Американски фудбал - NFL лига

Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
11-12_zpsjyq8nnp2.jpg

Ова година New England ќе бидат со бели дресови дали е случајност или не ќе видиме :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кај видов кај се запустив у п.м.,цел ден неам станато од играва :pos: Дајте типс малце одбрана да кренам и трчањево,очаен сум таму,контролите не се мењаат...со пасовите неам мака,уште сеа сум про,можам да држам лекции :)
Се менуваат и контролите бе, ама треба да ги менуваш на секоја факиинг утакмица, изгледа некој баг им е тоа.

Има и апдејт со ростери од сезонава, ама уште го немам тестирано, играм со старите, Ренди Мос и Очо Синко газат, Брејди и Менинг се млади а на Роџерс рејтингот му е никаков сеуштe...


Во одбрана од зависност од противникот, ако играат претежно со пасови им идам на blitz и sack, ако играат со трчање ги оставам коњите сами да ги срушат. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Незнам дали знаете ама цели лиги има со луѓе што уште ја играат играва, не сум сигурен преку што ја играат зашто серверите од маден се изгасени. Јас со Кливленд почнав франшиза и ми се здосади после 2 супербола по ред. Треба пак да ја почнам :D
Инаку кога сме кај не релевантни статистики кои се интересни за американци, МВП на лигата нема освоено супербол од 99, Мет Рајан е фаворит тука, исто број 1 нападот (Атланта) против број 1 одбраната (НЕ) најчесто завршувал со победа на одбраната, т.е. прилично уверливо победува одбраната мислам 5 од последните 6 беа, неможам да ја најдам точната статистика.
Кој ќе чека уште 1 недела, хајпот удира веќе :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Вечер Pro Bowl ќе се гледа или слабо интерес :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
A не беше лош поизрамнет беше од 90% од плејоф утакмициве :D
Јако ќе беше да израмнеа на крај НФЦ али то е....немаше 40 поени а границата сигурно била 70 поени...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Еден од подобрите про боло-ови последниве неколку године. Колку толку имаше натпреварувачки карактер
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Мет Рајан МВП (и најдобар офанзивен играч), Калил Мек најдобар одбранбен играч, Прескот пред Елиот за најдобар офанзивен руки играч, тренерот на Далас избран за најдобар.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Најдобрите моменти од доделувањето на наградите, за тие што сакаат да гледаат.

Конечно крај на неделава, супербол за 13 саати, нека почиња ајде веќе :D
Може малку субјективно, ама мислам НЕ ќе победат со над 5 поени разлика, само од причина што ќе има 1 или 2 напади повеќе што ќе резултираат со поени. Катастрофално лоша е одбраната на Атланта, иако се подобрува од меч во меч, сепак рукија што никогаш не играле против Брејди ќе биде мечапот. Рајан има милион опции во напад, ама мислам дека Беличек и Патриција ќе го запрат колку толку, а и одбраната подобра од таа на Атланта. Bold Prediction: 31-25 НЕ, повеќе пасинг јарди Мет Рајан, Блант барем 1 ТД, промашен екстра поен на Атланта. (Каков ремет можам да јадам за предвидувањево утре :icon_lol: )
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Уште од сега сум на дијазепам :icon_lol:

Вечер Томислав се запечатува како The GOAT. 31-17 Pats.

LET'SSSSSSSSSSSSSSSS GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Некa биде јaкa утaкмицa, штетa немa дa имaм зa кoгo дa нaвивaм aмa тoa е. Пoсaкувaм дa не игрaaт oдбрaнa.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Ајде да му ебам матер,од средата чекам да почне.. Сите тимови ми изгубија викендов(Арсенал,Валенсија, Басконија у петокот Евролига,Рома у вторник игра),бар нека се врати среќата вечер кај Патриотс :D:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Прејака ќе биди фацата на Гудел кога ќе му го дава трофејот на Брејди, има вечерва на големата сцена да им наплати на сите за овие 2 години.

Ако најдите одличен сопкаст или ацестрим од фокс за вечер споделете, да гледаме со се реклами
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сега даваат од студиото што им е пред утакмицава, најверојатно ќе ја даваат и утакмицата, јас доста утакмици имам изгледано на јутјуб, одличен квалитет има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom