Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
@dragonsky НЕ е тим што лани беше 14-2, за кого пред утакмицава се дебатираше дали ќе биде без пораз сезонава. После утакмицава две работи се јасни, играчите уште се уигруваат, поготово одбраната и КЦ имаше одличен гејмплан + веројатно утакмица на сезоната на хант и на кариерата на Смит.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
5.459
@dragonsky НЕ е тим што лани беше 14-2, за кого пред утакмицава се дебатираше дали ќе биде без пораз сезонава. После утакмицава две работи се јасни, играчите уште се уигруваат, поготово одбраната и КЦ имаше одличен гејмплан + веројатно утакмица на сезоната на хант и на кариерата на Смит.
Утакмица на сезоната на хант и на кариерата на Смит не е изговор за резервираноста на Брејди, претераа синоќа со трчање, срамота е без ТД да биди утакмицата а го има Гронк и босиот корнер на Поглавиците, Мичел. Дури кога Ерик Бери се повреди почна да фрла подолги топки кон Кукс но веќе беше касно. Знам дека не очекуваше толку поени да постигнат Канзас но мораше да го забрза темпото во второто полувреме.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.845
Поени од реакции
23.119
Madden curse bitches ! :icon_lol:

Него да ми каже некој, ако на фантази некој играч не изигра ради повреда или нешто дали од некој од клупа ќе се рачунаат бодовите, или се рачунаат секако и од клупа како на НБА фантази?
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Madden curse bitches ! :icon_lol:

Него да ми каже некој, ако на фантази некој играч не изигра ради повреда или нешто дали од некој од клупа ќе се рачунаат бодовите, или се рачунаат секако и од клупа како на НБА фантази?
Не се рачунаат ќе останиш на 0 поени треба да пазиш кој играч ќе игра кој не.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Утакмица на сезоната на хант и на кариерата на Смит не е изговор за резервираноста на Брејди, претераа синоќа со трчање, срамота е без ТД да биди утакмицата а го има Гронк и босиот корнер на Поглавиците, Мичел. Дури кога Ерик Бери се повреди почна да фрла подолги топки кон Кукс но веќе беше касно. Знам дека не очекуваше толку поени да постигнат Канзас но мораше да го забрза темпото во второто полувреме.
Брејди беше подпросечен дефинитивно. Друго подпросечно нешто беше трчањето по средина на 4&1 неколку пати по ред, ама тоа е класичен Мекданиелс.
Јас најразочаран бев од одбраната, поготово предната 7ца, руки рб вака да ги издоминира НЕ, поготово дома, не памтам одамна.
НЕ трчаа толку многу зашто КЦ праќаа само 3ца напред да прават притисок и пробаа со другите 8 да ги покријат ресиверите. Затоа и се отвараше простор за трчање. Пак ќе кажам, второто полувреме не може да се оправда никако од целиот тим.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
@dragonsky НЕ е тим што лани беше 14-2, за кого пред утакмицава се дебатираше дали ќе биде без пораз сезонава. После утакмицава две работи се јасни, играчите уште се уигруваат, поготово одбраната и КЦ имаше одличен гејмплан + веројатно утакмица на сезоната на хант и на кариерата на Смит.
Е па очигледно повеќе сум знаел од експертите :D

Дури не го ни кажувам ова на заебанција, немам пратено ептен премногу предвидувања (за Пејтриотс) овој оф-сизн, така да лично јас ни на крај памет не би им дал 16-0 па дури и 14-2...
Би рекол дека треба да си глуп и не-експерт за вакви предвидувања (еве, јас и ти се сложуваме за рекордот на Патс сезонава)....АМА..сум видел ептеееен глупи предвидувања за сезонава така да од дамна ми е јасно дека американскиве "експерти" уствари врска немаат од спортовите што ги пратат..буквално скоро секој сајт или ТВ има по некое ептен забегано предвидување :D

ЗНачи пази ова......вчера видов некој ги имаше ставено ЧАРЏЕРС ЗА 10ТА НАЈДОБРА ЕКИПА ВО ЛИГАВА! Пред Рејдерс, Чифс, Делфинс и....уште многу други екипи...Чарџерс кој што во Сан Диего не ги биваше можеби сега во прва сезона во која што се навикнуваат на ЛА магично ќе успеат да се средат и да стигнат до супер рекорд...

Не ми се верува што читам некад за НФЛ предвидувања....тоа КБ рангирања, тим рангирања.....не знам како е за другиве амерички спортови али во НФЛ од дамна имало глупи предвидувања....



Иначе можеби очекував 3-4 порази да има Пејтриотс сезонава (мислам го пишав ова на крај на сезоната лани) али богами очекувам Пејтриотс пак да се топ 2 екипи во АФЦ (и ова исто го пишав мислам по крај на сезоната лани) така да Пејтриотс мислам не се ептен загрозени се додека скокнат Вајлдкард....иако да бидеме реални Петс се толкави фаворити во АФЦ што и да завршат 7ми пак во секој Плејоф меч би биле фаворити :D


Инаку....исто не знам дали го имав пишано ова на крај на сезона (мислам пишав....ама па имам лоша меморија :D ) Мислам деак Пејтриотс годианва нема да играат СБ сигурно, па дури би одел до таму да речам деак нема ни конференциско финале да играат (ова го мислев уште од Февруари, сакам да си расчистам дека не е поврзано со поразов уопште, затоа уште рано во сезонава да си кажам :D )
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
@dragonsky
Сезонава за НЕ е superbowl or bust, пред почеток на сезона имаа 50% шанса да играат супербол според кладилниците и со тоа историски највисока шанса во историјата. Збориме за тим што лани без Брејди беше 3-1, на крај 14-2, Супербол шампион што ги задржа сите побитни играчи и го надополни тимот со Кукс, Гилисли и Гилмор + Гронк се враќа од повреда заради која пропушти пола сезона. Мислам сосема нормално беше тоа што сите збореа дека има можност да се случи 16-0 пак.
Од друга страна, Брејди е 40 годишен, изгубија неколку ротациони играчи во предна 7ца, Еделман е изгубен за сезонава, а тоа е многу поголем удар од тоа што некој го мислат, зашто секогаш кога Брејди е во тесно му фрла него.
Инаку класичен НЕ е 12-4, АФЦ чемпионшип, па што биде, биде :D
Мене лично поразов не ми значи многу, зашто уште од предсезонските утакмици се виде дека уште машината не е во полна пареа, КЦ се одличен тим, Енди Рид е еден од најдобрите тренери за гејмпланирање кога има повеќе време (прв натпревар и после слободна недела). Сега за НЕ битно е да ги изгриндаат следниве 4 утакмици некако и со 4-1 /3-2 да стигнат до Џетс од каде мислам ќе имаат уште евентуално 1 пораз до крај, некаде во серијата 5 гостувања во 6 недели после слободната недела.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Јадење гомна пред да почне е најако , повеќе hype пред првото коло , кое ќе започне со победа на Chiefs :ojeaa:

Не го хејтајте Tate толку , он е проектиран WR1 на фантази , затоа што лани 1k yards имаше , ресивер со над 1000 јарди у сезона не е за потценување. Иначе да Jones игра на WR1 позиција во Lions
:oleee::ojeaa::oleee:

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сепак ќе се забележи отсуството на Еделман, особено дур не се уклапат другите офанзивци. Кукс сеуште не е кликнат со Брејди, а Гронк мислам дека ќе има слаба (полу)сезона после повредата. Ако дозволуваат вакви тесни завршници мислам дека ќе имаат уште некој пораз...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Миксон отиде кај иглс, па отворив да видам на што го надоградува... :eek:
WR: Nelson, Bryant, Decker, Williams
RB: Crowell, Cook, Ajayi, Mixon
TE: Olsen
Ако играчите ги исполнат очекувањата, мислам дека имаме огромен фаворит. Секоја комбинација на РБ може да се игра, сите се речиси тука некаде, а сите се топ 25 РБ во лигата :bravobe:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Миксон отиде кај иглс, па отворив да видам на што го надоградува... :eek:
WR: Nelson, Bryant, Decker, Williams
RB: Crowell, Cook, Ajayi, Mixon
TE: Olsen
Ако играчите ги исполнат очекувањата, мислам дека имаме огромен фаворит. Секоја комбинација на РБ може да се игра, сите се речиси тука некаде, а сите се топ 25 РБ во лигата :bravobe:
Mixon има огормен потенцијал според сите беше најголем талент на драфтот (реалниот не фантази :D) од сите трчачи, падна во 2 рунда поради проблеми со карактерот мислам заради некое насилство. Личи многу во стилот на трчање на Levion Bell, како ќе се развива ќе видиме ама има high ceiling што би рекле американците Незнам зошто воопшто беше испуштен јас само начекав ситуација :).
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Mixon има огормен потенцијал според сите беше најголем талент на драфтот (реалниот не фантази :D) од сите трчачи, падна во 2 рунда поради проблеми со карактерот мислам заради некое насилство. Личи многу во стилот на трчање на Levion Bell, како ќе се развива ќе видиме ама има high ceiling што би рекле американците Незнам зошто воопшто беше испуштен јас само начекав ситуација :).
И јас имав ставено барање да го приберам, ама ти пред мене си бил на листата :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.845
Поени од реакции
23.119
Mixon има огормен потенцијал според сите беше најголем талент на драфтот (реалниот не фантази :D) од сите трчачи, падна во 2 рунда поради проблеми со карактерот мислам заради некое насилство. Личи многу во стилот на трчање на Levion Bell, како ќе се развива ќе видиме ама има high ceiling што би рекле американците Незнам зошто воопшто беше испуштен јас само начекав ситуација :).

38-ма секунда !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom