Аполо 20 ?

S

smart ass

Гостин
Хех..

не се податоци на леталото,очигледно им даваат координати каде да ја насочат камерата,и им велат брб..ова е кокпит...брб ова е опрема за слетување...брб..ова е...од кај бе толку знаат кое што е???

Дали ова им е проучено...мене чудно ми е вака на прв поглед ти велат зумирај 69-кокпит и кислород:vozbud:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Хех..

не се податоци на леталото,очигледно им даваат координати каде да ја насочат камерата,и им велат брб..ова е кокпит...брб ова е опрема за слетување...брб..ова е...од кај бе толку знаат кое што е???

Дали ова им е проучено...мене чудно ми е вака на прв поглед ти велат зумирај 69-кокпит и кислород:vozbud:
Е ај да не знаат. Стасале до Месечината, а да не знаат координати и сл....
 
S

smart ass

Гостин
Хуман они велат 69 таму е кокпитот на бродот?????

па дај молим те ако е стар милијарда ипол години од кај знаат дека ете кај 69 е кокпитот???
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Можеби зборуваат за нивниот кокпит ?!?!
Или на нешто што му личи на кокпит. Ако зборуваат не мора да знаат дека е така.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
A што е кокпит х)?Мене не ми се верува дека е толку стар...многу е
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Мене ми изгледа како на некој друг објект кој е најверојатно многу време таму :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Мене ми изгледа како на некој друг објект кој е најверојатно многу време таму :)
Да, изгледа на нешто што не е создадено од природата.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Да, изгледа на нешто што не е создадено од природата.

Да да ама не ми личи многу на некое вселенско летало како на некој тотем повеќе личи.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Да да ама не ми личи многу на некое вселенско летало како на некој тотем повеќе личи.
Па можеби е тотем, којзнае. Ама мене ми е поверојатно дека е некакво летало, транспортер, заглавено таму или урнато долго време.
 
S

smart ass

Гостин
Една ипол милијарда години е многу време...па конструкцијата на бродот останала скоро непроменета,ова најверојатно би значело нови елементи,или пак нови откритија-технологии...ама чим не пратиле луѓе...изгледа ништоод бизнисот:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Хе хе хе ..а нешто се јави ко мистерија одма се даваат докази со некакви си нејасни фотографии и клипови...ова е ко правило...
...абе месечината е толку блиску што не е проблем и микроскопски точни снимки да се направат...и тоа од страна на некој аматер кој дома има телескоп...
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
a шо е со доказите деа човекот не ни стапнал на месечината?!
ви текиња?! .... има мн цврсти докази дека е тоа америчка лага, а можеби и ова е ....
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Одвај успеавме да слетаме на Месечината, поминаа 40 год, а никој не се вратил таму, ќе почекаме уште малку и ќе видиме! Ќе пратат луѓе!

...абе месечината е толку блиску што не е проблем и микроскопски точни снимки да се направат...и тоа од страна на некој аматер кој дома има телескоп...

За ова дека со аматерски телескоп може да се види нешто големо колку 10х10 метри не е точно. За така мали објекти да се гледаат на површината на Месечината не е доволен ниту Хабл.
Ако беше така ќе беше многу лесно.

a шо е со доказите деа човекот не ни стапнал на месечината?!
ви текиња?! .... има мн цврсти докази дека е тоа америчка лага, а можеби и ова е ....
Ете, vone погоре пишува дека со аматерски телескоп можело да се види се на површината на Месечината!
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
не ми е многу веродостојно ова... сепак 1.5 милијарди години не се малце за да биде во волку добра состојба... верувам односно уверен сум дека вонземјани постојат ама дека ова е вонземјански брод не верувам :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom