БОГДАНЦИ

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
A,da stavevte po nekoja fotografija od Bogdanci- kolku da razbievte monotonija
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Денес за прв пат го посетив. Убаво местенце, онака мирно, мало, изолирано од брзиот и динамичен живот.
Бев во еден кафич Клуб 007 или така нешто, слабо денска шема за на кафе ама битно има 2-3 кафичи и сосема им се доволни макар што знае да здосади за тие што постојано се таму и ги гледаат истите луѓе.
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
абе знам дека е богданци сум одел многу добро местеце е
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Кога бев на одмор во Дојран имав прилика да го посетам Богданци.Мислев дека е некое затепано место ама се излажав супер место онака мирно има доволно народ и тоа е тоа.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Денес за прв пат го посетив. Убаво местенце, онака мирно, мало, изолирано од брзиот и динамичен живот.
Бев во еден кафич Клуб 007 или така нешто, слабо денска шема за на кафе ама битно има 2-3 кафичи и сосема им се доволни макар што знае да здосади за тие што постојано се таму и ги гледаат истите луѓе.
hgahhaha ne e klub 007 tuku e 003 i sea ke se potrudam da stavam nekoja slika od bogdanci :P
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
0
Поени од реакции
2
Јас сум од Богданци.Можеби за вас Богданци е село а ние жителите на Богданци сејлаци.Во ред е бидејќи секој има свое мислење за се.Ама колко и да зборите Богданци е мојот живот,иако сум родена во Гевгелија или ние како што си ја викаме Гивгилија.Ништо не е подобро за мене ни делчево ни скопје ни ништо.За мене Гивгилија,Богданци,Прдејци,Негорци,Мрзенци,Муин,Стојаково,Богородица и Селемлии се THE BEST :baeh: :pipi: Има некои кои го мислаат истото нели? :wink:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Јас сум од Богданци.Можеби за вас Богданци е село а ние жителите на Богданци сејлаци.Во ред е бидејќи секој има свое мислење за се.Ама колко и да зборите Богданци е мојот живот.
Така е Милчо да ми го поздравеш таму (ако го знаеш).
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
0
Поени од реакции
2
А па да не зборам за вашите градови пр. скопје ... слушате на вести до 2014 година скопје ќе стане ''НЈУ ЈОРК'' :vozbud: :tv: а делчево ти е ''лас вегас'' што вели некој од вас :costumed2 ц ц ц ц .. подобро да не се фалам како вас бидејќи вие сте ''граѓани'' ... :pos2:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Пу срамота бе да не пише никуј :) , мер нема никуј уд Бугданци на форум?
Едвај чекум да си одум уф Бугданци после ејн месиц :)

п.с пишајте нешто бре :wink:
Баче, ти ми стое не си уд Бугданци.
Иљ не а знаиш Бугданскåтå граматика. :)

Ситë глагуља уф прво лице еднина з'врш'в'т нå , или уф крајан случај нå ам.
Тоа ум е чиста Гивгилијска прувукацијå. :D

абе пред извесно време кој добрејчанец да одеше во богданци право трева го прашуваа дали има да му купат.и тие се изгледа како добрејчане :pos2:
Бугданци е најзиленит град уф Македонија.
Ак мå разберафте нå шо мисљ'м.
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
0
Поени од реакции
2
^^ а ти случајно уд бугданци да не си :DD

ет една убава .. ама најубава слика уд нашиут бугданци :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.799
Поздрав Богданчани , ако ве има тука =)) , бонбона гане имате ... спомени флешои иам од градчево :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom