Ај сеа признајте си...

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Сите сме кркале „ќотек“,како помали,а некои Бога ми и на поголема возраст.:)

Не мора да бил ќотек во вистинската смисла на зборот,можеби сте попиле,шамар,било каков удар,навредливо поттурнување, потсмев, навреда од родителите.

ОД КОЈ? И ЗОШТО???

Ај сеа признајте си,кога,како и зошто,прв пат го јадевте „стапот“?

Опишете.


Јас сеуште се сеќавам на првата беља што ја направив,за која не добив ќотек,ама подобро ќе беше да го добијам.
Поминуваше еден чичко на точак,баш кај што игравме со другарките „народна“. Беше толку спор,што ме изнервира (бев многу бунтовна),и нели, така изнервирана,ја него со топката,право во глава. Човекот падна,но за среќа,ништо страшно нему не му се случи. :nesum:

Ми се случи мене.

Заѕвони кај мене на врата,излезе мајка ми.Си направија муабет,па кога ми дрекна мајка ми ДОМА!!!,смрзнав.Кога влегов дома,од ходник,па до моја соба (а тоа е прилично далеку за такви услови),ме носеше подигната од патос,подигајќи ме на прамен коса од најчувствителното место,пред увото. (бакембарда се вика?)
Господ го видов од болка.

Уште и се лутам на мајка ми за тоа,иако 100 пати ми објаснила,како она мисли, дека ќотекот е излезен од Рајот,па затоа не сакала да ме тепа.Хм...:nenene:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
игравме жмурка и се криевме во подрумот на горниот спрат кај комшијата кој беше заминат и никој немаше во неговата куќа. Следниот ден дојде кај нашите родители и се жалеше и јадевме ќотек.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ednas trebase so Smith da se najme sami i da rascistime nekoj stari smetki ama coekot mi dojde so uste 10000 isti ko nego :)i me napraja vreka za kompiri posle jas im vrativ(gledajte matrix 2 ke vi stane pojasno) ama kotek takov neam videno :)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Crazy P0Y0L напиша:
ednas trebase so Smith da se najme sami i da rascistime nekoj stari smetki ama coekot mi dojde so uste 10000 isti ko nego :)i me napraja vreka za kompiri posle jas im vrativ(gledajte matrix 2 ke vi stane pojasno) ama kotek takov neam videno :)
Абе, за родителски ќотек те прашувам,море,хахахахаа...ме насмеа слатко,ама не одговори на темата.Ај, ела ваму,одговори на прашањето.Стварно си за ќотек!!!:):):)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Шамари да, и тоа бајаги, иначе со посебни алатки да ме мавале не.:)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Mesaja напиша:
Шамари да, и тоа бајаги, иначе со посебни алатки да ме мавале не.:)
А зошто?? Шо си направил за бјаги да ги добиваш??? И кога, нели? На која возраст,мислам?
Не ги доживуваме на ист начин казните,на 5,6 години и на 12,13,па и повеќе.
Особено тие на повеќе!:nenene:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
bibika напиша:
А зошто?? Шо си направил за бјаги да ги добиваш??? И кога, нели? На која возраст,мислам?
Не ги доживуваме на ист начин казните,на 5,6 години и на 12,13,па и повеќе.
Особено тие на повеќе!:nenene:
Праев бељи...обично кршев чаши. И надвор коа идев дома се враќав цел калосан. Тоа негде од 5 години па до 8. После таа возраст веќе немам добиено шамар.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Прво-второ одделение некаде, истепав едно другарче. Не се сеќавам точно зашто, ама знам дека беше нешто околу моето "гемче" (Гарфилд, ти го знаеш, Мечев од твоја зграда го истепав). Плачипичето отишло цмиздрејќи кај мајка му, и ете ти ги заедно под рака кај мене на врата. Динг-донг, добар ден... мајка ми отвори, ја нас'скаа и потоа ми даде неколку шамарчиња.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Лани летото, си дојдов дома во 3 часот. И мојте спиеја. И јас демек, спијат, се извадов. Сабајлето ме разбудва и ме прашва мајка ми :
- Кога си дојде ?
- Во 1.
- Кога си дојде?
- Во 2.
- Кога си дојдеееееееееееееееееееее ?:pishtoldz
И јас се тресам цела...во 3....:nesum:
Ми ја стегна една врела и две недели со ред прашвав за дозвола за излегвање.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ne me tepale me kaznuvale so sto ne mid davale dzeparlak za vo skolo ili za vikend.No nikogas ne me tepale za skolo za slabi ocenki i drugo.No se sekavam deka majka mi sakase ednas da me istepa zosto sum sedel na sony do 4 porucek a jas i rekov deka ke dojdam vo 2 saat no samo me karase nisto drugo.Posle mi kaza deka bila nervozna od rabota sto ne i davale plata i mi se izvini.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Dobiv edna slakanica od majka mi, ama ne se sekavam ni zasto ni koga...
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Мислам дека еднаш јадев шамар од мајка ми(7 год имав) и тоа затоа што ме немаше цел ден,до 12 вечерта и како капак на тоа комшиите и се жалеле дека сум ја истепала нивната ќерка и имала синица на окото од мене и....пљас шамарот....еее тоа го памтам добро,на мајка ми и беше жал што ме удри,ама ај што сум претерала,сум претерала....Друг пат не се има нешто такво случено:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
порано еден шамар од мајка ми зш и презборвев,.. пред едно 3-4 години минимум.. а исто тогаш добив силна клоца од мајка ми (татко ми ак кренит рака на мене ќе ме остајт на место, не дај боже :)) зш го захевтав палецов :):):)
ма немојте да мислите дека мајка ми е лоша, ангел е :) да бев јас на нејзино место ќе си купев палка за бејзбол уште сестра ми ко наполна три години (19 имат сеа :))
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
мене па (барем сега за сега) ми немаат манато шамар нити пак ме казниле за нешто:nesum: а за викање ми викаат некогаш:) изгледа мојве се предобри:raz::) a иначе имам добиено само еднаш шамар од другарка ми ама сетнем:zlo:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
И мене ме шамарале, многу одамна.
Знам дека истепав едно копиљче од маало, ама онака - асално.
Не беше од чиста мира, нормално. Нон-стоп јадеше нешто бурек и еден ден ми „прекипи”.

Немаше да попијам шамарчиња доколку (плачипичкински) не дојде со мајка му под рака кај моите на врата. Нормално, убедувањето дека „он прв почна” не пали кај родителите. Не им замерувам на моите, него повеќе го болеше и го доби тоа што го заслужи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom