Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Bafra

Гостин
Ленчеееееее нема да ја гледаме веќе ли ....:place: :love:

Туку овие сами си се криви, го зафркаваа Хорхе дека не зборел и оп Хорхе проговоре и си кажа :pos:.
Пак да го зафркавате :P
Сеа зборете дека не клецал па да земе сите да не исклеца :LOL:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Прашање: Дали партиските послушници на ВМРО ќе искочат на протест во 18:00 часот со оглед на фактот што ВМРО како партија не се согласува со постапката?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Прашање: Дали партиските послушници на ВМРО ќе искочат на протест во 18:00 часот со оглед на фактот што ВМРО како партија не се согласува со постапката?
И мене тоа ме интересира.

И дали ќе направат контра протест, и тоа ме интересира. Би можеле да направат контра протест во стилот вие нема да протестирате, ние ќе протестираме први. Или нешто слично, сигурно на Мартин ќе му текни нешто паметно.
 
S

silmarillion

Гостин
Не, од Хорхе едино поголема трагедија е филмов што сервираат сендвичите дека се противат на ова : ))) Мисслааааммммм еј!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993
Туку овие сами си се криви, го зафркаваа Хорхе дека не зборел и оп Хорхе проговоре и си кажа :pos:.
Не бе. Збореше он и пред тоа. Еве што кажа пред месец дена:
"Ни на крај памет не ми паднало и не ми паѓа да помилувам педофили, наркодилери, силеџии на избори, терористи и екстремисти, истакна Иванов, одговорајќи на новинарско прашање."
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Чекај еве Заев уште прети сака да прави нови кривични дела.
И јас би претел, да сум на негово место. Глуп и неписмен, а два пати се извлекува. Плус му дозволија да направи милиони. Ако овој заврши без последици, зошто некој попаметен утре не би правел 100 пати поголеми кривични дела. Тотално си го намалија маневарскиот простор за во иднина, ако не се случи некоја divine intervention во меѓувреме.
Па нели врвот на ДПМНЕ нема врска со ова одлука на Иванов? Гледаш дека се фрапирани и изненадени.
Тогаш е уште полошо. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
И јас би претел, да сум на негово место. Глуп и неписмен, а два пати се извлекува. Плус му дозволија да направи милиони. Ако овој заврши без последици, зошто некој попаметен утре не би правел 100 пати поголеми кривични дела. Тотално си го намалија маневарскиот простор за во иднина, ако не се случи некоја divine intervention во меѓувреме.

Тогаш е уште полошо. :D
Јас да сум како Заев, сега би ја повикал сендвич армијата на ДПМНЕ да протестира пред кабинетот на Иванов, бидејќи врвот на ДПМНЕ не се согласува со оваа одлука на Хорхе.

Ако е бал, нека биде маскенбал.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Во државава не се знае кој јаде, кој пие а кој плаќа... Секој ден викаат дека на кризата полека и се надзира крајот, а општиот впечаток ми е како се повеќе и повеќе да тониме во калта. Влада незадоволна, опозиција незадоволна, претседател незадоволен, амбасадорите и посредниците незадоволни, народот незадоволен, ама важно при крај сме со кризава. Немам зборови еј...

Кажете ми има нешто протести во моментов низ градов?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Јас да сум како Заев, сега би ја повикал сендвич армијата на ДПМНЕ да протестира пред кабинетот на Иванов, бидејќи врвот на ДПМНЕ не се согласува со оваа одлука на Хорхе.

Ако е бал, нека биде маскенбал.
За месец дена почнуваат митинзи, не е работа да се исцедат уште сега. :D
 
W

wicked_1

Гостин
.... ама важно при крај сме со кризава.
Не би рекол, лудациве само што ја продлабочија кризата внатре а народов уште повеќе ќе биде исполаризиран, најверојатно и ЕУ ќе ни ја одземе препораката со тек на време.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom