Џејмс Бонд 007

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Мене Крег ми е идеален Бонд и тоа далеку пред сите ама ако веќе го мењаат онда Фасбендер ми е 2ра опција
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Последно го поврзуваат и Том Харди, баш че ми е мерак да го видам него како Бонд
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Харди би бил добра опција, но е низок за Бонд и тоа е најголемиот недостаток..Сите до сега биле 180цм или 181, Харди е 174, а Крег 178..Многу се обрнува внимание на тоа..Идрис Елба воопшто не го посакувам иако човекот можеби има манири и стил..Едноставно Бонд не е замислен да биде црнец..Но, сигурно е дека на продуцентите им треба некое освежување во франшизата, па нема да ме зачуди доколку заради маркетинг тој да ја добие улогата.. Замислете каков бум ќе биде тоа и колку публика ќе привлече..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
За ‘Spectre’ музиката ќе ја пее Sam Smith, а пост продукција ќе прават Disclousure. Песната ќе го носи името ‘Writing’s On The Wall’.

Песната ќе има класичен звук како Бонд темите
Shirley Bassey - Diamonds Are Forever
Tina Turner - Goldeneye Theme Song
и многу такви слични класика музички теми на Бонд.

http://www.capitalfm.com/artists/disclosure/news/sam-smith-bond-theme/#ryYKgWjAU7ViuZo4.97
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.600
Bump.

Јас си почнав Бондатонче. Dr.No не ми се допадна многу, ептен ми беше со клишеа и сцени кои се косат со здравиот разум, па решив да му дадам уште една шанса со From Russia With Love, и мислев ако не ми се допадне и тој, да изгледам само по еден филм од секој актер. Среќа From Russia With Love и Goldfinger беа забавни филмчиња, па останав со намера да изгледам сѐ. Дури и оние 3 кои не се од EON и кои речиси сите ги прескокнувате. До сега:

филмовите: Goldfinger > From Russia With Love > Dr. No
Бондовите не можам да ги споредам, само Шон Конери го знам за сега.
девојките: Honey Ryder > Pussy Galore > Tatiana Romanova
песните: Matt Monro: From Russia With Love > Shirley Bassey: Goldfinger > Dr. No немаше песна.

...to be continued
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.600
Update по уште 3 филма:

филмовите: On Her Majesty's Secret Service > You Only Live Twice > Goldfinger > From Russia With Love > Dr. No > Thunderball

Бондовитe: Lazenby > Connery

девојките: Tracy Di Vicenzo (OHMSS) > Domino Derval (Thunderball) > Honey Ryder (Dr. No) > Pussy Galore (Goldfinger) > Kissy Suzuki (YOLT) > Tatiana Romanova (FRWL)

песните: Nancy Sinatra: You Only Live Twice > Matt Monro: From Russia With Love > Louis Armstrong: We Have All the Time in the World (OHMSS) > Tom Jones: Thunderball > Shirley Bassey: Goldfinger > Dr. No немаше песна.

...to be continued
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
Насловната тема за 25тиот по ред Бонд филм. Песната ја пее Били Ејлиш (како и да се чита и пишува името и презимето)
Од секогаш повеќе сум ги сакал песните отколку содржински филмовите за Бонд. Се надевам дека и насловната шпица ќе биде супер вклопена со песнава.
После песната на Адел и песната на Сем Смит ова ми е исто омилена Бонд песна.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.977
Поени од реакции
7.619
Сите филмови досега снимени со Џејмс Бонд на први декември достапни на HBO GO и HBO OD.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Нека го земат Идриз Елба нека сними 2 филма и да не се глупираат со вакви решенија.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.111
Поени од реакции
9.942
Уа педери. Џејмс Бонд е белец!
Нека си снимат црнциве филм за друг таен агент, рецимо Нтумбо Толумба или таен агент 069. :LOL:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.600
Кога можеше Doctor Who да е жена, зошто Џејмс Бонд да не е црнец? Whatever!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom