А1 Македонија (VIP)

Член од
9 јануари 2021
Мислења
720
Поени од реакции
748
Член од
24 октомври 2021
Мислења
838
Поени од реакции
497
Se e mozno, ama ne e jasno zosto nema tender za tret operator, da se objavi vo svetski mediumi, sigurno nekoj ke resi da investira.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.185
Поени од реакции
591
Se e mozno, ama ne e jasno zosto nema tender za tret operator, da se objavi vo svetski mediumi, sigurno nekoj ke resi da investira.
Години сите се фалат дека ќе има Трет оператор ама ништо..се е гола вода
Автоматски споено мислење:

Јас мислам МTEL ќе биде третиот.
МТЕЛ никој не го рачуна за оператор, со оние катастрофа цени и понуди...тешко да успее во државава
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Години сите се фалат дека ќе има Трет оператор ама ништо..се е гола вода
Автоматски споено мислење:


МТЕЛ никој не го рачуна за оператор, со оние катастрофа цени и понуди...тешко да успее во државава
Tоа што народов смета дека е катастрофа не значи дека не може да биде трет оператор. Мене ми се чини дека натаму и е целта на Телеком Србија. Сепак трет оператор нема да се случи така брзо преку ноќ што се вика.

Вмро Дпмне имаат шанси за победа и после претседателските се покажа дека народов гласа за нив. Ќе видиме што ќе успеат да реализираат од делот за кој пишуваме тука.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.185
Поени од реакции
591
Tоа што народов смета дека е катастрофа не значи дека не може да биде трет оператор. Мене ми се чини дека натаму и е целта на Телеком Србија. Сепак трет оператор нема да се случи така брзо преку ноќ што се вика.

Вмро Дпмне имаат шанси за победа и после претседателските се покажа дека народов гласа за нив. Ќе видиме што ќе успеат да реализираат од делот за кој пишуваме тука.
Па лајка е светслосни години понапред од мтел иако е виртуелен оператор. Џабе гледате и слушате што викаат партиите, сите лажат а сигурно не им е приоритет за Трет оператор пример. Има далеку побитни работи од тоа..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.290
Поени од реакции
3.662
Па лајка е светслосни години понапред од мтел иако е виртуелен оператор. Џабе гледате и слушате што викаат партиите, сите лажат а сигурно не им е приоритет за Трет оператор пример. Има далеку побитни работи од тоа..
Ke odam so moe kratko/prosireno viduvajne na situacijata.!
Za lazejne i kradejne tuka Br;1 se Telekom i A1 (duopol/dogovor germanija-avstrija)...
Tuka im nema ramni a nema ni razlika....
Se dodeka drzavata / aek lezat i lapaat po 100 000mkd,plati vaka ke bide i ke odi na poloso,odnosno cenite sekoja esen/prolet ke odat +99mkd, za se, i ke me / te lazat so nekoj popust paket so nekoj bonus koj sto ke te kosta XX pati povejke, telefon od 200€ ti go smetaat +20 000mkd,i ti vikaat imas bonus 9000 ke doplatis 11 000k i tvoj e, a telefonot da go kupis e 12000. Vo prevod nisto ne ti davaat samo ti kradat na potpisan .24m,dogovor i + po nad 2000mkd x 24meseci,sto se nad 1000€ za toj dogovor.
A lyca mobile ima ekspluziven 10godini dogovor(so opcija za prodolzuvajne) koj uste 2god,ke trae do 2026 juli. Koj dogovor bese za da se spoi One i Vip i da pocne kradejneto na a1 i telekom.! No poradi slaba reklama,malce vrabiteni se OnLine ne zede mnogu pogolem % procent korisnici...
A mesto za 3ti MNO kako odi situacijata so iseluvajne mislam na ovoj mal pazar tesko...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
838
Поени од реакции
497
Mtel nema da bide tret operator, ke kupat eden od dvata, verojatno Telekom posto del e drzaven, del e na grupacija sto fokusot go nasocuva vo Amerika i saka da si zamine od Balkan. Tret verojatno ke bide eden od ovie 4iG (1.me), Yettel (Etilsat)... United Group se otkaza od Mk, iako mozat da napravat najjaka mobilna...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Mtel nema da bide tret operator, ke kupat eden od dvata, verojatno Telekom posto del e drzaven, del e na grupacija sto fokusot go nasocuva vo Amerika i saka da si zamine od Balkan. Tret verojatno ke bide eden od ovie 4iG (1.me), Yettel (Etilsat)... United Group se otkaza od Mk, iako mozat da napravat najjaka mobilna...
Тоа ќе биде супер ако MTEL реши да купи еден поголем оператор. Сепак останува да видиме во кој правец ќе се движат работите.

За трет од овие кој ги пиша сум за Yettel зошто во Србија, Бугарија имаат понуда дигитална IPTV телевизија. Ако имаат понуда и во Македонија на телевизија ќе соберат доста корисници бидејќи има луѓе кој сакаат да им е во една сметка и интернет и тв и мобилен интернет.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2021
Мислења
838
Поени од реакции
497
Тоа ќе биде супер ако MTEL реши да купи еден поголем оператор. Сепак останува да видиме во кој правец ќе се движат работите.

За трет од овие кој ги пиша сум за Yettel зошто во Србија, Бугарија имаат понуда дигитална IPTV телевизија. Ако имаат понуда и во Македонија на телевизија ќе соберат доста корисници бидејќи има луѓе кој сакаат да им е во една сметка и интернет и тв и мобилен интернет.
zavisi od pazarot, samo da se dostapni na cela Mk, sto ako A1 se fali so Xlore TV koga ja nema vo cela Mk.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.144
Поени од реакции
4.991
Mtel nema da bide tret operator, ke kupat eden od dvata, verojatno Telekom posto del e drzaven, del e na grupacija sto fokusot go nasocuva vo Amerika i saka da si zamine od Balkan. Tret verojatno ke bide eden od ovie 4iG (1.me), Yettel (Etilsat)... United Group se otkaza od Mk, iako mozat da napravat najjaka mobilna...
Toa znaci deka Mk Telekom ke zamine od drzavava i namesto Telekom drug operator ke bide ili ???
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Toa znaci deka Mk Telekom ke zamine od drzavava i namesto Telekom drug operator ke bide ili ???
Колку што разбрав мислеше дека Телеком ќе замине од Македонија. Бидејќи Телеком е дел странска фирма Маѓар Телеком ( која е целосно консолидирана подружница на меѓународната групација Дојче Телеком) а дел е македонска државна Македонски Телеком АД некој ќе го купи делот што е македонски и тоа најверојатно ќе биде MTEL Tелеком Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom