Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Роакутанот има еден многу голем проблем : не можеш на сонце да идеш цели три месеци по само 10 конзумирани апчиња. Јас целиот третман го иследив ама генетика ти е генетика. После извесно време пак ми се појавија акните и тоа во погоршана форма.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Mene nikogash ne mi bilo jasno zoshto nekoj za tolku minoren "problem" bi prevzemal takvi radikalni resenija. Ama jas izgleda takov tip sum. Nemozam da disam a ne pijam apcinja, a oni za fleki, da nemozesh 3 meseci na sonce. KOja gnasna hemikalija e toa be?
Akni -- golema rabota, ko shto bi rekol Arsen Dedic (on mislam deka bese) celiot zivot ke si go dadam da mi se vrati edna edinstvena bubulica. Bubuljica, oznaka na mladost, ke se trovam so medikamenti za shto? Angelce1 nemoj takvi raboti. Ubavo nekoj rece, na kozmeticar mozda. Za edna, dve, pa sto i da se, ni na doktor ne vredi da se odi, sem ako ne sumljas vo kozno oboluvanje.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И побарај различни мислења од барем 3 доктори.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Мистичен напиша:
И побарај различни мислења од барем 3 доктори.
Точно - побарај различни мислења најмалку од тројца доктори бидејќи по цела година листање на именикот си најдов доктор којшто ми препиша добар и ефикасен третман.

Решението за “Перфекционирање“ на кожата секако дека беше скалпелот ама на него се решив откако површинските слоеви т.е. егзордермот беше потполно излечен.
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
Fala vi mnogu za predlozite. Definitivno svesen sum kolku moze da bidat stetni ovie apcinja, no sepak stanuva zbor za lesna forma na akni koj moze uspesno da se tretiraat so samo 20mg roakutan. Opasnite negativni efekti kako suva i mnogu cuvstvitelna koza, depresii, bolki vo muskulite se javuvaat od 120mg roakutan koj se koristi za tretman na mnogu teski formi na akni.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да ама пази оти роакутан си е роакутан. :wink: 120 или 20 може да ти влијае штетно на кожата особено ако ти е чувствителна, а од горенапишаното така и разбрав. Баш сега го читам објаснувањето и несаканите ефекти во однос на крвните садови.

Боље ти е да земеш да се лекуваш со Differine или со некој друг крем на база на Adapalene за да ги решиш проблемите на побезболен начин. Самата светина има ексципиенти и штети на кожата кога организмот е подложен на кортизон :wink:

Ти советувам да размислиш!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
The`bItCh напиша:
Nivea visage tonic.
Нема машка женска линија сите се исти:)
Е сега зависи каква кожа имаш ( мрсна, сува, нормална.. ) таков ќе си земеш. И ќе внимаваш да не мириса - пошо ако мириса алкохолен е:)
Јас моментално го имам овој..



..за нормална кожа ( алкохолен ). :wink:

Би ти го препорачала и млекото тоа е многу доброооо!! A изгледа вака..
Леле немој!!! Германска загадена вода не е за акни : пробај некоја поприродна и некомерцијална марка или нешто од типот роакутан ако веќе акните се како тие на сликата. :wink:

Nivea одамна го изгуби приматот :wink:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
шо ми е излезено едно на челово у пизду матер ко рид ми е мамичето негово... извините..
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Јас сум си таков по природа немам ич акни имам многу нежно лице!:icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
МаРиНа`Ох напиша:
шо ми е излезено едно на челово у пизду матер ко рид ми е мамичето негово... извините..
Те жалам. :wink:

Идеш на козметичар?
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Фала на сочувство. Одев ама појќе дупки почнаа да ми се прает отколку шо ми поможи нешто, а и плус ЕПТЕН болеше.. ама сеа ми е многу исчистено за разлика од порано.. само иам некои проблематични денови, како денеска, обично пред да добијам.. ама ќе поминит..
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Znam edna proverena kolekcija koja e poveke medicinska odosto kozmeticka-rezultati 100%. Ja ima samo vo apotekite na Replek,malku e poskapa od drugite,ama e delotvorna: VICHY-ZAKON!!!,ne samo za akni,za site mozni problemi so kozata,osobeno na liceto.
Probajte,ne pravam reklama,od iskustvo zboruvam.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
кај е то реплек..? само во ск имат таква аптека?
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
не ве маце... секаде ги има тие аптеки...
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Imat i Ohrid,srede charsijana,a i podolu posle bankata,kon semaforite nakaj klinika!;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom