Ахмети, Острени и Велиу ќе сведочат во Хаг

Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Обвинителството во случајот против Бошковски и Тарчуловски ќе ги повика сведоците Али Ахмети, Гзим Острени, Фазли Велиу и Назим Буши. Значи, челниците на паравоените формации, терористите кои предизвикаа воен конфликт во Македонија 2001 година, кои убиваа, палеа цркви, силуваа, цртаа со ножеви по грбовите на недолжни работници, поставуваа заседи во кои животот го изгубија македонски војници и полицајци............ќе имаат можност да обвинуваат дека некој, од позиција на легален функционер на легалните институции на македонскиот правно-политички систем (министер за внатрешни работи), сосем „бесправедно“ си ја бранел државата!!!
Апсурдно, но реално - терористите станаа министри, а министрите се обвинуваат за тероризам.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Lavot напиша:
Да не се чувствува некој изигран?
Никој не е изигран. Играта се одвива строго според правилата.

Правилата се следните:

1) Кога волкот го сретнал јагнето на потокот, му рекол - ќе те јадам, зашто ми ја матиш водата. - Како може да ти ја матам водата, таа тече откај тебе накај мене? - Е, ако е така, ќе те јадам зашто ми ја матеше водата лани. - Па лани не бев роден. Е тогаш, ќе те јадам зашто ми се јаде јагнешко!

2) Ако се сториш овца, секој ќе те стрижи (Правилото на Марко Цепенков)

3) Ако јагнето си замислува дека волците му се природни пријатели и го сакаат да им биде другар, - си има тежок проблем.

4) Повторувањето е мајка на знаењето,

5) Кој ја заборава лекцијата, ќе мора да ја повтори,

6) Ако сакаш да знаеш што ти крои Тета Карла од милото ни НАТО, а си го заборавил 13.октомври 1854, тогаш си имаш тежок проблем...
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Navistina nemam zborovi. Ova e sramota za drzavata, a najmnogu za narodot nas glupav i nedozrean!!! Jadni Ljube i Johan..... :( I posle nekoj si od forumov ke mi kazuva deka sum sirel verska omraza..... more se na kolec....i Albancite i predavnicite od nasiot rod!!!!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
So eden zbor....RASNI,PLEMENITI FYR-OVCI, OVCI OD SOJ!!!!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Dali bi sakal da otvoris tema za "13.октомври 1854" a forum istorija - za da ja naucime lekcijata?
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Da dade gospod da svedocat gore kaj Alah.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А да ги задржеа во Хаг не ќе беше лошо м?
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
А бе, се си мислам дека овие од Хаг им маваат некоја финта. Ако распишат потерница по нив, никогаш нема да ги добијат. Те гужви, проблеми....Вака, ќе ги викнат као да сведочат и тие -среќни поради укажаната шанса да му наштетат на Љубе, ќе истрчаат. А таму - оп! Апсана!
:))))))))))))))))))
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
venera001 напиша:
А бе, се си мислам дека овие од Хаг им маваат некоја финта. Ако распишат потерница по нив, никогаш нема да ги добијат. Те гужви, проблеми....Вака, ќе ги викнат као да сведочат и тие -среќни поради укажаната шанса да му наштетат на Љубе, ќе истрчаат. А таму - оп! Апсана!
:))))))))))))))))))
е кога би било така :)

шо убо ќе спијам ноќеска, ќе сонувам дека то се случи
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
VMRO напиша:
Navistina nemam zborovi. Ova e sramota za drzavata, a najmnogu za narodot nas glupav i nedozrean!!! Jadni Ljube i Johan..... :( I posle nekoj si od forumov ke mi kazuva deka sum sirel verska omraza..... more se na kolec....i Albancite i predavnicite od nasiot rod!!!!
А кој тоа таму ги суди Љубе и Јохан? Кои се тие што ги судат? Имаш ли муда и против нив нешто да кажеш или сепак нив би ги лижел со надеж дека ќе не подржат некогашшш...?
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Hehehehe....ne be Perune! Tie incesti tamu ne gi ni spomenuvam....jas zboruvam za nasite predavnici. Hrvatska ne go dava Gotovina, pa pak ide napred. Znaci ne e do lizenjeto.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Перун напиша:
А кој тоа таму ги суди Љубе и Јохан? Кои се тие што ги судат? Имаш ли муда и против нив нешто да кажеш или сепак нив би ги лижел со надеж дека ќе не подржат некогашшш...?
Prviot sudija vo Hag beshe evrein,ama toa nema vrska neli?Oti toj zamina vo "vecnite lovishta".A deka ne poddrzuvaat mozesh i sam da vidish po toa shto ja kupija cela ekonomija vo Makedonija bez pari.
 

UMS

Fate is in our hands
Член од
7 декември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
ЕПА МАКЕДОНЧЕ, епа чорба ...
П.С. Зошто секогаш Македонецот е нешто мало, нешто ситно, т.е. МакедонЧЕ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom