Алергии

B

Bafra

Гостин
,,,sosema pogreshno i laichko interpretiranje na tekstot od sungerot,,,,po se izgleda deka voopshto ne si go ni prochital a go napadjash za smetka na tvojata vegan opredelba,,,ubavo sungerot ti kazha prvo lociraj ja metata pa posle nejzina eliminacija i vitalna i psihofizichka,,,
,,,za natalozhenoto gjubre i toksini vo teloto i sam kazha deka po fizioloshki,pat se eliminiraat,,,,shto ne znachi deka za da go ischistish organizmot e potrebno na sekoi pet minuti da odish da mochash i na sekoi dva saati da seresh,,,ili na polasaat da plachesh bidejki ako znaesh ako ne sega ke doznaesh,,,najtoksichnite supstancii od teloto se isfrlaat preku solzi,,,zatoa pochni vednash da plachesh,,,
,,,i sho reche imalo samo pet-5 vitalni principi na zhiveachka,,,a sho praime so ostanalite,,,tuka ke zastanam malku da vidam sho ke pishesh vo prodolzhetok,,,
,,,,i sosema nepravedno go negirash postot na sungerot,,,ednostavno ne ti drzhi voda,,,:icon_mrgr:

,,,iPS,,,i ako veke zboruvame za nekakvo prochistuvanje na teloto tuka se i verskite posti,,,pridrzbuvaj se do niv i ke nemash problem,,,tie go prochistuvaat i teloto i umot,,,:D
Прво едниот ме напаѓа дека сум месојадец, сега овој дека сум веган :lolzz:
Ти бидејќи си учен, дај сподели колку шљака содржат нашите црева ? Според тоа кажаното ако цревата така лесно елиминирале нема да има шљака кај човекот ??
И да ПОСТЕЊЕ дава неверојатни резултати ако го правиш по правилата на Malhov
https://www.scribd.com/document/343081002/G-P-malahov-Gladovanje-pdf,

Како што имаш 10 божји закони и суштината е таа, така имаш 5 Биолошки Закони :P

Кога ќе имаш време те замолувам прочитај за German New Medicine dr. Ryke Hamer. Баш тој доктор има докажано како реагира телото на стрес / психолошки проблеми. Она што ти го спомна тој тоа го има и докажано :
tkivo poteknuva od embrioloshkiot status
Значи ти тоа што го спомна со ткивата, тој има докажано кое ткиво за што е одговорно и како реагира при психолошки трауми и проблеми.

Баш би сакал да прочиташ бидејќи си многу постручен од мене во таа област тебе појасно ќе ти биде па да кажеш држи вода или нема врска а сигурно и ќе ти се најде во работата што ја работиш.;)
Од 30.000 случаеви на дијагноза на 99% им поставил точна дијагноза. Ти барем знаеш кој успех е тоа.

Ние сме пред се Енергетски суштества, па Хемиски и на крај доаѓа Физичкиот дел. А сите се фаќаме за физичкото што и нормално погрешни резултати ќе добиеме.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Еве еден пример да се надоврзам на проблемот. Сега е веќе се потопло и потопло нели и веќе нападот на они морници боцкање и црвенило се помалце и помалце ги има. Една од причините што уште повеќе не ми е јасно каде е проблемот :/ Несакам да испадне дека се повторувам но општо кажувам ваљда таквите промени телото ваљда не ги поднесува па ги покажува надворешно.

Just saying
Промена на телесна температура е тригер. Сега практично нема промена у температура, температурата е многу блиска до твојата телесна. Ако телото ти е ладно и ти се загрее, ќе имаш реакација.

Ова е исто поврзано со автономниот нервен систем, кој пробува да прати сигнал за ладење на телото - потење, но тоа не се случува идеално заради одредени нарушувања, при што доаѓа до пецкање, бодење, и чешање.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
,,,neeee na nekoi i vnatreshno im deluva,,,:ROFLMAO:
Промена на телесна температура е тригер. Сега практично нема промена у температура, температурата е многу блиска до твојата телесна. Ако телото ти е ладно и ти се загрее, ќе имаш реакација.

Ова е исто поврзано со автономниот нервен систем, кој пробува да прати сигнал за ладење на телото - потење, но тоа не се случува идеално заради одредени нарушување, при што доаѓа до пецкање, бодење, и чешање.
Ме интересира дали имаше повторувања на ова откако се излечи од ова или не ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
1 у повеќе од 1 година само, кога прекинав на 3-4 дена со црно семе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Не знам, не сум бил доволно мазохист да трпам и да тестирам дали ќе се јавува почесто ако не пијам ц витамин и црно семе :D

Се што се третира успешно не ме занима дали е акутно или хронично, него како да бидам слободен од симптоми. Згора на тоа бенефитите на црно семе и ц, идат far beyond алергии и разноразни непријатности.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Не знам, не сум бил доволно мазохист да трпам и да тестирам дали ќе се јавува почесто ако не пијам ц витамин и црно семе :D

Се што се третира успешно не ме занима дали е акутно или хронично, него како да бидам слободен од симптоми. Згора на тоа бенефитите на црно семе и ц, идат far beyond алергии и разноразни непријатности.
Тоа си во право да. Но мислиш ли дека можеби да е од стрес ? Зошто искрено во мојов случај не сум доживеал некаков стрес за имам последици вакви или било какви.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Тоа си во право да. Но мислиш ли дека можеби да е од стрес ? Зошто искрено во мојов случај не сум доживеал некаков стрес за имам последици вакви или било какви.
Мислам дека е проблем со нерви и циркулација, кој се изразува како алергија, или нешто слично на тоа. Последна крвна слика кога ти е?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Мислам дека е проблем со нерви и циркулација, кој се изразува како алергија, или нешто слично на тоа. Последна крвна слика кога ти е?
Октомври некаде. Се беше океј а јас веќе ова го имам како што реков 2 3 години.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ги немам, имав операција синусно влакно и пред операција ги дадов кај докторот.
Пробај со црно семе/ц и евентуално веган диета на 1 недела ако не можеше повеќе. Дури и без таа диета треба да имаш одличен резултат.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.509
Поени од реакции
20.592
Од ихерб, има на претходните страни опис како и колку.

https://www.iherb.com/pr/Starwest-Botanicals-Organic-Nigella-Seeds-1-lb/40279

Out of stock e у моментов...земи од виола продавниците, не е ист квалитет
каде има продавници на виола во скопје, барав ама не најдов на интернет.
ова добро е : http://herbanatura.mk/масло-од-црно-семе/ ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom