Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Добра идеја...не знам дали си машко или женско,however стави се во нејзина позиција...Обично велат така оние кои не биле на нејзино место:tapp:
А обично тие како тебе имаат некоја замисла дека и машките се луѓе и имаат свои проблеми, комплекси, желби, грижи...исто како и женските.

Но сепак се согласувам...може да оди со таа стратегија fire fast со што ако не и се свиѓа некој ќе го откачува мн. брзо
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
А обично тие како тебе имаат некоја замисла дека и машките се луѓе и имаат свои проблеми, комплекси, желби, грижи...исто како и женските.

Но сепак се согласувам...може да оди со таа стратегија fire fast со што ако не и се свиѓа некој ќе го откачува мн. брзо
Сите имаме проблеми,сите имаме желби и грижи за комплекси незнам.Јас немам сега за сега.Ама зборот ми беше дека од страна звучи полесно да се зборува отколку да се биде во кожа на девојчето:toe:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Прв пат пишувам на оваа тема , и се надевам дека ке ми помогнете.
Значи вака во врска сум со женска ми повеке од 1год и 5месеци. На почетокот беше се убаво се сакавме но сега до пред едно 2/3 месеци како
да ми здосадува. Не дека не ја сакам веке , напротив мила ми е и не сакам да ја повредам. Сакам некако да и раскинам но не знам како.
Пред некој ден се скаравме , за малце да раскиневме , но не раскинавме , али не се слушавме по тел. три дена ?
После некое време ми се јави мајка и ми кажа дека таја цело време плачела , не била на школо тије три дена и така ..
После таја ми се јави плачеше многу на тел.и не знам до толку не сум гнаса човек и пак се фативме.
Проблемот ми е што сакам да ја прекинам врската али не знам како ??
Како шо кажав мила ми е многу и тешко ми е ..
Значи јас сум 18 год. нашите фамилии се знаат и веке така некојпат на шега зборуваат од свадба и така натаму. Знам дека е само на шега али со тоа не врзувааат многу повеке , а тоа го некам ..
По оваа врска , за мене доволно долга , сфатив дека сум млад и сакам да си изживеаам животот јас како сакам , а не други.
Сега сум уште млад ке дојди време за свадби и фамилија ..
Шо сакам да кажам .. дај кажујте шо да праам пошто ако чекам долго полошо ке е .. ??


Поздрав.


тоа шо се знаат фамилиите мислам дека нема никаква улога.и мајка ми пие кафе со мајка и на девојка ми,па да се деси нешо за шо би требало да раскинеме (не дај боже),мене нема да ми играат улога кафињата на нив двете.мораш сам да си одлучиш другар шо ќе правиш. Сите сме млади и сите мислиме дека има уште работи шо треба да ги правиме се сложувам со тоа.ама па ако си сигурен 100% дека ја сакаш,треба да си правиш шо ти е приоритет.поздрав и као шо кажа некој погоре пиши шо ќе напраиш да не те мислиме:smir:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Не е проблем, совет ...

Во врска сум 1 год. и 3 месеци.
Првите 2-3 месеци девојчево онака ми се свиѓаше, симпатично, културно, знае да ме насмее.
Со тек на време ја засакав и како мине времето се повеќе и повеќе ја сакам а знам дека и таа мене..мила ми е и драга. :back:
На арно е работава или не чини волку да се затрескувам ?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Не е проблем, совет ...

Во врска сум 1 год. и 3 месеци.
Првите 2-3 месеци девојчево онака ми се свиѓаше, симпатично, културно, знае да ме насмее.
Со тек на време ја засакав и како мине времето се повеќе и повеќе ја сакам а знам дека и таа мене..мила ми е и драга. :back:
На арно е работава или не чини волку да се затрескувам ?
Имаш 20год. Не знам шо не би било на арно да си имаш партнер со кој се сакате, разбирате, со кој ви е прекрасно.
Многу луѓе би сакале да се на твое место. Терај додека ти е убаво. После кога нема обидете се да смените неш, ако и тоа не го бива има и други осамени срца...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не е проблем, совет ...

Во врска сум 1 год. и 3 месеци.
Првите 2-3 месеци девојчево онака ми се свиѓаше, симпатично, културно, знае да ме насмее.
Со тек на време ја засакав и како мине времето се повеќе и повеќе ја сакам а знам дека и таа мене..мила ми е и драга. :back:
На арно е работава или не чини волку да се затрескувам ?
Tерај бе брат,што се чудеш.Заљуби се со сето срце,убаво е тоа.Ех да бев на твое место:pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не е проблем, совет ...

Во врска сум 1 год. и 3 месеци.
Првите 2-3 месеци девојчево онака ми се свиѓаше, симпатично, културно, знае да ме насмее.
Со тек на време ја засакав и како мине времето се повеќе и повеќе ја сакам а знам дека и таа мене..мила ми е и драга. :back:
На арно е работава или не чини волку да се затрескувам ?
Честито!!
Штотуку ја осети вистинската љубов.
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Aj decki i ja da ve prasam nesto,
Znaci vaka, idev so edno devojce pred godina ipol, sve super bese onaka edno mesec dena doguravme i mi rece demek ne sme se gleale da raskineme i vikam ajde nema veze. Ama togas ja zasakav. Zimoska, devojceto se odseli u amerika.
Dojde pred dve, tri nedeli, i se dogovorivme da iskocime da se vidime. Sakav da probam pak so nejze zatoa sto mi se vratia cuvstvata sprema nea. Iskocivme, za poklon i odnesov ruza crvena i bombonjera milka (don't show up on a date without chocolate). Pocnavme da setkame, i ja odnesov (isplanirano mi bese) na mestoto kaj sto prv pat se baknavme.
I i rekov sto mislam za nejze, deka ja sakav i deka pak mi dojdoa tie cuvstva na ljubov sprema nejze. I ona mi rece deka ne saka nisto da prai so mene deka sum i drugar i deka ako ideme pak ke sme idele so sila ( ne veruvam deka toa e pricinata, ama ajde da prifatime). Ja isprativ i na kraj me bakna i mi kaza deka toa e posledno.
Posle saat vreme placenje, odluciv deka nema da se zamaram so nejze. No pak bi sakal da ja osvojam, bidejki koga i da pomislam na nea mi doagja cuvstvo so ne mi doagja za drugo devojce.
Sto da praam ?
Fala :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Aj decki i ja da ve prasam nesto,
Znaci vaka, idev so edno devojce pred godina ipol, sve super bese onaka edno mesec dena doguravme i mi rece demek ne sme se gleale da raskineme i vikam ajde nema veze. Ama togas ja zasakav. Zimoska, devojceto se odseli u amerika.
Dojde pred dve, tri nedeli, i se dogovorivme da iskocime da se vidime. Sakav da probam pak so nejze zatoa sto mi se vratia cuvstvata sprema nea. Iskocivme, za poklon i odnesov ruza crvena i bombonjera milka (don't show up on a date without chocolate). Pocnavme da setkame, i ja odnesov (isplanirano mi bese) na mestoto kaj sto prv pat se baknavme.
I i rekov sto mislam za nejze, deka ja sakav i deka pak mi dojdoa tie cuvstva na ljubov sprema nejze. I ona mi rece deka ne saka nisto da prai so mene deka sum i drugar i deka ako ideme pak ke sme idele so sila ( ne veruvam deka toa e pricinata, ama ajde da prifatime). Ja isprativ i na kraj me bakna i mi kaza deka toa e posledno.
Posle saat vreme placenje, odluciv deka nema da se zamaram so nejze. No pak bi sakal da ja osvojam, bidejki koga i da pomislam na nea mi doagja cuvstvo so ne mi doagja za drugo devojce.
Sto da praam ?
Fala :)
Вака: таа рекла да раскинете и сте раскинале. Потоа, се отселила во Америка. Сте се виделе пак, си ѝ рекол што чувствуваш за неа и таа останала на својот став дека не сака пак да биде со тебе. И пак е сега во Америка?

