Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.649
Чоеко збора така оти е од Битола, то е битолско зборање. Слично како ти шо збориш или забораи. Ако не зборува скопски или ако зборува битолски не значи дека е од провинција ЛОЛ
Секој што збори нескопски е од провинција, а девојчето не смее да дознае, за да му се зголемат шансите. Нека си збори он така по дома, али пред неа - не.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Секој што збори нескопски е од провинција, а девојчето не смее да дознае, за да му се зголемат шансите. Нека си збори он така по дома, али пред неа - не.
Ај не јај многу бурек. Провинциски.

Јазикот се потпира на Ох-Бт-Пп-Ве говорно подрачје. Ајт, шетња. Граматика во 2 одд се учи ова.

То шо зборите по скупски ама ич не ве прај метропола ебате тоа ретардите.

И не е ОН туку ТОЈ. Пример. ;)

Они на форум не знаат више што зборат јер маму су им јебали брача срби па онака серат по провинцијалки и провинцијалци, дури живеат во свирипичино на 40 км од центарот на метрополата!

Он топик: Ниту ја има покането, ниту имаат излезено. Со тој памет џабе.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.649
Он топик: Ниту ја има покането, ниту имаат излезено. Со тој памет џабе.
Да, тачно, али ако ипак му текне да ја покани и наврати тука пред тоа, може да го прочита мојот совет кој ќе му помогне да не звучи као сељак, да не звучи као да дошол од Нескопје - од кај што доаѓаат сите што зборат селски.
Замисли сеа излегуе он со неа и и вика нешто чушки, френки или што и да зборите тамо у битола. Не иде така, не заебаај и ти.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Да, тачно, али ако ипак му текне да ја покани и наврати тука пред тоа, може да го прочита мојот совет кој ќе му помогне да не звучи као сељак, да не звучи као да дошол од Нескопје - од кај што доаѓаат сите што зборат селски.
Замисли сеа излегуе он со неа и и вика нешто чушки, френки или што и да зборите тамо у битола.
Хахаххахаха абе и јас будала ама и ти матуф, ај тролај ги децата. Ќе ти реплицира сеа некој друг...

Не ја има покането, гарант или ако ја покани на толку мислење јаде корпа.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.649
матуф?

wtf? Тоа ви е нешто ко фраер?
Или најпаметен човек што сум го сретнал?

гарант нешто така

Тебе те глеам умен си, ти гарант се пазиш пред женска да не избациш нешто ко мафуљ или слично
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
матуф?

wtf? Тоа ви е нешто ко фраер?
Или најпаметен човек што сум го сретнал?

гарант нешто така

Тебе те глеам умен си, ти гарант се пазиш пред женска да не избациш нешто ко мафуљ или слично
Тој има поголемо знаење за жените колку цел форум заедно.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.479
Поени од реакции
4.636
матуф?

wtf? Тоа ви е нешто ко фраер?
Или најпаметен човек што сум го сретнал?

гарант нешто така

Тебе те глеам умен си, ти гарант се пазиш пред женска да не избациш нешто ко мафуљ или слично
Koe ropaciste si :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.146
Поени од реакции
16.476
Поубо ми изгледа и сакам да излезиме негде на обично на пример внаселба или било каде отколку кафе чај или некој свечености таму незнам шо
Не се заебавај за која населба збораш? Ако си од Буковски жити се понајмило кај ќе шетате ако таја е од Брусничка на пример? Шетање в лето сеа оди на чај или кафе не глуми мн лудила. Поканија да излезите, од коќе излезите прашаја кај сака и готово. Не биди глуп жити мене.[DOUBLEPOST=1515120639][/DOUBLEPOST]
матуф?

wtf? Тоа ви е нешто ко фраер?
Или најпаметен човек што сум го сретнал?

гарант нешто така

Тебе те глеам умен си, ти гарант се пазиш пред женска да не избациш нешто ко мафуљ или слично
Ненормален/Будала/Ретардиран. :icon_lol:
 
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
Ај ако има некој слободен да ми пише, сакам за нешто да ми даде мислење... :)
:oops:
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
Да, тачно, али ако ипак му текне да ја покани и наврати тука пред тоа, може да го прочита мојот совет кој ќе му помогне да не звучи као сељак, да не звучи као да дошол од Нескопје - од кај што доаѓаат сите што зборат селски.
Замисли сеа излегуе он со неа и и вика нешто чушки, френки или што и да зборите тамо у битола. Не иде така, не заебаај и ти.
Селски ццц
Јас сум горд што не сум од Скопје и си зборувам на мојот дијалект каде и да сум.Тоа што вие скопјаните се занасате дека сте од њу јорк е друга работа. Барем ние сељаците имама свои вредности што ѓи ценеме.Иначе најчист дијалект имаат Велешани , а вие може да цркнете од љубомора.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Се извинувам за долгиов текст, но што по опширно ја опишам ситуацијава, по добро ќе ме сфатите.

Одев со бившата некои 2 години, но реално врската ни личеше на врска првите некои 8-9 месеци. Потоа беше држ не дај, скарај се смири се паузи по неколку месеци па што ти знам јас. Добро сега да преминам на главното. На почетокот се запознав со девојче, ептен неочекувано преку другар и веднаш се виде дека и се допаѓам. Имаше заеднички излегувања со друштвото и цело време ми даваше знаци, не знаеше дека имам девојка. Потоа кога дозна олабави, но останавме во контакт. Ептен ни одеше муабетот дури до тој степен што со неа повеќе контактирав него со другарите и девојката. Кога дозна оваа бившава за неа почнаа проблемите. Ме тераше да и пишувам реферати, и што ти знам јас па дури и ја блокира. Но како што почнаа проблемите подоцна со девојката, кога имаше раскинувања и "паузи" јас повторно доаѓав до контакт со девојчево. Покрај све што и пишуваш и што ја омаловажував таа си остануваше лабава и како ништо да не било. Така еден ден ептен се искарав со таа бившата, бев премногу накурчен и ја поканив оваа кај мене. Бев идиот ја имав излажано дека одамна иам раскинато. Пиевме, гледавме филм, се забавувавме и можете да претпоставите што се деси. Преубаво ми беше таа вечер, што никогаш не сум се чувствувал толку исполнето. Но за жал, другиот ден дозна таа другата(лошата во приказнава), и одеднаш стана светица. Уште ја сакав и ме преовладаа чувствата. И дозволив во мое име да и пише што сака и исто можете да претпоставите што и пишала. Ја блокира од секаде и изгубивме секаков контакт. После брзо пак раскинавме и тоа беше дефинитивно крај. Помина долго и случајно се сретнавме со девојчето и логично не ми направи муабет. Па по некој ден и пишав. Не очекував да ми врати, но ете врати. На почетокот беше ладна и после пак почна како порано. Излеговме пак, све беше нормално, муабетот уште ни беше погоден. Но јас и глумев многу ладен однос, не дека сакам туку дека ми беше не пријатно од тоа што и го направив. Требаше уште еднаш да излезиме но испаднаа некои работи па не се видовме. Уште сме во контакт, ќе ми пише од време на време, знае дека сум се плеткал во меѓу време и со други но уште си е истата, лабава. Јас уште останувам ладен, бидејќи ептен ми е непријатно за тоа што го направив. Повторно ќе кажам, нај исполнет сум се осеќал со неа и повторно го сакам тоа чувство. Давајте совети што да правам, како вие би постапиле на мое место и тн. Please help...:(
PS. Сакам да прочитам мислење од девојче. Така да ако одговори некоја, нека потенцира дека е од понежниот пол. :D
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Јави и се синко и кажи и се,ништо не криј за да може да свати поради која причина си бил така ладен и не заинтересиран,не чекај она да ти пише или јави..
Ако ти се свиѓа и си сериозен едноставно седни или стоечки сеедно :) пиши и и кажи и да се видите,покажи ја сериозноста не се срами,незнам која возраст е таа али девојките сакаат искреност,ако си со таква намера не се мисли,а ако си ципи рипи ич не и пишувај... тоа е така мое гледање некое за да и ја дотераш мистеријата за тебе во нејзината глава... СрЕќНо ;)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.557
Поени од реакции
34.904
PS. Сакам да прочитам мислење од девојче. Така да ако одговори некоја, нека потенцира дека е од понежниот пол.
Копија од лична карта врши работа? :свиркам:

Значи колкава будала треба да бидеш за да и дозволиш на некоја да и пишува на некоја друга во твое име?:facepalm:
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Се извинувам за долгиов текст, но што по опширно ја опишам ситуацијава, по добро ќе ме сфатите.

Одев со бившата некои 2 години, но реално врската ни личеше на врска првите некои 8-9 месеци. Потоа беше држ не дај, скарај се смири се паузи по неколку месеци па што ти знам јас. Добро сега да преминам на главното. На почетокот се запознав со девојче, ептен неочекувано преку другар и веднаш се виде дека и се допаѓам. Имаше заеднички излегувања со друштвото и цело време ми даваше знаци, не знаеше дека имам девојка. Потоа кога дозна олабави, но останавме во контакт. Ептен ни одеше муабетот дури до тој степен што со неа повеќе контактирав него со другарите и девојката. Кога дозна оваа бившава за неа почнаа проблемите. Ме тераше да и пишувам реферати, и што ти знам јас па дури и ја блокира. Но како што почнаа проблемите подоцна со девојката, кога имаше раскинувања и "паузи" јас повторно доаѓав до контакт со девојчево. Покрај све што и пишуваш и што ја омаловажував таа си остануваше лабава и како ништо да не било. Така еден ден ептен се искарав со таа бившата, бев премногу накурчен и ја поканив оваа кај мене. Бев идиот ја имав излажано дека одамна иам раскинато. Пиевме, гледавме филм, се забавувавме и можете да претпоставите што се деси. Преубаво ми беше таа вечер, што никогаш не сум се чувствувал толку исполнето. Но за жал, другиот ден дозна таа другата(лошата во приказнава), и одеднаш стана светица. Уште ја сакав и ме преовладаа чувствата. И дозволив во мое име да и пише што сака и исто можете да претпоставите што и пишала. Ја блокира од секаде и изгубивме секаков контакт. После брзо пак раскинавме и тоа беше дефинитивно крај. Помина долго и случајно се сретнавме со девојчето и логично не ми направи муабет. Па по некој ден и пишав. Не очекував да ми врати, но ете врати. На почетокот беше ладна и после пак почна како порано. Излеговме пак, све беше нормално, муабетот уште ни беше погоден. Но јас и глумев многу ладен однос, не дека сакам туку дека ми беше не пријатно од тоа што и го направив. Требаше уште еднаш да излезиме но испаднаа некои работи па не се видовме. Уште сме во контакт, ќе ми пише од време на време, знае дека сум се плеткал во меѓу време и со други но уште си е истата, лабава. Јас уште останувам ладен, бидејќи ептен ми е непријатно за тоа што го направив. Повторно ќе кажам, нај исполнет сум се осеќал со неа и повторно го сакам тоа чувство. Давајте совети што да правам, како вие би постапиле на мое место и тн. Please help...:(
PS. Сакам да прочитам мислење од девојче. Така да ако одговори некоја, нека потенцира дека е од понежниот пол. :D
Искрено респект за девојчево што уште ти прави муабет. Каква токсична врска си имал, страшно. И фактот што си и дозволувал на бившата да и пишува damn boy :facepalm:

За да ја опраиш работава прво престани да бидеш ладен со девојчето, кажи и искрено што како било, дека таа вечер ти значела нешто и прашај ја директно дали би ти дала друга шанса. Ако се согласи good luck, ќе треба многу да си се потрудиш. Ако не сака move on, и во иднина не прави вакви глупости.

Инаку да женско сум :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom