Аутизам

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.201
Поени од реакции
21.357
https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/sudot-vo-shtip-presudi-300-000-evra-otshteta-na-dete-so-autizam-oti-primilo-vaktsina-dodeka-bilo-pod-silni-antibiotitsi/

Прво од насловот помислив дека Геро побркал Евра и МКД, ама пишува 130.000.000,00 мкд...
Но прашање е АПЕЛАЦИЈА како ќе пресече...
Zalno pred se ama dokazano e deka vakcinite ne predizvikuvaat autizam. Deka ne e dobra ideja da se primi vakcina vo bolan sostojba i primanje antibiotici jasno e. Ama i pri takva kombinacija ne veruvam deka moze da dojde do autizam, ako znae nekoj podobro neka me koregira.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.750
Zalno pred se ama dokazano e deka vakcinite ne predizvikuvaat autizam. Deka ne e dobra ideja da se primi vakcina vo bolan sostojba i primanje antibiotici jasno e. Ama i pri takva kombinacija ne veruvam deka moze da dojde do autizam, ako znae nekoj podobro neka me koregira.
не го читав детално, ситно е пресудата, а дали и пишува, од насловот како разбрав се работи за погрешно лечење со антибиотици на аутистично дете ????
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.201
Поени од реакции
21.357
Moja greska vo pravo si.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/sudot-vo-shtip-presudi-300-000-evra-otshteta-na-dete-so-autizam-oti-primilo-vaktsina-dodeka-bilo-pod-silni-antibiotitsi/

Прво од насловот помислив дека Геро побркал Евра и МКД, ама пишува 130.000.000,00 мкд...
Но прашање е АПЕЛАЦИЈА како ќе пресече...
Ако судијката прифатила вештачење според кое од вакцината кај детето се јавил аутизам, тогаш сите да се фатиме за раце и право во Вардар!
Плус аутизам не се дијагностицира на 10год, па лесно може да се докаже "какво" било детето пред примањето на вакцината.
Класична злоупотреба на дете за да се извлечат пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom