татарски цигану, не мразиш од дното на срцето..И по оваа тема-едноставно лажеш. Од нас имаш комплекс на пониска вредност, и тоа оправдано. Така и треба да си остане.
Зошто? Јас знам ама, ти знаеш ли?
Како што ти рече кико, ти колку што ме мразиш, јас те мразам 100 пати повеќе. Ние никогаш нема да бидеме ни комшии, ни пријатели ниту ќе си помагаме. НИКОГАШ, ни сега (по ВАШЕТО ВЕТО во Букурешт, кое, навистина, цигано-елините го изговорија, ама, батка, ваше беше.
Јас барем имам доблест да ти кажам во очи.
Одвратен си ми, гнасен си ми, се гнасам од тебе, и ми е непријатно што зборуваме слички јазици. Не сакам да бидам асоциран со татар-циган. Смрдиш на лук и не знаеш да се однесуваш цивилизирано. Низок си, долен, лажлив и крадлив по природа.
Јасен ли сум или пак ќе ми баеш за издрканиот татарстан и неговиот ЕС и Нато?
Абе ти т'п ли си или да? Колкото може един доберман да има комплекс от пинчер, толкова и аз имам комплекс от теб. :pos::pos::pos:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Вратете го Пирин крадци. Помирно ќе спиете.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Б'лгарскијат език е официален език в EU а вашија диалект никага нјама да стане ,ште има ВЕТО този п'т от Б'ЛГАРИја .Но п'рво трјабва да си измислите ново име,поне в измислјането нјамјате равни
na kogo ke mu stavas veto be talent.

pa neline ne mrazevte,neli sakavte da ne vidite vo nato i eu.

eve ti sega dokazuvas deka dosega ni rabotevte pozadi grb.

e tatari tatari.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Кое да вратим?
Пирин си е б'лгарски, никога не е бил в пределите на Република Македонија. Как да го вретиме като не е бил ваш.:helou:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Кое да вратим?
Пирин си е б'лгарски, никога не е бил в пределите на Република Македонија. Как да го вретиме като не е бил ваш.:helou:
Budno cekam koga ke dojde denot da si gi platite grevovite, koi gi imate napraveno vrz Makedonija:helou:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Кој п'к си ти че да определјаш кој има грехове?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Б'лгарскијат език е официален език в EU а вашија диалект никага нјама да стане ,ште има ВЕТО този п'т от Б'ЛГАРИја .Но п'рво трјабва да си измислите ново име,поне в измислјането нјамјате равни
Ако им ставиме ние вето на бугарките , ке исчезнете како диносаурусите бе гниди чувашки .Ве оплеменуваме рѓи едни , ве описменивме , ви ги исправивме очите татарски , тенот жолт ви го обелевме и вие вето ке ни ставите глупаци :tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.645
Поени од реакции
5.320
Кое да вратим?
Пирин си е б'лгарски, никога не е бил в пределите на Република Македонија. Как да го вретиме като не е бил ваш.:helou:
Брат, ти да не земаш нешто хемија?hitz from tha bong?:pos::cug:
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Па види се ти бре, Ра, даже наслова ти отдоле не е на македонски. Засрами се куче ср'бско.
Насловот за кој пишуваш, одвратна татарска гнидо, грешко на природата, смрдлива цигано-чувашка творевино, гнасна и ниска, долна, лажлива и крадлива душичке, антихристу сатански....
Е на словенски јазик а не на српски.
Само тбе таја тиквата толку ти собира..на една страна на светот се ВАШИТЕ, тоест вие и цигано-елините, а на друга се србите.. Други, нели, - нема!
За разлика од татарстан, во Македонија и Словенија, името србин е етничка одредница а не навредлив и погрден збор.
Во Македонија, БУГАР е навредлив и погрден збор, а бога ми, и во Словенија...
Извадокот е првиот стих на Химната на Словенија, само, ти тој јазик не го знаеш, иако вие знаете само `европејски` јазици, нели, гнидо одвратна татарска?
Или, по твојот јазик, КУЧЕ ГАДНО БУГАРО-ТАТАРСКО!
 
Член од
7 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
3
Насловот за кој пишуваш, одвратна татарска гнидо, грешко на природата, смрдлива цигано-чувашка творевино, гнасна и ниска, долна, лажлива и крадлива душичке, антихристу сатански....
Е на словенски јазик а не на српски.
Само тбе таја тиквата толку ти собира..на една страна на светот се ВАШИТЕ, тоест вие и цигано-елините, а на друга се србите.. Други, нели, - нема!
За разлика од татарстан, во Македонија и Словенија, името србин е етничка одредница а не навредлив и погрден збор.
Во Македонија, БУГАР е навредлив и погрден збор, а бога ми, и во Словенија...
Извадокот е првиот стих на Химната на Словенија, само, ти тој јазик не го знаеш, иако вие знаете само `европејски` јазици, нели, гнидо одвратна татарска?
Или, по твојот јазик, КУЧЕ ГАДНО БУГАРО-ТАТАРСКО!
Не с'м кажал, дека јазикот е ср'бски, кажах, дека ти си гадно ср'бско псе! А това за едиците, во грешка си, аз знам 3 езика - англијски, французки и руски. Ако сакаш ти објавувам надпревар по превод од чужд на роден език. Ти ке ми зададеш вопрос на нјакој от теј 3 езика, а после и ја.
А за това колко с'рбин е добра дума во Словенија, искам да те прашам, кој п'рви почна војна за отделјане от југославија и кој написа стихотворението "Србе на врве!". Или ако малце ја знаеш историјата, ке знаеш и за усташите во соседна Хрватска.
Оште, искам да ти кажа, че в Б'лгарија, думата МАКЕДОНЕЦ е синоним за храб'р човек, на честта, п'рво качество б'лгарин. Ама какво да ти казвам, ти еднаш поне да беше идвал тука или п'к во Пирин да видиш.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Почнавме ние, Словенците, поради економски интереси..
Никој во Словенија не мисли дека србите се лоши или помалку вредни..
Усташите се хрватски националисти и се анти српски настроени.
Ти повторувам, нема гнасење или омраза кон србите во Словенија..
Ама, има кон бугарите, грците и румунците...
Тие си се цигани - пар екселанс!
Така и ги третираме!
Разбра ли, госпудин б`лгарически?
Поздрав од вистинската Европа, и економски и географски и културно....:salut:
 

BC

Член од
24 декември 2007
Мислења
94
Поени од реакции
2
Почнавме ние, Словенците, поради економски интереси..
Никој во Словенија не мисли дека србите се лоши или помалку вредни..
Усташите се хрватски националисти и се анти српски настроени.
Ти повторувам, нема гнасење или омраза кон србите во Словенија..
Ама, има кон бугарите, грците и румунците...
Тие си се цигани - пар екселанс!
Така и ги третираме!
Разбра ли, госпудин б`лгарически?
Поздрав од вистинската Европа, и економски и географски и културно....:salut:
А зашто лаеш там от Словенија, а не си стоиш в раја на земјата Р. Македонија? А, другарју отоманлически?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
И Манчестер Јунајтед и Челзи?Арсенал трет е...И во ЛШ изгуби од Ливерпул..Море, пак си ја згрешил темата, имаш ФУДБАЛ подолу:pos::pos:...ВМЗ?Виша Моделарска Задруга?Каде се произведуваат петличиња за кошулите, Азис што ги носи?:pos::pos:
Ти не се базикај с Манчестер, че да не доjде да ти фрли един кьутек :baeh:



http://www.pokazatel.net/index.php?option=com_content&task=view&id=737&Itemid=34
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
А зашто лаеш там от Словенија, а не си стоиш в раја на земјата Р. Македонија? А, другарју отоманлически?
Затоа што овде живеам..во Европа, а не ко тебе, во Азија.
А ти зошто лаеш на МОЈОТ македонски форум од Татарстан? И тоа на турко-монголо-татарски?
Ти завидувам на твојот `рај` под Витоша, ама, сепак, мене ми е сосема згодно овде, под Алпите...
Na sončni strani Alp!:baeh:

Госпудин б`лгарическии?,
Gnusno tatarsko kopile, sotono sotonska, voško smrdliva, bratu grečeskii!
:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom