Астрална проекција

Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Види сега... Секој на свој начин ја сфаќа состојбата на умот. Па дури и личност со IQ помал од просечната. Горенаведениот текст може да допринесе до тешки психички пореметувања кај личности кој сеуште немаат ни 15 години, а од љубопитност се внесат во овој филм. Како што и самиот знаеш, има луѓе кој едноставно не се спремни ни загубата на нивната проклета мачка да ја поднесат, а камо ли вакви сериозни психички игри. Се надевам сфаќаш што ми е целта да ти кажам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
фиина тема, мое е да ти го појаснам терминот дупла тема.


1,2,3....
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Токс: Не би правел таква генерализација. Астралната проекција е премногу општ поим за да се каже дека е опасна за сите деца на цел свет. Само ќе повторам тоа што веќе напишав

Дали астралната проекција е опасна? Не повеќе од живеењето во овој свет. Тоа е секогаш индивидуално и зависи од вашата индивидуална состојба, локација и ниво на вештина.

едит: проблем во линкот, точниот е

http://www.astralvoyage.com
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Како сите така и јас имам право на свое мислење, а другите нека одлучат дали ќе го пробаат или прескокнат овој чекор (Кој ионака не е битен во ничиј живот)

abe ja ko so sum ljubopitna ke probam ali rabotata e so mi e strav...... inace strav mi e sama se da praam a koga ima nekoj so mene ne mi e... samo nz kako nekoj ke doe so mene u son:uvo:
TheChosen, за вакви случаеви ти зборувам.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
хехе.. јас никојпат не кажав дека нема такви случаи.. само кажав дека тоа не важи за сите под 20 години.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
хехе.. јас никојпат не кажав дека нема такви случаи.. само кажав дека тоа не важи за сите под 20 години.
Штом си упатен во проблематикава... разгледај ја темава и одговори на најчесто поставените прашања :smir:
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Апокалипто: 16 страни ми се премногу за читкарање и барање прашања :). Но ако некој направи извадок на најчестите прашања од сите 16 страни тогаш нема проблем..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Апокалипто: 16 страни ми се премногу за читкарање и барање прашања :). Но ако некој направи извадок на најчестите прашања од сите 16 страни тогаш нема проблем..
Ако 16 се премногу тогаш ти сам напрај листа на одгоровор на најчесто поставуваните прашања... што е астрална проекција... кој треба да ја практикува... како и сл и сл :)
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Citav nekoj od prethodnite postovi, ne se sekavam od koj bese, i sakam da kazam deka vo opisot za cekorite koi treba da se praktikuvaat za da postignes astralna proekcija, mi se ima del sluceno, no togas ne znaev sto e toa.
Mi se ima sluceno 2 pati mislam dodeka spijav/dremev preku den i ednas navecer dodeka spijam. Vo site slucai se razbudiv od nekakov zvuk, koj mene mnogu mi licese na zvukot sto se proizveduva od trienje na ovie pakuvanjava od smoki sto se. Toj zvuk go cuvstvuvav silno vo usite i bev preplasen, ne znaev sto e toa. Probuvav da mrdnam so race ili noze no bev vkocanet, ne mozev ni da zboruvam. No bidejki imav malku citano za tie raboti, vednas se smiriv i cekav mozebi 10-15 sekundi, a mozebi pomina i povekje vreme. Jas za tolku bev svesen Posle toa se bese vo red mozev da mrdam so teloto i da zboruvam. Nikogas ne se osmeliv da odam ponatamu, bidejki mi bese strav. Vo posledno vreme toa ne mi se ima sluceno pak, no sega posakuvam da go doziveam pak i da probam da odam ponatamu.
Mislam deka ova e toa za sto opisuvavte vo prethodnite postovi, no ako gresam popravete me :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.817
Citav nekoj od prethodnite postovi, ne se sekavam od koj bese, i sakam da kazam deka vo opisot za cekorite koi treba da se praktikuvaat za da postignes astralna proekcija, mi se ima del sluceno, no togas ne znaev sto e toa.
Mi se ima sluceno 2 pati mislam dodeka spijav/dremev preku den i ednas navecer dodeka spijam. Vo site slucai se razbudiv od nekakov zvuk, koj mene mnogu mi licese na zvukot sto se proizveduva od trienje na ovie pakuvanjava od smoki sto se. Toj zvuk go cuvstvuvav silno vo usite i bev preplasen, ne znaev sto e toa. Probuvav da mrdnam so race ili noze no bev vkocanet, ne mozev ni da zboruvam. No bidejki imav malku citano za tie raboti, vednas se smiriv i cekav mozebi 10-15 sekundi, a mozebi pomina i povekje vreme. Jas za tolku bev svesen Posle toa se bese vo red mozev da mrdam so teloto i da zboruvam. Nikogas ne se osmeliv da odam ponatamu, bidejki mi bese strav. Vo posledno vreme toa ne mi se ima sluceno pak, no sega posakuvam da go doziveam pak i da probam da odam ponatamu.
Mislam deka ova e toa za sto opisuvavte vo prethodnite postovi, no ako gresam popravete me :D

Ова што го опиша е Хипногогичка парализа и халуцинации, состојба помеѓу сон и јаве, познато е во психологијата, побарај на википедија има детално објаснување....иначе се претпоставува дека таа состојба може да доведе до етерична и астрална проекција.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Тоа е состојбата кога свеста е на границата меѓу физичкото и астралното тело. Со малку труд може да ја продлабочите и пренесете свеста потполно во астралното тело. Откога со астралното тело ќе се оддалечите едно 5-6 метри од локацијата на физичкото тело сите овие симптоми исчезнуваат, гледате многу појасно и можете непречено да продолжите со патувањата по астралот.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Тоа е состојбата кога свеста е на границата меѓу физичкото и астралното тело. Со малку труд може да ја продлабочите и пренесете свеста потполно во астралното тело. Откога со астралното тело ќе се оддалечите едно 5-6 метри од локацијата на физичкото тело сите овие симптоми исчезнуваат, гледате многу појасно и можете непречено да продолжите со патувањата по астралот.
Ova veruvam se odnesuvase na mojot post. Ako e taka, navistina bi probal da go vezbam toa, iako znam deka ke odi tesko, no sepak ako ova se usovrsi ne mozam da zamislam kakvi se raboti ke si sposoben da pravis......

I uste nesto me interesira, nekoj koj dobro go usovrsil toa kolku dolgo moze da se zadrzi vo astralnoto telo?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Citav nekoj od prethodnite postovi, ne se sekavam od koj bese, i sakam da kazam deka vo opisot za cekorite koi treba da se praktikuvaat za da postignes astralna proekcija, mi se ima del sluceno, no togas ne znaev sto e toa.
Mi se ima sluceno 2 pati mislam dodeka spijav/dremev preku den i ednas navecer dodeka spijam. Vo site slucai se razbudiv od nekakov zvuk, koj mene mnogu mi licese na zvukot sto se proizveduva od trienje na ovie pakuvanjava od smoki sto se. Toj zvuk go cuvstvuvav silno vo usite i bev preplasen, ne znaev sto e toa. Probuvav da mrdnam so race ili noze no bev vkocanet, ne mozev ni da zboruvam. No bidejki imav malku citano za tie raboti, vednas se smiriv i cekav mozebi 10-15 sekundi, a mozebi pomina i povekje vreme. Jas za tolku bev svesen Posle toa se bese vo red mozev da mrdam so teloto i da zboruvam. Nikogas ne se osmeliv da odam ponatamu, bidejki mi bese strav. Vo posledno vreme toa ne mi se ima sluceno pak, no sega posakuvam da go doziveam pak i da probam da odam ponatamu.
Mislam deka ova e toa za sto opisuvavte vo prethodnite postovi, no ako gresam popravete me :D
И мене ми се има нешто слично случено, полу-астрална проекција :)

Легнав да спијам, и ко човек некој пред мене да имаше. Отвара очи но беспомошен сум, неможам да мрдам. Немам сила да викам по помош. Се соочив со стравот. Вкочанет бев.
По некое време пак се вратив на спиењето, се разбудив и бев мноооогу среќен што сум цел и безбеден :D
Што беше незнам, дали беше пат кон астрал, можеби. Или пак парализа на телото. Who knows :)
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Немесис: Да се однесуваше на твојот пост. Со добро усовршување можно е изведување на астрална проекција со должина еднаква на таа кога физичкото тело е исклучено.. Значи слободно цела ноќ.. Знам една таква личност што тоа го поседуваше кога вежбаше максимално. За жал со престанување на ригорозното потребно вежбање, физичкото тело се враќа на формата дадена од неговата оригинална ДНК.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Немесис: Да се однесуваше на твојот пост. Со добро усовршување можно е изведување на астрална проекција со должина еднаква на таа кога физичкото тело е исклучено.. Значи слободно цела ноќ.. Знам една таква личност што тоа го поседуваше кога вежбаше максимално. За жал со престанување на ригорозното потребно вежбање, физичкото тело се враќа на формата дадена од неговата оригинална ДНК.
Dali te razbrav dobro? Eve da kazeme nekoj go izvezbal toa, i sega sekoja nok ili sekoja vtora pravi astralna proekcija. Zarem ne e toa isto vezbanje? Ili mislis ako prestani da go pravi toa podolgo vreme, pak se vrakja vo formata od negovata originalna DNK. Na toa mislis?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom