Аliexpress (официјална тема)

Член од
29 септември 2013
Мислења
476
Поени од реакции
316
Ме интересира дали некој има искуство со порачување на производи од оваа страна www.aliexpress.com . И дали навистина ќе ви се испорача она што ќе го порачате. Направив порачка, парите ми ги зедоа, а незнам воопшто ке стаса ли? :facepalm:
И ти стигна пакетот?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Да, да стрикно за овој, само не стискај на feedback(5), туку оди надоле на страницата, па ќе поминат сликите, ке поминат карактеристиките и ќе го видиш четвртиот коментар. Ми4 има само со snapdragon, мислам дека не произведуваат со МТК.
Го видов, али па има и други коментари кои што потврдуваат дека е оргинал... маме му ебам на кој да веруе чоек а цената е стварно фантастична 190 евра :D
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Го видов, али па има и други коментари кои што потврдуваат дека е оргинал... маме му ебам на кој да веруе чоек а цената е стварно фантастична 190 евра :D
:D Другар верувај, таа цена ја нема нити од фабрика, поскапо чини да се направи. Реално, дали мислиш некој кинез што му е сега моментот по цел свет да пушти све и свашта, ќе те части 100 ЕУР :) :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Како и да е.. не го купувам премногу е сумљив, на страна телефонот него да не се лажете многу на попустов зашто на многу продукти им е крената цената, и коа ке дадат попуст ке ви дојде исто колку што беше, дури може и нешто поскапо... го приметив тоа со некој ајтеми што имав у план да ги купам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знае некој шо е со попустов и купониве фората?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Еве ваш сега читам, видете со плаво што пишуваат кинезите кои се малце посериозни :) :) пазете мноооогу....

 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.734
Поени од реакции
1.488
Ја имам прашање си нарачав мп3 е сеа одеше со усб полнач кој директно треба да се полни на компјутер ама не стаса таков туку ми треба уште еден кабел. Сеа му пишав на продавачот и како решение ми нуди попуст од 3 долари за следната нарачка од кај него , а мп3 ја зедов за 1,5 долар. Сеа прашањево е ова ме заебава или стварно може да направи такво нешто пример има еден саат ми се допаѓа кошта 3,7 долари и со попустот да го платам само 0,7 ?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ја имам прашање си нарачав мп3 е сеа одеше со усб полнач кој директно треба да се полни на компјутер ама не стаса таков туку ми треба уште еден кабел. Сеа му пишав на продавачот и како решение ми нуди попуст од 3 долари за следната нарачка од кај него , а мп3 ја зедов за 1,5 долар. Сеа прашањево е ова ме заебава или стварно може да направи такво нешто пример има еден саат ми се допаѓа кошта 3,7 долари и со попустот да го платам само 0,7 ?
Да праат такви одстапки :) Точно е. Мене за усб хаб ми имаат така напраено порачав 8 портен ми стаса 6 и му кажав што се случи ми вика следната нарачка ако ја направиш од кај мене ке ти дадам 4$ попуст.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
11
И ти стигна пакетот?
Хахахах Замрзнати 2 едно откажано и едно на пат. Во порака пишано парите ке ви бидат вратени откажаното е од сомнителна продавница и така. Кога ке стаса ке видиме :confused:
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Сабајлево ми се роди желба за едно сетче обетки и ланче да нарачам..внесов картица се..и на крај пишува your order has been adjusted и цената наместо 0.37 ми пишува 3.37 ..не го сакам по оваа цена..значи си пишува price order 0,37 adjusted 3.37 total 3.37 free shipping... Морам да ја чекам верификацијата за нарачката? Нејкам по волку пари да ја земам... На крај само cancel да ставам и ќе ми ги вратат парите или?
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Сабајлево ми се роди желба за едно сетче обетки и ланче да нарачам..внесов картица се..и на крај пишува your order has been adjusted и цената наместо 0.37 ми пишува 3.37 ..не го сакам по оваа цена..значи си пишува price order 0,37 adjusted 3.37 total 3.37 free shipping... Морам да ја чекам верификацијата за нарачката? Нејкам по волку пари да ја земам... На крај само cancel да ставам и ќе ми ги вратат парите или?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.334
Имате некој проблем кога го вршите плаќањето?
Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.
Reason:
An unknown error has occurred.
Solution:
Please try again later.
ова ми се појавува цело време
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Имате некој проблем кога го вршите плаќањето?
Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.
Reason:
An unknown error has occurred.
Solution:
Please try again later.
ова ми се појавува цело време
Каков тип картичка користеше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom