А1 Македонија (VIP)

Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Не знам што мрчите, оваа промена е една од најдобрите што можеа вип да ја направат.Заразлика од т-мобајл не морам да дремам таму 6 месеци па да земам на рати телефон.Во вип барем одма ти го даваат плус да бидеме реални не знам можда вие сте богати деца ама јас немам да дадам 19.000 во кеш за нексусот, вака по 938 месечно имам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не знам што мрчите, оваа промена е една од најдобрите што можеа вип да ја направат.Заразлика од т-мобајл не морам да дремам таму 6 месеци па да земам на рати телефон.Во вип барем одма ти го даваат плус да бидеме реални не знам можда вие сте богати деца ама јас немам да дадам 19.000 во кеш за нексусот, вака по 938 месечно имам.
Каква промена гледаш жити се. :eek: Тоа е кредит од банката бараат да си вработен и најмала плата 8000 и не е никаква услуга од вип. Потпишуваш договор со тутунска банка за потрошувачки кредит и неколку дена чекаш да ти го одобрат.

Teлефоните во вип се 100 евра поскапи за разлика од оние во Сет, Нептун, мобилари. Подобро е да се земе кредитна картичка од тутунска 20.000 ден на 20 рати и да си го купиш каде што е поевтино. ;)
И да имаш пари глупаво е наеднаш да се дадат 20.000 за телефон и јас имам земено така на 20 рати со картичка.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Каква промена гледаш жити се. :eek: Тоа е кредит од банката бараат да си вработен и најмала плата 8000 и не е никаква услуга од вип. Потпишуваш договор со тутунска банка за потрошувачки кредит и неколку дена чекаш да ти го одобрат.

Teлефоните во вип се 100 евра поскапи за разлика од оние во Сет, Нептун, мобилари. Подобро е да се земе кредитна картичка од тутунска 20.000 ден на 20 рати и да си го купиш каде што е поевтино. ;)
И да имаш пари глупаво е наеднаш да се дадат 20.000 за телефон и јас имам земено така на 20 рати со картичка.
Ако така сакаш да споредуваме тогаш и таа картичка што ти си ја зел за кредитот и плаќаш годишни чланарини и други финтици. И да земам кредит пак морам да плаќам претплата така кај некого. Сега барем не морам да идам до банки, ова со ратите идеш кај нив они средуваат јас ен трчам да зимам картичка никаде а и нејќам кредитна во никој случај.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Сaмo вo Вип се пoскaпи? Не и вo Т и Oне?
Он прашува само за во вип. Се знае дека во оператор се скапи и без да се напише.

Ако така сакаш да споредуваме тогаш и таа картичка што ти си ја зел за кредитот и плаќаш годишни чланарини и други финтици. И да земам кредит пак морам да плаќам претплата така кај некого. Сега барем не морам да идам до банки, ова со ратите идеш кај нив они средуваат јас ен трчам да зимам картичка никаде а и нејќам кредитна во никој случај.
ОК заштеди на време не трчај по банка и плати го поскапо во вип. Ти со купувањето од вип 10 пати ќе ја платиш членарината и каматата. :свиркам:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
како тоа десет пати го плаќам поскапо кога во мобилара е 19.000 а со ративе 22.512?[DOUBLEPOST=1409767288][/DOUBLEPOST]
како тоа десет пати го плаќам поскапо кога во мобилара е 19.000 а со ративе 22.512?
тие 3.500 екстра можам да си ги дозволам пошто се рати.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Има ли некој што продолжил договор од роденденска тарифа, а да му е понуден бонус за купување телефон?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.101
Поени од реакции
8.168
како тоа десет пати го плаќам поскапо кога во мобилара е 19.000 а со ративе 22.512?[DOUBLEPOST=1409767288][/DOUBLEPOST]
тие 3.500 екстра можам да си ги дозволам пошто се рати.
666den месечно израчунај.
 
A

Avenger99

Гостин
како тоа десет пати го плаќам поскапо кога во мобилара е 19.000 а со ративе 22.512?[DOUBLEPOST=1409767288][/DOUBLEPOST]
тие 3.500 екстра можам да си ги дозволам пошто се рати.
Така. Плаќаш плус 666 ден месечно. Затоа што си под договор со ВИП на 2 години.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Тој од продавница е без договор, членарина не се плаќа за сите картички зависи каков е пакетот и картичката.
E арно малку е 3500 ден гратис да им ги дадеш па и на висока претплата. 938+666 месечно

Но гледам за 666 и пониска претплата на рати не ги даваат HTC One M8, Z1, Z2, Lumia 930, LG G2, LG G3, S4, S5 и Note 3. :icon_lol: Причина повеќе директно да се иде во банка, а не кај нив. Ова испаѓа земи на повисока претплата па поубав телефон ќе ти дадеме на рати.

Добра финта да им се продадат постарите модели на таа 666 претплата. (y)

Заборавив да кажам Нексус 5 во вип дали и го имаат на залиха. :D
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Тој од продавница е без договор, членарина не се плаќа за сите картички зависи каков е пакетот и картичката.
E арно малку е 3500 ден гратис да им ги дадеш па и на висока претплата. 938+666 месечно

Но гледам за 666 и пониска претплата на рати не ги даваат HTC One M8, Z1, Z2, Lumia 930, LG G2, LG G3, S4, S5 и Note 3. :icon_lol: Причина повеќе директно да се иде во банка, а не кај нив. Ова испаѓа земи на повисока претплата па поубав телефон ќе ти дадеме на рати.

Добра финта да им се продадат постарите модели на таа 666 претплата. (y)

Заборавив да кажам Нексус 5 во вип дали и го имаат на залиха. :D
Da toj od prodavnica e bez dogovor a ti nema da stavas mesecno pari na telefonot ili nema da odis na pretplata nekoja?
Clanarina kolku sto jas sum videl sekade se plakja toa e i fintata na kreditnata karticka.Poentata mi e nisto strasno ne eova i nisto razlicno otkolku sto bi bilo ako jas zimam kredit od banka, ne gi pravi bankive deka dobro ti mislat a vip ne. Mene vaka mi odgovara i toa e toa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ќе се оди на претплата која највеќе одговара не мора да е од вип кај што нема мрежа и интернетот е лајно.
Гледам колку си упатен па најдов да објаснувам за кредитни картички и дека на сите нема чланарина. Ок купи си од таму ако најдеш Нексус :cool:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Ќе се оди на претплата која највеќе одговара не мора да е од вип кај што нема мрежа и интернетот е лајно.
Гледам колку си упатен па најдов да објаснувам за кредитни картички и дека на сите нема чланарина. Ок купи си од таму ако најдеш Нексус :cool:
Pa nemoj mene da mi kazuvas za kreditni coveku. Uste od vremeto na cekovite jas funkcioniram so banki i plati taka da nemoj da mi kazuvas prikazni deka na kreditni nemaloc lanarini skirieni trosoci i kamati nasekade.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Какви се тие скриени трошоци.
Вип користам скоро 6 години и до сега не сум ги сретнал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom