Албанци градат огромен споменик во близина на Зајас

Статус
Затворена за нови мислења.

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Само ова е лекот..

 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.142
Кога може некој да ги слави убијците, дозволете другите да им одадат почит на убиените, во своите вековни домови.
Исто како што им оддаваат почит тие кои секоја година ги кршат спомен плочите на Карпалак и Вејце и тие што не дозволуваат да се изгради спомен плоча на работниците во Бриони и да не барам уш мал милион други примери.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.790
Мене повеќе ме интересира што му пречи повеќе на србинов (овој што ја отворил темава) - тоа што гробиштава се градат во Македонија, или затоа што се спомнува дека србите се убијците????

Лично мислам дека заслужуваат жртвите достојни гробишта, никој не заслужува да почива во масовни гробишта или во бунари фрлени.......

Хејтерите ќе хејтат, но веќе доаѓа време да прифатат дека Македонија им припаѓа на сите граѓани....

Е сега колку треба да се навраќаме во минатото е друга тема, според мое мислење сега не е времето, уште повеќе не е време да се политизира додатно....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Освен македончето друг никој не е крив, ни грците ни албанците ни бугарите.
1900 имало мажи што се бореле. Сега има само пацифисти,шмекери и либерали и сите тие ја изгубија западна Македонија. Т.с во 1900-1945 Макеоднија ги изгуби последните вистински македонци.

Шефе, 23 години на власт се патриотите па еве до кај сме...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Пази богати, ова мора да го имаш констатирано од твоите опсежни истражувања за потеклото на македонскиот народ.
Брао, па ние сме имале врвен научник и истражувач тука.
абе ти не знаеш дека во една тема испаднавме и дека сме орки :tapp:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.142
sarkasticen? smesen? ironicen? sto sakase da glumis so ova? da me ubies nema da znam :(
Како бе не знаеш?
Ти мора да знаеш се, чим се сеќаваш кога ете некој дошол од Карпати, кој тука бил и се останато. Немој, не ми руши филм сега, те мислев за многу учен.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
ти благодарам на убавите зборови, прекрасен речник имаш. ти завидувам.
а за тоа дека јас треба да ти кажам, ..... не, не,не, не треба јас, него ти/вие кога ќе ја осетите македонија како ваша држава тогаш и самите ќе сакате да кажете дека сте македонци со вакво/онакво потекло. а до тогаш и самите давате до знаење дека НЕ ја сакате македонија и дека сте гости.
затоа не се чуди “што има лошо“ .......
E ne bate, ne odi toa taka, koga drzavata mene ke me gleda kako svoj e togas i jas ke ja pocuvstvuvam drzavata kako moja, ova drzava so nisto ne se identificira so mene i mojot narod, osven toa sto plakam danok so nisto drugo ne sum povrzan so ova drzava jas, drugar.
 
Член од
3 јануари 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
Ако е некој виновен за сето ова што се случува тоа се нашите македонски-изроди(политичарите).
 
Член од
3 јануари 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
E ne bate, ne odi toa taka, koga drzavata mene ke me gleda kako svoj e togas i jas ke ja pocuvstvuvam drzavata kako moja, ova drzava so nisto ne se identificira so mene i mojot narod, osven toa sto plakam danok so nisto drugo ne sum povrzan so ova drzava jas, drugar.
Епа оди живеј во таа Земја што ја чуствуваш како твоја татковина, а не тука да наштетувате како некои глодари на овој мирен и древен народ.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
E ne bate, ne odi toa taka, koga drzavata mene ke me gleda kako svoj e togas i jas ke ja pocuvstvuvam drzavata kako moja, ova drzava so nisto ne se identificira so mene i mojot narod, osven toa sto plakam danok so nisto drugo ne sum povrzan so ova drzava jas, drugar.
тоа од што си задоен со твојот национализам не гледаш дека не ни било така, а не е ни сега дека сте заштитени со закон. вашиот национализам ве уназадува, унаказува, ве прави за потсмев на сите луѓе на земјава. растен сум во комунизмот, никогаш не сум размислувал националистички, сум живеел во комшии и со албанци и турци (чаир да не тупам) и тогаш, во тоа комунистичко време беше супер. сите се почитувавме, идевме на гости и празници, заедно се смеевме и плачевме. ...... али сето тоа е во минатото, и тоа благодарејќи на вас. вие сте тие кои успеавте како последица кај мене да испровоцирате национализам. е па драги мои содржавјани(се прашувам колку вистински содржавјани) тоа што сте дробеле, тоа и ќе сркате. нека не ве чуди тоа што сте сега маргинализирани и што македонецот реагира вака на вас.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Хејтерите ќе хејтат, но веќе доаѓа време да прифатат дека Македонија им припаѓа на сите граѓани....

И на Албанци, и на Срби, и на Турци, и на Роми, и на Американци, и на Кинези, и на Индијци, и на Африканци, и на Австралијанци и на Марсовци, и на Гоблини, и на Орки, и на еднорози, и на Лилипутанци итн.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
тоа од што си задоен со твојот национализам не гледаш дека не ни било така, а не е ни сега дека сте заштитени со закон. вашиот национализам ве уназадува, унаказува, ве прави за потсмев на сите луѓе на земјава. растен сум во комунизмот, никогаш не сум размислувал националистички, сум живеел во комшии и со албанци и турци (чаир да не тупам) и тогаш, во тоа комунистичко време беше супер. сите се почитувавме, идевме на гости и празници, заедно се смеевме и плачевме. ...... али сето тоа е во минатото, и тоа благодарејќи на вас. вие сте тие кои успеавте како последица кај мене да испровоцирате национализам. е па драги мои содржавјани(се прашувам колку вистински содржавјани) тоа што сте дробеле, тоа и ќе сркате. нека не ве чуди тоа што сте сега маргинализирани и што македонецот реагира вака на вас.
normalno deka si ziveel dobro, si se prasuval kako albancite ziveele vo toa vreme? za tebe bilo ok se dodeka siptarot kutel. a koga siptarot saka da napravi nesto za sebe ide toa "eee kako moze ova vaka", a ja ne znam sto voopsto vas vi preci toa, toa e OMRAZA drugar, ne e nacionalizam no omraza e, ako ne si znael toa za sebe eve od sega da znaes. a vo vrska so nacionalizmot i patriotizmot, toa e zdravo nesto koj sekoj treba da go ima, zboruvam i za vas, no vie ne znaete sto patrioti ste.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
normalno deka si ziveel dobro, si se prasuval kako albancite ziveele vo toa vreme? za tebe bilo ok se dodeka siptarot kutel. a koga siptarot saka da napravi nesto za sebe ide toa "eee kako moze ova vaka", a ja ne znam sto voopsto vas vi preci toa, toa e OMRAZA drugar, ne e nacionalizam no omraza e, ako ne si znael toa za sebe eve od sega da znaes. a vo vrska so nacionalizmot i patriotizmot, toa e zdravo nesto koj sekoj treba da go ima, zboruvam i za vas, no vie ne znaete sto patrioti ste.
патриот е да си ја сакаш сопствената држава, во која живееш. а не некоја соседна како во вашиот случај. затоа НЕ сте патриоти. вие сте предавници на оваа држава. а затоа што ја сакате другата држава, затоа сте националисти. живеете во една, а сакате друга.
и за твое инфо, сите живееа добро тогаш, никој никого не дискриминираше. тоа само вие си го имате замислено со вашиот национализам. жално е што направија од вас.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
normalno deka si ziveel dobro, si se prasuval kako albancite ziveele vo toa vreme? za tebe bilo ok se dodeka siptarot kutel. a koga siptarot saka da napravi nesto za sebe ide toa "eee kako moze ova vaka", a ja ne znam sto voopsto vas vi preci toa, toa e OMRAZA drugar, ne e nacionalizam no omraza e, ako ne si znael toa za sebe eve od sega da znaes. a vo vrska so nacionalizmot i patriotizmot, toa e zdravo nesto koj sekoj treba da go ima, zboruvam i za vas, no vie ne znaete sto patrioti ste.

Па да не очекуваш да ве сака некој со оглед на тоа дека од памтивек праите фрки на Балканов? Ти си се нашол да збориш за тежок живот, додека твоите претци, Арнаутите, пљачкале и убивале по македонските села. Од секогаш се знаело дека кај што ќе пројде вашето племе планинско трева не никнува.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
патриот е да си ја сакаш сопствената држава, во која живееш. а не некоја соседна како во вашиот случај. затоа НЕ сте патриоти. вие сте предавници на оваа држава. а затоа што ја сакате другата држава, затоа сте националисти. живеете во една, а сакате друга.
и за твое инфо, сите живееа добро тогаш, никој никого не дискриминираше. тоа само вие си го имате замислено со вашиот национализам. жално е што направија од вас.
Ti mene(na albancite) ke im kazes deka sme ziveele dobro? Koga cela moe semejstvo bilo persekutirano samo zatoa sto slusnala albanska muzika i vakvi stvari, ma nemoj da me jebes, vrska si nemas so realnosta decko.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom