Анализа на репрезентациите (пријава)

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Германија сакам јас, ама му оставам на Игорчемк да ја прави. Сигурен сум дека ке сака.

Igorcemk :)??
Секако, само мислам дека е уште рано сега, прво да го почекаме крајниот состав пошто не сите играчи се сигурни, како на пример повредените Мертесакер или Клосе. Ама ако имаш желба ти да напишеш ја немам ништо против (y)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Секако, само мислам дека е уште рано сега, прво да го почекаме крајниот состав пошто не сите играчи се сигурни, како на пример повредените Мертесакер или Клосе. Ама ако имаш желба ти да напишеш ја немам ништо против (y)
Горе долу се знае, Клосе ќе игра сигурно, и Мертесакер најверојатно, мислам дека можеш ти да ја напишиш анализата, оти мислам ќе е подобра. (y)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Значи, не сум 100% сигурен за ова па да прашам.. Фактички ние треба да отвараме теми за репрезентациите и почетниот пост на темата (пример мојата за Англија) да биде анализа на англискиот тим......така??

Едит: Разгледав и низ темата од Ејсид дека е отворен овој подфорум, па сега сум 100% сигурен дека анализата треба да е воведниот пост од темата (што е и логично)... На почеток се збунив, бидејќи прв впечаток ми беше дека анализата треба да биде на оваа тема.. Сега е јасно.. :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
И ја да прашам, мислам да бидат read-only најубо. Исти дискусии ќе се водат на повеќе места.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А зошто да не се ставаат анализите во една тема и истата да биде read-only наместо 16 теми кои пак би стоеле само така. Значи една тема и сите анализи таму да се пишуваат.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Јас се пријавувам за Чешка :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ова е, за да не се префрлуваат сите фан клубови на репрезентациите.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Брее ми ја земавте Хрватска......једини хрват на форумов,а не можам ни да си ја анализирам Хрватска :P
Дајте ми го јужниот сосед онда :D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Значи јас ќе смеам да ја земам Чешка или не?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не сакам да бидам партибрејкер сеа, али која е поентата да се отворат 16 (!?) теми у подфорумов ? :cautious:

Тотално ќе се изгуби прегледноста, а многу од темите ќе завршат со по 5-6 мислења у нив. Значи супер тоа што некој ќе напише анализа, али подобро сите 16 мислења да се стават во една read only тема, плус копирајте ја анализата и у фан-клубот на репрезентацијата и готово.

Глупо е на пример, и таму и овде да се тера ист муабет, нема да знам кај да пишам, тотално се мешаат работите. За СП си беше супер, теми за групите, па за дуелите у нокаут фазата... топ. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи јас ќе смеам да ја земам Чешка или не?
Ти прв пиша, земај ја.

И нека почне некој од тие што одбравте па сите следни пишувајте ги анализите таму во таа тема и на крај може да ја затворат само да се читаат анализите без да се мрчи со два збора.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Брее ми ја земавте Хрватска......једини хрват на форумов,а не можам ни да си ја анализирам Хрватска :P
Дајте ми го јужниот сосед онда :D
Ако ја сакаш Хрватска ја ќе одстапам не ми смета мене ? :)

Предлог ако смеам да дадам: Немора да има 16 теми, темата за секоја репрезентација нека биде во темата за групите.
Пример. Група Ц и таму нека се пишува за Шпанија, Хрватска, Италија, Р. Ирска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom