Аliexpress (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.946
Поени од реакции
7.597
Денес стигна нарачката од брат ми . Капче Nike од оние раперскине со непревиткана стреата

Спакувано во црна најлонска кеса, и дали е до пакувањето или е до транспортот па капчето беше доста изгужвано на некој места па на изглед е малку лошо. Ама ништо страшно тоа ќе се среди се надевам.

Се осеќа одма дека е копирана од оригинал. Имам оригинална Nike така капа и разликата е доста видлива. Оваа копијава е доста потенка стреата, материјалот е потенок исто, нема етикета бела со текст на повеќе јазици како на оригиналната внатре.

Сепак нормално е тоа се затоа што и од авион се гледа на сајтот дека се таму е копија што може да се нарача за ефтини пари.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Na net moive poracaa nekoj alat za torti i se stigba osven edno. Otvoriv dispute i za 30 dena go prodolziv rokot a tracking broj nemase i sea nema. Sto da pravam?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Status - Dispatching (SKMK). Ова значи дека е стигнато тука или? Од 2 декември ми стои Dispatching.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.486
Status - Dispatching (SKMK). Ова значи дека е стигнато тука или? Од 2 декември ми стои Dispatching.
Не се секирај ќе ти стаса кај и да е деновиве.[DOUBLEPOST=1418338119][/DOUBLEPOST]
Na net moive poracaa nekoj alat za torti i se stigba osven edno. Otvoriv dispute i za 30 dena go prodolziv rokot a tracking broj nemase i sea nema. Sto da pravam?
Е добро де чекај сега одговор на продавачот. Ако тој во рок за 4 работни дена не одговори на жалбата ќе ти вратат парите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не се секирај ќе ти стаса кај и да е деновиве.[DOUBLEPOST=1418338119][/DOUBLEPOST]
Е добро де чекај сега одговор на продавачот. Ако тој во рок за 4 работни дена не одговори на жалбата ќе ти вратат парите.
Во право си, само што се симнав доле во сандачето стигнало известувањто од пошта :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Do site onie koi kupuvaat online od aliexpress , dokolku ste za sorabotka pred da kupite pobarajte affiliate link jas ke vi pratam vie kupuvate a procentot koj go dobivam ke go delime :) .
kontakt preku PP.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Не се секирај ќе ти стаса кај и да е деновиве.[DOUBLEPOST=1418338119][/DOUBLEPOST]
Е добро де чекај сега одговор на продавачот. Ако тој во рок за 4 работни дена не одговори на жалбата ќе ти вратат парите.
Ama nisto ne mi pisa samo mi produzi. Kako i sto da pisam da se zalim na aliexpress? Ne deka mi doslo do tie 3$ nego alatot ni e potreben a drugi go nemaa.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Da ne e ova greska:
"Free Shipping to Macedonia via DHL" go ima na mnogu proizvodi koi se na rasprodazba :( . Ili pak DHL ke naplati od kupuvacot koga ke ja prezema pratkata t.e. koga ke ni ja donese ?!


A istoto go ima i preku:
"Free Shipping to Macedonia via UPS Express Saver" - izgleda se lazen prodavac ili prodavaci, ne znam sto ke kazat poiskusnite
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.486
Ama nisto ne mi pisa samo mi produzi. Kako i sto da pisam da se zalim na aliexpress? Ne deka mi doslo do tie 3$ nego alatot ni e potreben a drugi go nemaa.
Вид кај што ти е жалбата да не имаш понудено решение од продавачот? Плус ако имаш стисни ех нешто беше за да нечекаш оние денови од 8 па нагоре за ти да го прифатиш решението на продавачот туку одма да те префрли на медијација со али.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, имам нарачано чизми од алиекспрес коишто постојано ги следев со trucking number . Кога стигнаа во Македонија, т.е пред 6 дена никако да стигнат кај мене. Се јавив во пошта и ми кажаа дека таа пратка со тој тракинг број е во Штип и дека не е на мое име и дека никако неможам да ги подигнам бидејќи они веќе ја испорачале нарачката. Го контактирав продавачот(кој што веќе ја има затворено продавницата) немам никаков feedback. Ве молам доколку некој знае или му се има десено такво да го сподели тука бидејќи незнам шо треба да направам. Фала однапред
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Здраво на сите, имам нарачано чизми од алиекспрес коишто постојано ги следев со trucking number . Кога стигнаа во Македонија, т.е пред 6 дена никако да стигнат кај мене. Се јавив во пошта и ми кажаа дека таа пратка со тој тракинг број е во Штип и дека не е на мое име и дека никако неможам да ги подигнам бидејќи они веќе ја испорачале нарачката. Го контактирав продавачот(кој што веќе ја има затворено продавницата) немам никаков feedback. Ве молам доколку некој знае или му се има десено такво да го сподели тука бидејќи незнам шо треба да направам. Фала однапред
Отвори Dispute и барај целосен повраток на парите бидејќи селерот ти дадол погрешен тракинг.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Здраво на сите, имам нарачано чизми од алиекспрес коишто постојано ги следев со trucking number . Кога стигнаа во Македонија, т.е пред 6 дена никако да стигнат кај мене. Се јавив во пошта и ми кажаа дека таа пратка со тој тракинг број е во Штип и дека не е на мое име и дека никако неможам да ги подигнам бидејќи они веќе ја испорачале нарачката. Го контактирав продавачот(кој што веќе ја има затворено продавницата) немам никаков feedback. Ве молам доколку некој знае или му се има десено такво да го сподели тука бидејќи незнам шо треба да направам. Фала однапред
Nema li nekoja web strana za sledenje na pratkata vo Makedonija kako sto ima srpskata posta npr?

Moze li malku poveke informacii na koj broj i vo koja posta se javi.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.486
Ај некој што има искуство со откажани нарачки да ме посоветува? Ја нарачав нарачката на 30,11,2014 на 12.12.2014 сеуште не беа пратени и побарав затварање на нарачката со причина дека е долг процесот на процесирање и му пишав на продавачот ако ја прати во скоро да не ја откажувам , а тој ми пиша да сменам причината во негосакам тој производ. Ја променив но ниту парите ми се вратија ниту нарачката ми е затворена сеуште е статусот he supplier is processing your order
Reminder:
This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 40days 8hours 29minutes 16seconds .
Му пишав на продавачот ни трага ни глас од него чаре?!
Плус инфо немам никакви инфо за тоа каде ми е нарачката а веќе поминаа 15 дена со бројот на следење не јавува ништо го утепав со пораки продавачот невраќа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom