Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас имам дуксер од НЕ, неколку пати Беличек и Мекдениелс го имаат носенона утакмица, нормално Bеличек без ракави :ROFLMAO:
Немав срце да фрлам 100 долари за дрес од Брејди, ама кај и да е нарачувам од али експрес некоја копија.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Aron Rodzers, Meti Ajs, Brady i Big Ben vo konfereciskite finalinja.
Sto moze pojke da se posaka.

Levon Bell e najdobriot RB u ligava sto sum go videl posle Ladanian Tomlinson. Nedopirliv, a letovoefri ejdzent, a Steelers se mnogu teski na pregovori i plakanje golemi sumi na igraci Antonio Brown mislam deka ne e ni vo top 5 najplateni resiveri a e ubedlivo najdobar igrac na taa pozicija, kje bide interesno letovo.

Inace


Zao covek !! :)

Ima spekulacii deka Romo kje ide u Denver najverojatno.
Eh.od.Tomlinson. Znam deka si Za lions Ali Peterson do lani bese zivotinje
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Eh.od.Tomlinson. Znam deka si Za lions Ali Peterson do lani bese zivotinje

Чек, за кој Петерсон збориш, за Адриен ваљда. Али овја Томлинсон ја што го зборим нема врска со тој од Детроит.


Tомлинсон од Лајонс е офензив текл, а овој ја што зборим играше за Чарџерс и Џетс и најјак беше периодот кога почнав да гледам НФЛ, од 2004 до 2009 негде беше најдобар РБ у лига.

А за Лајонс аргумент ќе го спомнев Бери Сандерс али него сум го глеал само на снимки на јутуб и на стари утакмице :)

Иначе Петерсон не играл ниту еднаш на ниво на кое игра моментално Бел
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Го ззнам ТОмлинсон од Чарџерс не ме дупи :D МВП на лига.Инаку Не заебавај од 2010 до 2014-15 најдобар бек беше AP плус забораваш дека него му беше кјуби Фарв на 40 години,а д ругите години стално ботови му биле за квотербек. Бел го има еден од топ 15 кјуби на сите времиња,одбраните не се насочени цело време на него.АП занеја дека кај него ќе биде топката и па имаше 2000 јарди у сеозна.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Го ззнам ТОмлинсон од Чарџерс не ме дупи :D МВП на лига.Инаку Не заебавај од 2010 до 2014-15 најдобар бек беше AP плус забораваш дека него му беше кјуби Фарв на 40 години,а д ругите години стално ботови му биле за квотербек. Бел го има еден од топ 15 кјуби на сите времиња,одбраните не се насочени цело време на него.АП занеја дека кај него ќе биде топката и па имаше 2000 јарди у сеозна.

Аха, муабетот за Лајонс беше дека са у иста дивизија со Вајкингс, сеа ми текна :icon_lol:
 
B

Blade Torch

Гостин
Леле овие запнале Raiders да ги селат од Оукленд :mad: Која историја ја има тимот таму, да ти ибам тие пусти пари, само тоа се гледа веќе :mad:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Леле овие запнале Raiders да ги селат од Оукленд :mad: Која историја ја има тимот таму, да ти ибам тие пусти пари, само тоа се гледа веќе :mad:
Нема првпат да му биди во 80-те се преместија во Лос Анџелес па во 95-та се вратија назад во Оукленд.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Од Брет Фавре му е дресот, овој ептен бендвеногер :icon_lol:

Абе, имате дресови или остали облеки од НФЛ? Знам @SanIker има фул опрема од ГБП. Ја пред некој ден случајно открив дека сум имал дуксер од Сан Франциско 49ерс. :pos: И тоа оригинал лиценсиран продукт. Да побарам дома што носеле фамилијата од САД сигурно иам и нешто од Детроит и Чикаго. :pos:

Него, останаа сите real qb's во финалињата. Ги нема хибридите ко Прескот, Вилсон и Њутн (овој среќа уште рано испадна) кои повеќе трчаат него што додаваат. Тоа што овие тројца се сите црнци а овие што останаа белци „ич нема врска“. :D
Дрес од Бекам Џр и Клеј Метјуз и секако донација од роднини некоја блуза од Бафало Билс.

Џорди Нелсон активен вечерва, ќе стегни заби но очекувајте уште прв напад да добие некој силен удар во ребрата, не знам колку можат да зарастат скршени за 2 недели. Како што читам по нет преголем хајп има за Роџерс ама не верувам дека можи да издржи со револверашки дуел со Рајан, типувам на 10 поени разлика за Фалконс иако ја играм в кладилница 2ка, не знам друг пат кога ќе доживеам 3.15 квота за Роџерс.

Патриот со Стилерс најбитно ќе биди да се запри Левион Бел т.е. да се ограничи на 2-3 јари по носење со тоа што Патриотс не треба да промаршуваат тејкали. Х фактор на мечов треба да е централниот ЛБ на Патриот Хајтауер, еден од топ 5 на неговата позиција.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Да не има екипа да гледаме у Скопје, вечер во Студио Паб, кај Корчагин шо се наоѓа? :)
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Дрес од Бекам Џр и Клеј Метјуз и секако донација од роднини некоја блуза од Бафало Билс.

Џорди Нелсон активен вечерва, ќе стегни заби но очекувајте уште прв напад да добие некој силен удар во ребрата, не знам колку можат да зарастат скршени за 2 недели. Како што читам по нет преголем хајп има за Роџерс ама не верувам дека можи да издржи со револверашки дуел со Рајан, типувам на 10 поени разлика за Фалконс иако ја играм в кладилница 2ка, не знам друг пат кога ќе доживеам 3.15 квота за Роџерс.

Патриот со Стилерс најбитно ќе биди да се запри Левион Бел т.е. да се ограничи на 2-3 јари по носење со тоа што Патриотс не треба да промаршуваат тејкали. Х фактор на мечов треба да е централниот ЛБ на Патриот Хајтауер, еден од топ 5 на неговата позиција.
Za zal, vo pravo si. So povreden Nelson, zborat i za Adams, bez Lacey, so nacharan Mathews... nema mnogu golemi shansi za Packers. NO, ako Rodgers trgne kako shto treba, ke bide. Sepak e Superbol sleden, ke se gine ako treba. Go Pack go!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Ајмо Роџо уште само две утакмици за да си го исполниш ветувањето кое го даде после 4-6, дека до крајот ГБ нема да забележат пораз. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Za zal, vo pravo si. So povreden Nelson, zborat i za Adams, bez Lacey, so nacharan Mathews... nema mnogu golemi shansi za Packers. NO, ako Rodgers trgne kako shto treba, ke bide. Sepak e Superbol sleden, ke se gine ako treba. Go Pack go!
И јас сакам да победат ама не гледам начин, ни доволно добра одбрана за да ги подзапрат ни доволно офанзивни оружја за да се распукаат. Ќе се чека утакмица на кариерата на Џеронимо или Адамс и секако, Нелсон и Коб да одат 100+
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324


Ми се погоди за зимово..
Кај мене сестра ми се пресели во Висконсин 2011 година па наредната година јас отидов и од тогаш почнав сериозно да го пратам спортов.. Тогаш си купив и дрес од Роџерс. Во септември бевме со бродот во Портланд и си ја купив капава за 40$ од finishline мислам беше. После тоа од Белиз си купив и пешкир за на плажа. Белиот дрес на Пекерс многу моќно ми изгледа па тоа ќе биде следно здравје кога ќе се вратам на океаните за два месеци.
Не покажува сликава....мораше да ја цитирам за да ја видам..шо знам..

Иначе негде у македонијава може нешто мерчандајз да се најде за НФЛ?

.......ма да што прашувам, навивам за Бакс, нема да најдам ништо што не е Пакерс,Пејтриотс или Каубојс,Џајантс...[DOUBLEPOST=1485104266][/DOUBLEPOST]Него за друго дојдов...


ДАЛИ СТЕ СПРЕМНИ ЗА ПЛЕЈОФ ФУДБАЛ МАЈКОЕБАЧИ!?? :vozbud: :vozbud: :vozbud:[DOUBLEPOST=1485104527][/DOUBLEPOST]
Од Брет Фавре му е дресот, овој ептен бендвеногер :icon_lol:

Абе, имате дресови или остали облеки од НФЛ? Знам @SanIker има фул опрема од ГБП. Ја пред некој ден случајно открив дека сум имал дуксер од Сан Франциско 49ерс. :pos: И тоа оригинал лиценсиран продукт. Да побарам дома што носеле фамилијата од САД сигурно иам и нешто од Детроит и Чикаго. :pos:

Него, останаа сите real qb's во финалињата. Ги нема хибридите ко Прескот, Вилсон и Њутн (овој среќа уште рано испадна) кои повеќе трчаат него што додаваат. Тоа што овие тројца се сите црнци а овие што останаа белци „ич нема врска“. :D
Сега го глеам постов.. видиш да..интересна работа како тркачки КБиња годинава немаа успех..али претходните имаа.. Каперник, еве и Кем ќе виидме шо ќе биде..една сезона ќе успеат и толку...што така...лесно ли ги читаат? И Винстон трчаше првите мечеви па намали..шо знам, ќе видиме догодина шо ќе биде со тркачките КБиња догодина...али и ипак, ептен е broad statement тоа, не е само до КБињата еве Вилсон немаше поддршка никаква од O-Lineот...

Сакав да си кажам дека ја свршавам на тркачки КБиња, и на Madden секогаш трчам само со КБиња а ретко со тркачи :D

....и не, не знам зашто квотербекови ги пишувам како КБиња..... :D
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ако после се случи чудо и Грин Беј победи, тогаш би сакал и Питсбург да тепа и после 6 години пак да ги гледаме.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Не покажува сликава....мораше да ја цитирам за да ја видам..шо знам..


Оригинално зимско капче што го носат секогаш кога играт дома пошо у Грин Беј секогаш е камен ладно. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom