Авто огласи (интересни возила за продажба)

Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Kadett C солиден... 600 евра


http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=2175

Опел Дипломат... е ваков уште кај нас не сум видел...
Дипломатот е нешто неверојатно. Неодамна на кадетот ми се расипа брава па терав по отпади по нова и се нагледав супер опели. Дипломат, комодоре, манти страшна работа по некое време си седев во нив. Внатре се приказна сама по себе а ознаките од позади боли глава. 3.0 4.0 итн
А кадетот веќе почнува да ми е доста сомнителен овој одамна се врти по огласи па за таа цена да вреди овој ќе се продадеше 100 пати досега. Јас знам случај во кој сосема исчукан кадет надворешно се продаде 750 евра. А не само изгниен туку исчукан.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дипломатот е нешто неверојатно. Неодамна на кадетот ми се расипа брава па терав по отпади по нова и се нагледав супер опели. Дипломат, комодоре, манти страшна работа по некое време си седев во нив. Внатре се приказна сама по себе а ознаките од позади боли глава. 3.0 4.0 итн.
Јебига ко не си зел еден... како вика песната, “ не стој Доне Донке не гледајме, од гледање Донке фајде нема... “

А кадетот веќе почнува да ми е доста сомнителен овој одамна се врти по огласи па за таа цена да вреди овој ќе се продадеше 100 пати досега. Јас знам случај во кој сосема исчукан кадет надворешно се продаде 750 евра. А не само изгниен туку исчукан.
Завис за кој град прајме маубет. Конкретно битолските шемаџии и кремци побрзо би возеле југо на плин одколку вакво нешто. Така да тоа мислам дека пред се е моментот зошто стои Опелчето толку долго на продажба. Дека е солиден од надвор, солиден е. Дека е зачуван внатре, имаш и слика. Е сега колку можи да е изгниен долу, незнам, мада се кладам дека колку и да е изгниен со 200 евра се санира.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Некој и ебал мамата на 204-та... а Дипломатот е од втората серија... добар брод хехехе... Во Струмица има еден од првата серија, моментално е under construction :)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Струмикс, да не беше еден фарбан двобојно црвено-бело?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687

Kajgana Shop

На врв Bottom