Ако да, тогаш остави ја. Врски на далечина не функционираат, посебно не ако се базираат на месец и пол заедништво (требаат години и години заедништво, за да издржат на далечина). Тоа што си го почувствувал е веројатно сфаќање дека е супер да си *со девојка*, не дека е супер да си *со таа девојка*. Исто така, многу е веројатно дека гордоста ти се повредила, што таа побарала да раскинете кога нејзе ѝ одговарало (јасно, немала проблем да те бакне на крајот, зашто знаела дека повеќе од тоа немало да има, а таа и не сакала; ти си сакал, ама таа не и завршило по нејзино).

Верувај, таа ќе си најде друг тип додека е во Америка (таму тие работи многу ефикасно одат) и воопшто нема да се грижи за тебе. Затоа, почни и ти да бараш нова, зашто со оваа девојка е завршена приказната. И идниот пат, гледај и ти да имаш удел во врската, т.е. да не се согласуваш на раскинување, ако не сакаш. За тоа ќе треба да бидеш свесен за своите чувства додека си во врската, не откога ќе ја изгубиш. Знам дека е тешко ова да се стекне, но можно е - треба само искуство.

Спреми се за уште срцоболења, ама нема друг начин. Мораш да го изодиш тој пат, како и сите останати. И на крајот, верувај дека ќе ја најдеш својата среќа.


Поздрав и со среќа. :helou:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Не губи време, за љубов се потребни двајца. Поотворено не можела да ти каже, почитувај го тоа и остави го девојчето :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ова го имам пишано и во Гурманско Катче но бидејќи никој не ми одговори таму и бидејќи е еден вид љубовен совет го пишувам и тука :)

Сакам некој да ми предложи што да зготвам за една романтична вечера за годишнина. Значи сакам како главно јадење, десерт и се разбира некој пијалок што ќе одговара на тоа. Јас мислев за pepperoni пица, јагоди со чоколадо и некој пијалок(незнам што одговара со ова) али не ме бива баш за избор на вакви работи па затоа барам совет.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Vaka vo vrska sme veke godina i pol .Toj raboti a jas stotuku zavrsiv, postojano mi kazuva deka e izmoren i deka saka da bide i so mene i so drugarite is so familijata i deka so mene saka da ima seriozna vrska i jas do nekade go svakam no mi e strav da ne se odalecime i da ne me otsaka.Mi vika deka mu e potreben odmor i sloboda i deka mu stanuvam odbivna sto celo vreme sum sakala da bideme zaedno.Go sakam i sakam da bidam so nego ,sakam da ja povratam svezinata vo vrskata i ne sakam da go izgubam kako da go postignam toa?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Vaka vo vrska sme veke godina i pol .Toj raboti a jas stotuku zavrsiv, postojano mi kazuva deka e izmoren i deka saka da bide i so mene i so drugarite is so familijata i deka so mene saka da ima seriozna vrska i jas do nekade go svakam no mi e strav da ne se odalecime i da ne me otsaka.Mi vika deka mu e potreben odmor i sloboda i deka mu stanuvam odbivna sto celo vreme sum sakala da bideme zaedno.Go sakam i sakam da bidam so nego ,sakam da ja povratam svezinata vo vrskata i ne sakam da go izgubam kako da go postignam toa?
When I find my self in times of trouble, mother каикана comes to me, speaking words of wisdom, let it be.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Vaka vo vrska sme veke godina i pol .Toj raboti a jas stotuku zavrsiv, postojano mi kazuva deka e izmoren i deka saka da bide i so mene i so drugarite is so familijata i deka so mene saka da ima seriozna vrska i jas do nekade go svakam no mi e strav da ne se odalecime i da ne me otsaka.Mi vika deka mu e potreben odmor i sloboda i deka mu stanuvam odbivna sto celo vreme sum sakala da bideme zaedno.Go sakam i sakam da bidam so nego ,sakam da ja povratam svezinata vo vrskata i ne sakam da go izgubam kako da go postignam toa?
Тоа ќе го постигнеш кога ќе сфатиш дека тој навистина е уморен од работа. :smir: Престани да му досаѓаш дека малку се гледате и наместо тоа пружи му поддршка, љубов, разбирање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom